sekenuw

[wydzielone] Mercedes Benz 0405N2 by Julian

125 postów w tym temacie

Witam. Mam problem z wyświetlaczami, który wygląda tak: Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png

Aha i mówię już teraz, że wgrałem dobrze folder Fonts.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Macie jakiś pomysł dlaczego nie ma u mnie zapowiedzi? W solarisie wszystko jest ok, a w mercedesie wyświetla się tylko "słownie" na tablicy dla pasażerów, nie ma powiadomienia dźwiękowego :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też to mam. A wgrałeś zapowiedzi do folderu ansangen?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szkoda, że nie ma prawdziwego ciepłego guzika. Po za tym polecam. Jest świetny.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja znowu mam zapowiedzi ale czasami za wcześnie powie następny przystanek i nie wiem jak cofnąć na tym ibisie do tyłu...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kuba98 - wgrałem do folderu Ansangen, wszystko zrobiłem tak jak przy solarisie, a w mercu nie działa :/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No więc tak, autobus świetny dźwięki cudne, super wykonany pulpit, a to jest moim zdaniem najważniejsze bo tam spędza się najwięcej czasu. Fajnie rozwiązany ciepły guzik który niestety nie działa przez nieaktywnych ludzi. Ogólnie autobus super nie liczac paru wpadek które wymienili koledzy na wcześniejszych stronach.

Ale jedna rzecz mnie trapi i nie daje mi spokoju, nie działają mi w nim zapowiedzi głosowe przystanków. Wgrałem wszystko do ansagen i dalej nic cisza w eterze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jedna rzecz mnie trapi i nie daje mi spokoju' date=' nie działają mi w nim zapowiedzi głosowe przystanków. Wgrałem wszystko do ansagen i dalej nic cisza w eterze.

[/quote']

Ustawiasz linie, route i ziel za pomocą ibisa czy paska u góry? Bo ja jak ustawiałem za pomocą paska w menu to też nie działały, musiałem ustawić za pomocą ibisa i wszystko działa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi działają zapowiedzi, sprawdzone na Szczecinie. Za chwilę sprawdzę na Roemeberg. Wrzuciłem wszystkie z SD202 do Ansagen i są zapowiedzi oraz jest folder "Sonderansagen" z zapowiedziami do Rheinhausen.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam tylko problem, że na Szczecinie mi sie włączają automatycznie po pewnym czasie i to troche za wcześnie? Co to za błąd? Czy coś włączyłem niechcący?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jedna rzecz mnie trapi i nie daje mi spokoju' date=' nie działają mi w nim zapowiedzi głosowe przystanków. Wgrałem wszystko do ansagen i dalej nic cisza w eterze.

[/quote']

Ustawiasz linie, route i ziel za pomocą ibisa czy paska u góry? Bo ja jak ustawiałem za pomocą paska w menu to też nie działały, musiałem ustawić za pomocą ibisa i wszystko działa.

Jak bym ustawiał na pasku to bym nawet o zapowiedzi nie pytał, już działają u mnie trzeba wcisnąc jeden przycisk na ibisie i zapowiedzi działają a nawet same się przełączają.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[/quote']

Jak bym ustawiał na pasku to bym nawet o zapowiedzi nie pytał, już działają u mnie trzeba wcisnąc jeden przycisk na ibisie i zapowiedzi działają a nawet same się przełączają.

Jaki ten przycisk jeśli możesz powiedzieć?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ktoś sobie już poradził z ogrzewaniem ?Głównie chodzi mi o poszczególne ustawienia :/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powielę opinie kolegów że model świetny :31 In love:

Jeśli chodzi o mnie to najlepszy jaki do tej pory się ukazał.

Dobrze zoptymalizowany, gram tylko na mapce Szczecina i hula mi jak marzenie ;) jedynie przy placu Rodla mi podskakuje

ale tam mi wszystkie inne niż seryjne podskakują :)

Prośba, może by ktoś się podjął zrobienia opisu przycisków z pulpitu?:P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ktoś sobie już poradził z ogrzewaniem ?Głównie chodzi mi o poszczególne ustawienia :/

Tak wystarczy wcisnąć guzik po prawej stronie od awaryjnego wyłączenia autobusu (czerwone coś z napisem "not Aus") czyli ogrzewanie.

Potem musisz wcisnąć nawiew. Jest on w drugim rzędzie przycisków od dołu wciśnij dwa przyciski z wiatraczkiem (są trzy i ten pośrodku do najsilniejsza moc).

Jak czegoś nie będziesz wiedział to pisz na PW ;)

A autobus po prostu świetny i to podnoszenie i opuszczanie autobusu oraz te dźwięki :31 In love:

Wesołych Świąt :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

webasto to nr 6 w pliku Dashboard_Left w folderze Dokumentation w folderze z autobusem, i tak, wg to wystarczy, tak jak mówiłem u mnie to działa, tylko warto poczekać te 10 min z włączonym silnikiem i ogrzewaniem zanim się wyruszy ;)

a co do zapowiedzi (bo widzę że nie tylko ja ma z nimi problem) u mnie działają tylko wybrane (tak samo w NL-ce i merolu od darka59), nie wiem dlaczego tak się dzieje :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaraz wrzucę, przetłumaczoną całą instrukcję ;).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam !!

Model super, ale dręczy mnie jedna rzecz:

W autobusie jest wyświetlacz pokazujący spis przystanków, który nie działa na innych mapach. Czy ktoś wie jak go zaprogramować ??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uwaga dla tych co zapowiedzi im nie działają. Spróbujcie nacisnąć jaskrawo żółty przycisk z napisem "Leist an Fahrg.". Wtedy zapowiedzi powinny zadziałać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

instrukcja do wszystkich przycisków z krótkim opisem tych najważniejszych ;)

Plik Dashboard_Main w folderze Dokumentation

1. główny włącznik retardera (zwalniacz zaczyna działać po lekkim naciśnięciu haumulca)
2. retarder stały (zwalniacz zaczyna działać już po spuszczeniu pedału gazu, zalecane przy zjazdach w dół w celu zapobiegnięcia przegrzania hamulców)
3. światła przeciwmgielne
4. oświetlenie kabiny
5. oświetlenie na przedział pasżerski
6. oświetlenie na przedział pasżerski
7. główny włącznik ASR-u
8. wentylator moc 1
9. wentylator moc max
10. wentylator moc 2
11. wentylacja kabiny (lekko chłodzi)
12. ogrzewanie lusterek
13. radio (kontakt z dyspozytorem)
14. blokada drugiej połówki pierwszych drzwi (po pierwszym kliknięciu) i blokada pierwszej połówki (po drugim kliknięciu)
15. podnoszenie pojazdu
16. przyklęk
17. tylny wyciąg nr 1
18. tylny wyciąg nr 2
19. - 23. skrzynia biegów
24. silnik start
25. silnik stop
26. kluczyki
27. tylne światło przeciwmgielne
28. światła awaryjne
29. hamulec przystankowy
30. - 31. drzwi
32. zwolnienie drzwi (gdy naciśniemy ten guzik, drugie drwi same będą się otwierać i zamykać, gdy ktoś będzie wysiadał)
33. - 34. ciśnienie w zbiornikach
35. temperatura różniczki (nie wiem o co chodzi, opis nic nie mówi)
36. temperatura silnika
37. ciśnienie oleju
38. hamulec ręczny
39. kierunkowskazy, klakson, wycieraczki
40. IBIS
41. tester kontrolek (po naciśnięciu zapalają się wszystkie kontrolki)

Plik Dashboard_Left w folderze Dokumentation

1. szyberdach przedni
2. szyberdach tylny
3. regulacja temperatury
4. szybki start silnika (zalecany przy niskich temperaturach, sinik startuje na wyższych obrotach)
5. pompa wodna (reguluje działanie chłodzenia silnika)
6. ogrzewanie postojowe
7. klapka przycisku awaryjnego
8. przycisk awaryjny (odłącza zasilanie i wszystki funkcje autobusu w razie wypadku np. pożaru silnika)
9. kontrola wysokości przyklęku

sory Acron, nie zauważyłem Twojego postu

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie to spodziewałem się więcej.

Z minusów to np. skrzynia i dźwięki - jakieś takie nijakie' date=' w ogóle nie słychać, że to ZF.

Przydałaby się instrukcja obsługi pulpitu, gdyż jest dużo nieznanych przycisków.

Lusterko lewe źle wykadrowane.

Lusterko prawe wewnętrzne przenika przez ściankę.

No a z pozytywów to cała reszta, świetny skrypt na awaryjne otwieranie drzwi, szyberdachy, ciągle jednak nie mogę rozgryźć ogrzewania, pewnego przycisku, który zwiększa wolne obroty jak na moje oko no i IBIS...

[/quote']

Będzie słychać skrzynię ZF, gdy ją sobie podgłosisz w pliku sound.cfg

Model bardzo dopracowany, aczkolwiek u mnie tekstury są trochę rozmyte. To zapewne wina mojej karty graficznej. Brakuje mi otwieranych nawiewów z tyłu.

Skrzynia biegów pracuje świetnie, ale momentami mam wrażenie, że wóz jest po prostu mułowaty. FPS-y na bardzo dobrym poziomie. Moja osobista ocena to 8,5/10 za konieczność podgłaszania ZF-a, za brak otwieranych nawiewów (ci, co latem siedzą z tyłu tych wozów, na pewno wiedzą o co mi chodzi), oraz za mułowatość., co w sumie daje po -0,5 za każdą z wad. :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.