Gość Adameg

[wydzielono]Zagorze v. 0.99

49 postów w tym temacie

P.S.

A ja mam pytanie do Ciebie.A masz może ten plik u Siebie bo takiego mi brakuje ( foto poniżej ) :

- http://scr.hu/0twz/u2k4p

Dzięki z góry

Szczecin jest potrzebny do działania mapy!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam folder Splines i w nim katalog o nazwie Szczecin ale nadal brakuje mi tego jednego pliku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Plany na następną wersję(v.1.00)

• Nowa linia 4 - 70%
  • Poprawa skrzyżowań i skrzyżowania z kostek - 50%
  • AI autobusów - 0%
  • Likwidacja błędów z wersji v. 0.99 - 30%

Propozycje dawać w tym temacie.

Przy okazji ogłaszam konkurs na najlepsze malowanie MPK Zagorze. Propozycje na PW.

Można już się zgłaszać na testerów nowej wersji. Oczywiście na PW. Ostrzegam, jeśli któryś z testerów wypuści tą mapę nawet z inną nazwą to będzie to natychmiast zgłaszane do administracji i skończę pracę nad mapą i jej nie będę wydawać!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Na Koszarowej 2 wiaty na siebie nachodzą,

Na Placu Powstańców Śląskich przystanek tragicznie zlokalizowany,

Od Alei Górskiej (->Dworzec Główny) nikt nie wysiada aż do pętli,

Na Słowiańskiej (->Osiedle Żeromskiego) to samo, co wyżej na Koszarowej.

Tyle zauważyłem minusów. Rozkład jest bardzo napięty, ale ja to lubię. Poza tym brakuje chyba ośmiu spline'ów i dwóch ulic. Generalnie mapka fajna.

Ocena: 5-

Pozdrawiam,

esio115

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapka ma bardzo duży potencjał, jazda na tej mapce jest przyjemna i bardzo fajna, nawet z tymi niektórymi błędami jak wyżej pisali koledzy ;) Osobiście mapkę polecam ;]

Do autora:

Mapa ma bardzo duży potencjał jak pisałem. Nie poddawaj się bo na prawdę może wyjść z tego bardzo duży projekt, postaraj się naprawić błędy jakie Ci koledzy wymieniali ;)

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To tak, na początku chciałbym pogratulować, bo jest czego:) Wiem, że już dość dużo osób wymieniało plusy i minusy mapy, ale mawiają, że tego nigdy nie za dużo.

Plusy:

- jest fajny, polski klimat

- podoba mi się "jazda po torach":)

- fajne pętle

- nowe, ciekawe skrzyżowania oraz drogi

Nie są to małe plusiki a duże plusy!

Minusy:

- AI z bocznych uliczek wpychają się przed "maskę"

- w niektórych miejscach jest "pusto" jeżeli chodzi o obiekty (np. pętla Os. Żeromskiego)

- zbyt ostre wjazdy w zatoki.. mówiąc prościej - zatoki są za bardzo kwadratowe

- niektóre obiekty powtarzają się, nie jest to źle jak będzie ileśtam sztuk, ale nie wygląda to dobrze gdy przesadzimy;)

Liczę, że zostanie to poprawione w najnowszej wersji oraz czekam na nowe tereny oraz linie! :)

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja też coś od siebie .

Przepłynąłem jeden kurs Ikarusem i daje tej mapce połowę czyli 5/10 - Dlaczego ?

Już mówię :

Plusy :

- Ciekawa Linia w sensie kursu

- Czuć POLSKĘ :D

- Skrzyżowania i drogi ( to samo co kolega wyżej wymienił )

Minusy :

- Opisałeś to w pierwszym poście - Brak sygnalizacji świetlnej

- Brak oznaczeń : kiedy wjechać na torowisko w stronę przystanku ( musiałem się wracać ! , a kiedy zjechać )

- " Druty " tramwajowe w centrum - w powietrzu - przyczep je do latarni oświetleniowych na przykład tak jak " na SZCZECINIE "

- AI nabija nam statystykę wypadków w karcie kierowcy - z tym wiem że jest problem

- Znaki i jeszcze raz Znaki

- Na ostatnim przystanku - za pętlą tramwajową - kładka ( przejście nad torami ) nie ma podpory , jest w powietrzu

- Widać w niektórych miejscach " Koniec Świata " - pociągnij trochę trasę tak byś tego z kokpitu autobusu jako kierowca NIE WIDZIAŁ - dotyczy również bocznych uliczek

- Jeżeli zatrzymujesz się na przystanku tramwajowym jako autobus to w tym momencie jest to ZA TRAMWAJ - dodaj takową tabliczkę

( sorry strzelam - nie wiem czy jest - że jest to przystanek autobusowo - tramwajowy )

np: http://phototrans.pl/14,374799,0,Ikarus_260_04_3945.html - ten autobus to ZA TRAMWAJ - patrz przystanek

Posprawdzaj te " informację " i popraw jak co

A i jeszcze mam taki problem :

Pobrałem wszystkie pliki z pierwszego posta i podczas wczytywania mapki ( bez autobusów ) pada info że nie mam ani " splinów " , ani " sceneryobjects " w sensie niektórych elementów .

Wyprzedze pytanie : Posiadam zarówno mapkę SZCZECIN jak i MOGES - w nich mam wszystko

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie musi być to za tramwaj, we Wrocławiu jest to dosyć powszechne że autobusy zatrzymują się na przystankach tramwajowych tworząc łączone przystanki przykład Kwiska, Plac grunwaldzki od mostu, początek kochanwoskiego.

A co do mapy największy jej problem to zasady pierwszeństwa AI.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prace trwają - spokojnie, wszystko będzie poprawione. Problem z pierwszeństwem już prawie u mnie nie istnieje, większość skrzyżowań jest już poprawiona na te z kostkami, a co do jazdy po torowisku to niestety jej nie będzie, bo chce mi się bawić z tym wszystkim od nowa.

1. Nie już ronda, zamiast tego jest skrzyżowanie czterech dwupasmówek. - 60%

2. Trasa linii 4 - 80%

3. Dworzec PKS - 0%

4. Przebudowa skrzyżowań - 70%

5. Likwidacja błędów z poprzedniej wersji - 90%

6. Znaki - 0%

7. Sygnalizacja świetlna - 50%

Będą dwie wady: ludzie nie będą przechodzić przez ulicę i nie chce mi się wieszać drutów do słupów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siemano,mam problem.

Powklejałem te pliki mapy do folderu omsi,uruchomiłem OMSI z tą mapą i wyskakuje mi błąd:

"Nie można załadować pliku laststn.osn"

Wiecie o co chodzi?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uruchom mapę w trybie "Wczytaj mapę bez autobusów", powinno działać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś może spotkał się z tym błędem i udało mu się go naprawić?

http://screencloud.net/v/oi39

Jeżeli tak bardzo proszę o pomoc. Wersja OMSI 1.4, próbował ponownie wypakować mapę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja się przejechałem z Dworca Głównego na Osiedle Żeromskiego (więc zwiedziłem całą trasę) i przyznam, że mapa jest całkiem ciekawa. Przy pierwszym odpalaniu sypało błędami i w efekcie wywalało z gry (przynajmniej u mnie, na dosyć starej wersji 1.00.014). Jednak po drugiej próbie mapa wczytała się (chociaż OMSI marudziło, że brakuje tego i tamtego ale w końcu na mapie nie widziałem rzucających się w oczy braków oprócz tego, że tory tramwajowe są "wbudowane" w trawę - zapewne w paczce nie było podkładów czy jak to się zwie ale to tylko taki szczegół xD). Z FPS-ami rewelacja (bez autobusu 120 FPS, z włączonym deszczem 90 FPS, podczas jazdy Mercedes-em Cito i z włączonym deszczem ~40 FPS więc z optymalizacją żadnego problemu nie ma, przynajmniej u mnie). Ogólnie mapka całkiem ładna, jedyne co mnie razi to skąpe oznakowanie (nie chodzi o znaki drogowe, nie zwracam na nie specjalnie uwagi jeśli mam być szczery 8);chodzi tu o wirtualne "znaczki" informujące nas, że w danym miejscu znajduje się przystanek ;)). Tego mi tu brakuje - trzeba być czujnym, żeby żadnego nie przegapić. Na szczęście z oznakowaniem drogi (czyli po prostu te strzałki, które informują, gdzie mamy jechać, czy skręcić w lewo czy w prawo, itp.) nie ma problemu. Z ruchem AI również nie zauważyłem większych kłopotów (tzn. nie wariuje, nie wyprzedza na chama, itd. - wiecie co mam na myśli :D) pomijając to, że wymuszają pierwszeństwo. Jadę sobie prostą drogą, a tu wyjeżdża mi z bocznej uliczki wóz i jestem prawie kilka metrów od niego, a on sobie najzwyczajniej w świecie skręca, przy okazji zmuszając mnie do ostrego hamowania (i tak w niego wjechałem). Ale oprócz tego naprawdę żadnego problemu z samochodami nie ma. Podsumowując polecam mapę i mam nadzieję, że w przyszłych wersjach (projekt chyba będzie kontynuowany ??) pojawi się więcej linii (trochę szkoda, że jest tylko jedna - gdyby były chociaż 3 to już byłoby fajnie) i Zagorze będzie wzbogacone o nowe trasy (albo zmodyfikowane, czyli np. linia 2 będzie jechać kawałkiem trasy linii 1, a reszta przejazdu odbędzie się innymi drogami). Trochę się rozpisałem, do tych którym nie chce się czytać - polecam mapę, warto przetestować :D!!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 99% nie. Gdyby był konwert, zapewne pojawiłby się w temacie :D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak coś mogę zrobić konwert :P Jeśli chcecie :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chcemy, chcemy !!:D. Przydałoby się mieć taką fajną, lekką mapkę w Omsi 2 :P.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta zawartość została usunięta z powodu naruszenia regulaminu omnibussimulator.pl

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Link wygasł, autor nie ma mapy więc nie może uaktualnić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.