Gość domin98

[usunięty] Jelcz M083C Libero

14 postów w tym temacie

Witam.Prezentuje wam Jelcza M083C-Libero.Jest to wersja 0.9.2.W przyszłości planuje aktualizacje.Proszę pisać w tym temacie co jest do poprawy.Pojawi się to w następnej poprawce

Autor VBus: adrian_091 .

Skonwertowanie i oskryptowanie do OMSI : Domin98

Osoby które pomagały: Darek59,Dekoder16,Polimeryk,Karol Koronowski oraz wszyscy inni których dopisać zapomniałem :-)

Download:[mod]link wymoderowano. Przemek[/mod]

ZABRANIAM UŻYWANIA W INNYCH FIRMACH NIŻ MOBILIS!

Zdjęcia

post-197-1461608582,5931_thumb.jpg

post-197-1461608582,7111_thumb.jpg

post-197-1461608582,8087_thumb.jpg

post-197-1461608582,9371_thumb.jpg

post-197-1461608583,049_thumb.jpg

post-197-1461608583,1735_thumb.jpg

post-197-1461608583,4027_thumb.jpg

post-197-1461608583,286_thumb.jpg

Ps.Potrzebna jest pomoc osoby piszącej skrypty do OMSI. Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku :-)

Ps2. Żeby kasownik oraz wyświetlacz wewnętrzny pokazywał datę i godzinę, trzeba wcisnąć klawisz 0 na sterowniku Pixel KPP-2

-Domin98

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie, że wyszedł ten model do OMSI, mam okazję nim jeździć prawie codziennie, to chociaż w realu "średnio" go lubię, to przyjemnie będzie nim pojeździć w OMSI, zwłaszcza w malowaniu warszawskim. Ale przejdźmy do samego "OMSIowego" modelu:

Do poprawy, są na pewno dźwięki, koła wydają się dziwne, tylny wyświetlacz jest przezroczysty (z tym, że pokazuje nr. linii). Większość przycisków, nie odpowiada tym na klawiaturze (tzw. światłą w tym Jelczu zapalmy podajże klawiszami 8,9 - zapalają się, jednak przyciski we wnętrzu autobusu, nie reagują). Gdy otwarte są tylne drzwi, ludzie wchodzą przez przednie, mimo tego, że te są zamknięte.

Zdecydowanie plusem jest sam w sobie ten model - świetnie, że został wydany. Dźwięk drzwi, jak w prawdziwym, wnętrze też całkiem całkiem :)

Jeśli poprawisz to co napisałem (może inni użytkownicy jeszcze coś wyłapią - oby nie) to model będzie naprawdę bardzo ładny :)

Teraz również, nadaje się do jazdy, nie jest z cyklu tych wydanych "nie zdatnych do jazdy". Moja ocena to 3/5.

Pozdrawiam, i życzę owocnych prac przy drobnych poprawkach ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest szmelc. Zaczniemy od dźwięku. Każdy potrafi przekopiować dźwięki z SD202. Komentarz niepotrzebny. Bryła nie jest aż tak bardzo zła, lekki lifting jednak by się przydał. Sterownik Pixel zmasakrowany, teksturka wyświetlaczyka wspaniała inaczej. Termometr także źle wykonany... Tak jak wyżej nieznajomy powiedział wiele przycisków nie odpowiada. Widełki w drzwiach to o tak sobie pracują bez współpracy z drzwiami. Tekstur nie da się zrobić sposobem znanym z SD20*. Dlaczego? A bo model tylko dla Mobilisu! Jedyny model z OGRANICZONYM użytkowaniem w świecie omsi. Z resztą, czy jest nawet warto go wkładać do jakieś tam vfirmy? Plamy światła w kabinie zrobione okropnie, wewnątrz palą się klosze po całej długości. Od kiedy produkuje się tak długie świetlówki? Przypomina to produkcje do GTA SA. Tak samo funkcjonalny jak pojazdy tam. Rozkład włożony w bilety, lata gdzieś 2 cm nad kokpitem. Gdzie są przyciski od automatycznej skrzyni biegów? Skrypty żywcem wzięte z innych pojazdów, nieprzystosowane w pełni do tego. Tak o mamy przestrogę dla nowych modelarzy jak nie należy robić modeli. Dziękuje i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Juche 102 [roku 2013]:) A autorowi życzę aby nauczył się staranności i dobrej organizacji pracy.

EDIT: Przechyla się ponadto jak wózek dla lalek... działają tylko 2 zegary z 6! Nawet poziom paliwa jest nieczytelny! Ponadto nie zaciągniecie hamulca ręcznego z poziomu pulpitu, ot to taka niespodzianka od autora. Data na wyświetlaczu wewnętrznym i kasownikach to w rzeczywistości dodatkowe ekrany IBIS, musisz widzieć na IBISie datę aby zobaczyć ją w środku...

Możecie to nazwać hejtem, ale taka jest drodzy państwa prawda. Spójrzcie na wczorajszą Karosę i porównajcie poziom wykonania. Wycieraczki jakimś cudem wycierają całą szybę a nie tylko jej część. Na pochwałę zasługuje opóźnienie jednej wycieraczki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To zaczynam

-Nie działa przełącznik do świateł pozycyjnych na pulpicie.

-brak guzika " D,N,R"

-Pasażerowie nie wchodzą do autobusu jak są otwarte tylko przednie dzwi.

-pasażerowie nie wychodzą w ogóle z autobusu.

-nie da się otworzyć\zamknąć ostatnich dzwi klawiszem "*"

-tylni wyświetlacz jest przeźroczysty.

Na razie tyle znalazłem. Jak coś znajdę jeczszę to napisze

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodam jeszcze, że mimo iż jest to fototekstura jest ona bardzo zła. Widać w niej duże odbicia, nie mówię tutaj o jakimś kablu na szybie ale tam są całe drzewa, to wygląda źle.

Pozwolę sobie zacytować pewną rzecz zaczerpniętą z poradnika do robienia zdjęć na tekstury z forum maszyny.

Wskazówki:

-Zdjecia najlepiej robic w pochmurny dzien. Eliminuje to nierownomierne oswietlenie i wszelkie zbedne cienie.

-Zdjecia najlepiej robic z nieco wiekszej odleglosci, ale za to na zoomie. Nawet mały zoom, znacznie niweluje "efekt beczki" czy "rybie oko".

-Optymalna rozdzielczosc zdjec to 1600x1200, ale im wieksza, tym oczywiscie lepiej.

-Przed fotografowaniem najlepiej ustawic sobie linie na wyswietlaczu, tak aby wedlug nich zrobic proste zdjecie.

Jeżeli nawet Tobie się to nie przyda, to może komuś innemu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze zauważyłem to, przy skręcaniu tylna oś nie idzie tak jak powinna.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To ja też dodam swoje kilka uwag:

-brak przycisków do automatycznej skrzyni biegów

-pierwsze drzwi otwierają się na klawiszu ale pasażerowie nie chcą wsiadać

-drugie drzwi co prawda otwierają się na klawiszu, ale bez animacji, a z kolei jeśli włączymy "animację" na pulpicie, to pasażerowie nie chcą wyjść dopiero trzeba załączyć klawiszem

-niewiele animacji na pulpicie

-kierunkowskazy i światła nie działają na "podstawowych" klawiszach, nie wiem czy w ogóle

-autobus strasznie się przechyla na zakrętach

-przydałby się mały lifting nadwozia i wnętrza

-dźwięki rzecz jasna

- tylny wyświetlacz jest przeźroczysty

Ode mnie chyba tyle, czekam na poprawkę bo z nią model będzie super :) Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Można prosić o reup.

Bo z tego linku nie da rady ściągnąć, potrzeba premium :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy na pewno ty dominie98 zrobiłeś ten model ?

Autor VBus: adrian_091 .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgoda na przerobienie pod inne forum jest ? Bo coś mi się wydaje że nie.

"ZABRANIAM UŻYWANIA W INNYCH FIRMACH NIŻ MOBILIS!"

Jakim prawem nakładasz swoje prawa na nie swój model ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po co wrzucasz model na hosting, który jest zawsze z problemami.

Nie lepiej wrzucić na inny, który nie żąda, żeby płacić za pobranie ?

Proszę o wrzucenie modelu na inny, normalny server.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten wątek został zaznaczony do usunięcia z powodu naruszenia regulaminu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.