Marcin007

System Identyfikacji Pracowników Zwolnionych Dyscyplinarnie

1 post w tym temacie

Każdy, kto kiedykolwiek prowadził, czy prowadzi vFirmy wie, że w przypadku traktowania map, czy modyfikacji wozów jako kartę przetargową, mającą na celu rozwój przedsiębiorstwa, pojawia się wielu pracowników, którzy zatrudniają się wyłącznie w celu pozyskania modyfikacji i map, następnie znikając bez wieści. Dotychczas był jeden sposób na uniknięcie tego problemu - wydanie mapy publicznie. To jednak często wiązało się z tym, że taka firma szybko upadała, bo praca nakładała na pracownika więcej obowiązków, niż korzyści. I nieprawdą było, że eliminowała jedynie pracowników - "pijawki", że tak to kolokwialnie ujmę.

vMZK Stargard postanowiło więc wymyślić na to jakieś antidotum. No i wymyśliliśmy - System Identyfikacji Pracowników Zwolnionych Dyscyplinarnie - w (dziwnym) skrócie SIPZD. Na czym to polega? Spieszę z wyjaśnieniami.

vFirmy, które biorą udział w tym systemie, mają dostęp do bazy danych, do której mogą dodawać rekordy. Rekordy w postaci adresów IP, nicków osób, które nie wywiązały się ze swoich obowiązków służbowych, czyli takich, którzy po prostu nie robili kursów bez żadnego uzasadnienia. Do tego, do bazy wpisywani będą ci, którzy zasłynęli jakąś akcją mającą na celu zwyzywanie wszystkich od a do z, tak jak miało to ostatnio miejsce w przypadku Polimeryka vel Daniela1996 vel focusika.

Na chwilę obecną do programu przystąpiły dwie największe vfirmy do OMSI - KM Kozłów i vMZK Stargard Szczeciński. Lista może się rozwinąć, ale jest warunek - firma musi zaakceptować regulamin, który znajduje się na końcu tego postu. Jednym z nich jest minimalnie dwumiesięczny staż w świecie vFirm do OMSI i temat w tym dziale.

Regulamin reguluje sprawy firm biorących udział, ja napiszę jeszcze co grozi osobom, które nie zostawią po sobie dobrej opinii w vFirmie biorącej udział w akcji. Żeby wszystko było klarowne, opiszę krótką drogę 'błyskotliwej' kariery osoby, która zatrudniła się wyłącznie celem pobrania mapy w firmie X, która bierze udział w systemie.

W wyżej zdefiniowanej firmie X panuje regulamin pracowniczy, który mówi, że pracownik z chwilą zatrudnienia m. in. zgadza się na warunek, iż w przypadku zaniedbania obowiązków służbowych, czy rażącego łamania regulaminu firmy, zostaje zwolniony dyscyplinarnie. Zwolnienie dyscyplinarne natomiast niesie za sobą konsekwencje w postaci wpisania danych (takich jak adres i host IP, używany numer GG, nick) do SIPZD. Wpisanie do SIPZD dyskwalifikuje go więc jako pracownika w każdej firmie, która w tym systemie uczestniczy i jest to decyzja całkowicie nieodwołalna.

Być może zrodzi się stwierdzenie, że takim sposobem pozwalniamy sobie wszystkich i bardziej nam to zaszkodzi, niż pomoże. Nic bardziej mylnego, to tak jak z tym ostatnio popularnym narzekaniem na fotoradary, na kwoty mandatów - nikt przecież nie każe Wam przekraczać prędkości ;) Tak samo w vFirmach - można z nich odejść, jeśli zabrakło czasu i na pewno będzie łatwiej wrócić, niż całkowicie ignorując swoje zatrudnienie i dostając się na listę SIPZD.

Osoby, które nadzwyczaj cenią prywatność swoich danych informujemy, że:

a) jeśli nie nastąpi zwolnienie dyscyplinarne, vFirmy nie mają prawa umieścić danych osobowych osoby w systemie,

B) dane podane w punkcie 5 regulaminu SIPZD będą wykorzystywane jedynie w celu porównania ich w czasie procesu rekrutacji do vFirmy biorącej udział w systemie i nikt z osób mających dostęp do SIPZD nie może wykorzystywać ich do innych celów, ani udostępniać innym, niż tym z punktu 10 regulaminu SIPZD.

Prosimy więc się nie bać, nie zrażać się, bo nikt Was za wpisanie do systemu nie zje, nie napadnie, ani nie będzie truł życia. Co nie zmienia faktu, że zaniedbywanie obowiązków służbowych potępiamy.

Chętne vFirmy do OMSI, które spełniają poniższy regulamin zapraszamy do uczestnictwa w przedsięwzięciu! :)

REGULAMIN SYSTEMU IDENTYFIKACJI PRACOWNIKÓW ZWOLNIONYCH DYSCYPLINARNIE

1. Do Systemu Identyfikacji Pracowników Zwolnionych Dyscyplinarnie (zwanego dalej SIPZD) może przystąpić każda wirtualna firma do gry OMSI, której reklama znajduje na forum omnibussimulator.pl i która akceptuje dalsze postanowienia niniejszego regulaminu.

2. SIPZD jest wspierany i aprobowany przez administrację forum OMNIBUSSIMULATOR.pl.

3. Chęć przystąpienia do SIPZD należy zgłosić mailowo na adres marcin@km.stargard.pl, umieszczając w wiadomości nazwę firmy i link do tematu reklamowego na omnibussimulator.pl.

4. Przyjmowane będą wyłącznie zgłoszenia od vFirm, które istnieją minimum 2 miesiące i mają nieposzlakowaną opinię na rynku firm do OMSI.

5. Firmy, które chcą uczestniczyć w SIPZD, mają obowiązek poinformowania pracowników o tym, że w przypadku zwolnień dyscyplinarnych, dla członków systemu SIPZD, będą udostępniane ich dane, takie jak adres IP, nick’i, adresy e-mail i hosty. Muszą także umożliwić im odejście, w przypadku niezgody z tym warunkiem.

6. Firmy uczestniczące w SIPZD muszą prowadzić system uczciwie, tj. nie usuwać wprowadzonych danych z systemu (wszelkie zmiany wprowadzonych danych są trwale zapisywane), ani nie wprowadzać danych nieprawdziwych.

7. Firmy uczestniczące w SIPZD bezwzględnie nie mogą przyjmować do pracy osób, których adres IP/numer GG/host IP pokrywa się w dniu przyjęcia z którymkolwiek rekordem w bazie danych.

8. SIPZD nie może służyć do nieuczciwego zwalczania konkurencji, zwłaszcza firm osób biorących udział w tym systemie.

9. Dane do SIPZD wpisuje się poprzez stosowny formularz. Dane wpisane do formularza należy następnie potwierdzić wchodząc na stronę z bazą wyników i wpisując w polu „Oznaczenie” dowolny tekst, najlepiej swój nick.

10. Przedstawicielami firmy w systemie może być Dyrektor/Prezes i osoba zajmująca się kadrami.

11. Niniejszy regulamin może być zmieniany wyłącznie wtedy, gdy z jego postanowieniami zgodzi się bezwzględna większość członków SIPZD.

12. Firma może w dowolnej chwili odejść z SIPZD, informując o tym fakcie Marcina007, poprzez mail: marcin@km.stargard.pl. Jeśli jednak odejście nie będzie miało uzasadnienia a współpraca będzie trwała krótko, zastrzegamy prawo do zakazu powrotu do systemu.

13. Złamanie któregoś z punktów przez vFirmę biorącą udział w systemie będzie równoznaczne z jej dożywotnią dyskwalifikacją, a jeśli będzie to rażące zaniedbanie, Administracja forum omnibussimulator.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzenia embarga na taką firmę, a nawet zbanowania członków jej zarządu odpowiedzialnych za złamanie regulaminu, posiadających konto na omnibussimulator.pl.

System wchodzi w życie od dnia 4.01.2013 godz. 19:00. Prawo nie działa wstecz, więc osoby które zostały zwolnione dyscyplinarnie do tego czasu, zarówno w Kozłowie, jak i w Stargardzie nie będą wpisane do systemu.

Temat założony i napisany z upoważnienia Administratora, Majora Wcisło.

Regulamin zatwierdzony przez vMZK Stargard Szczeciński i KM Kozłów.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.