Buser

Kraków - 1997

172 postów w tym temacie

Ooo... no to nie ukrywam że jestem w szoku. Czy te sygnalizatory były tylko w relacji Wiślicka-Zajezdnia Czyżyny, czy w relacji prostopadłej, czyli dojazdu do akademików też ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W prostopadłej raczej nie. No i były tylko przed pierwszym przejściem w obydwu kierunkach (tzn. jakby przed skrzyżowaniem).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okej rozumiem, zatem powyższe poprawki zostaną naniesione. Jeszcze raz bardzo dziękuję za czujność :-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie tak jak mówi kikut - przed pierwszym przejściem, tylko w głównej relacji.

Korków w 1997 raczej tam nie było i co do świateł jestem w 100% pewny. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze raz bardzo dziękuję za uwagę ;) Od ukazania się filmiku z przejazdu zajmowałem się porządkowaniem pewnych technicznych aspektów przejazdu, tak by wszystko było "cacy", poprawiałem drobne błędy, dodałem trochę drogowskazów, wyprofilowałem teren na mapie, usunąłem sygnalizację z skrzyżowania Medweckiego/Dąbrowskiej, usystematyzowałem wszystko w ścieżkach autobusów AI tak, aby kursy wyjeżdżające w szczycie nie były blokowane przez całodzienne oraz zrobiłem nowe obiekty i pewnie jeszcze jakieś rzeczy o których zapomniałem, nie mniej przez najbliższy czas muszę odłożyć mapę z racji innego obowiązku, jednakże wkrótce wrócę "z kopyta" do roboty.

Mam tylko jedno pytanie do znawców, otóż czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć, dlaczego w przypadku wjazdu na wiadukt na 29 listopada, jadąc w stronę Czyżyn, gdy dojadę już na 2 metry przed linią zatrzymania, samochody AI jadące od strony Kleparza zatrzymują się i mnie przepuszczają? Ja rozumiem kulturę, ale "bez jaj". Próbowałem już podłożyć w miejsce ścieżek poprzedzających skrzyżowanie "pathów" spline, lecz nic to nie dało. Zaznaczam, że priorytety są ustawione, lecz AI jakby je lekceważy. Same pojazdy stosują się do tych zasad, natomiast gdy podjeżdżam ja, włącza się kultura. Ma ktoś jakieś sugestie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hey Buser.

Obejrzałem sobie jeszcze raz filmiki z Twojej mapy i zdaje mi się, że jakkolwiek koło zajezdni w Czyżynach nie było zbyt szeroko, to jednak na filmie ten odcinek wygląda zbyt wąsko (film nr 1 - 09:42; film nr 2 - 06:05).

I jeszcze wracając do tych "białych" bloków przy Medweckiego, to miały one elewacje mniej więcej w takim kolorze (co prawda obrazek jest z pory wczesnoporannej, ale najlepiej oddaje kolorystykę; poza tym widoczne były szczeliny między kwadratowymi płytami):

http://img46.imageshack.us/img46/6197/rig9.png

Czołem!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje Ci się ;-) Być może temat na forum nie jest ochoczo komentowany, ale mapa ciągle się rozwija i ma się wyśmienicie. Newsów nie pokazuję, gdyż nie mam w zwyczaju dawać screenów z każdego nowo wykonanego budynku czy postawionego drzewka. Być może pod koniec miesiąca nagram kolejny filmik, w zależności od tego jak pójdą prace. Szybkość prac nieco zwolniła z racji pracy oraz obowiązków z nią związanych, a także uczelni.

//Kikut - tam było tak wąsko, mam relacje z pierwszej ręki od kierowców oraz pomiary ;) Dziękuję Ci bardzo za czujne oko i wszelkie, wielce pomocne uwagi, którymi się podzieliłeś :)

Z niecierpliwością oczekuję wydania OMSI 2, żeby móc parę rzeczy w mapie dobrze zrobić (z otoczenia).

Be patient ;-)

Pozdrawiam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super, to jestem spokojny i coż... chyba wszyscy czekają na OMSI 2 :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hey Buser.

Czy projekt wciąż żyje? Mam nadzieję, że tak i prace postępują. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy udało się skonwertować tę mapę do OMSI 2 ?? Mam nadzieję, że tak i pracę nad mapą KRAKOWA nadal postępują, bo ten projekt naprawdę jest świetny i nie mogę się doczekać przejażdżki linią 129.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jako, że na filmikach został również zaprezentowany Gniot, a przypuszczam, że te dodatki wyjdą jednocześnie, zważając jeszcze na fakt, że innego tematu nie ma, bym poruszał pewną kwestię, chciałbym zadać jedno, dość istotne pytanie do autora M121MB. Czy w nowej wersji będzie możliwość robienia własnych repaintów, na takiej zasadzie jak w całej reszcie modeli do OMSI? Jak wiemy, w obecnie wydanej wersji jest to prawie niemożliwe, co zmniejsza popularność takiego modelu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up:

Proponuję Tobie zapytać Mateusza612 na PW. Jak ja go zapytałem, to odpowiedział mi na wszystkie moje pytania co do Jelcza. Jako że ja jestem z Krakowa to nie zadałem mu pytania podobnego do Twojego :). Z tego co wiem to Mateusz ma zamiar odwzorować każdego Jelcza M121MB, który jeździł/jeździ w Krakowie(DJ601-DJ686). Robi też Jelcze M121M/4 CNG ( Mastero CNG) krakowskie. Wszystkie Jelcze będą w stania fabrycznym, czyli takim w jakim dotarły do Krakowa. Będzie działał na OMSI 2. Aktualnie skończył Jelcze od DJ639 do DJ684. Nie jestem pewny czy autor ma zamiar wydać je z tą mapą. Czuję, że wyda Jelcze wcześniej, bo na razie do skończenia tej bardzo ciekawej dla Krakowian mapy pozostało jeszcze dużo rzeczy do zrobienia, a Mateusz już dużo zrobił w tych wozach.

Pozdrawiam :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolega bardzo trafnie ujął stan rzeczy :) Co do mapy, byłaby ona już mocno posunięta do przodu, gdyby szanowni twórcy OMSI 2 stanęli na wysokości zadania i raczyli zlikwidować pewne niedociągnięcia. Dopiero dziś, po trzech miesiącach batalii udało mi się wyeliminować Fehler spowodowany linią AI 130. W obecnej fazie mapa jest przeze mnie testowana, tj. przejazdy, jeśli nie będzie fehlerów, powracam do tworzenia otoczenia. Nie ukrywam, że z chęcią przyjąłbym pomoc jakiegoś modelera zainteresowanego tworzeniem obiektów dedykowanych. Wówczas poszłoby znacznie szybciej i projekt mógłby dalej się rozwijać. Mając na głowie pracę, uczelnię i do tego zbugowane OMSI2, w pojedynkę zwyczajnie jest ciężko.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszę się bardzo, że ten projekt, mimo tak wielu przeciwności, jakie podsuwa autorom sama gra i upływu dość długiego czasu od początków prac jeszcze nie upadł. Jednak mam jedno pytanie, które mnie frapuje także od długiego czasu: czy Mateusz612, prócz tych wszystkich stricte "krakowskich" Jelczy, ma zamiar zrobić jednego "uniwersalnego" jelona, bez wszystkich typowo krakowskich oznaczeń itp., którego będzie można z pomocą m.in. malowań dostosować do każdej mapy??

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak krótko nawiązując do wypowiedzi Tomasza99, zadawałem pytania autorowi Jelcza nie raz, co prawda w innym temacie, ale nie dostawałem odpowiedzi zwrotnej, stąd spodziewając się identycznej sytuacji w tym przypadku, postanowiłem zapytać w temacie mapy Krakowa. Czyli Jelcze będą działały tylko w OMSI 2, a w OMSI 1 już nie? Jeśli tak, to trochę przykro, no ale taka jest decyzja autora. Mam jednak nadzieję, że w Jelczach ostatecznie będzie możliwość własnych repaintów, mimo, że są to konkretnie odwzorowane wozy. W końcu nie tylko krakowianie będę chcieli nimi jeździć ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@eSeL:

Mateusz612 mi napisał, że już działa i będzie działał bezproblemowo w obu wersjach OMSI :). Napisałem w moim poprzednim poście, że będzie działał w OMSI 2, bo wiadomo: bugi z teksturami itp. Co do malowań innych miast to trzeba zapytać samego autora. Mateusz612 robiąc tego jakże dla mnie cudownego Jelcza :) bardziej skupia się na krakowskich Jelczach, więc nie wiem jakie ma inne plany co do nich.

Dodam jeszcze co do Jelczy, że będą realniejsze dźwieki, dla mnie to wspaniała wiadomość i przy oryginalnych dźwiękach to chyba nigdy nie zmienię autobusu na inny po wydaniu w OMSI :D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do repaintów to chodzi mi tylko o szablon do ich zrobienia, tak aby użytkownicy mogli samemu je tworzyć w dowolny sposób :P A co do samego pojazdu no to jest to świetna wiadomość ogólnie. Cieszę się też, że dźwięki będą lepsze. W takim razie gorąco wyczekuję na ten model/modele, analogiczna sytuacja z mapą Krakowa :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, w końcu udało mi się uporać z wszystkimi "Fehlerami" i przystosować mapę do OMSI 2, praca nad projektem ruszyła z kopyta. W ostatnich dniach bardzo dużo się zmieniło, gdyż jak mówiłem warunki sprzyjają rozwojowi mapy. Początkiem maja ukaże się filmik prezentujący aktualny stan prac. Tudzież pragnę ogłosić, iż poszukuję do współpracy osobę potrafiącą modelować w Blenderze, w celu robienia obiektów dedykowanych. W pojedynkę jest niezmiernie ciężko robić to wszystko, a chcąc w miarę szybko wydać mapę oraz rozwijać projekt dalej, przy obowiązkach dnia codziennego obecnych, jak i zbliżających się, po prostu mocno wydłuży się to w czasie. Pozdrawiam, do usłyszenia wkrótce ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli planujesz zrobić trasę linii 105, będzie możliwość przejechania się nią czy tylko będą kursować autobusy AI.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poza tym na screenach widać MANY NL202 jako AI. Nie lepiej wstawić tam Jelcze M121MB?

Pzdr!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poza tym na screenach widać MANY NL202 jako AI. Nie lepiej wstawić tam Jelcze M121MB?

Pzdr!

Jeździłeś tym Jelczem? Wiesz jak bardzo spieprzona jest optymalizacja tego czegoś?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widać, że chyba Ty nie jeździłeś ;) Gwoli wyjaśnienia, ażeby użytkownik wyżej nie wprowadzał Was w błąd, Mateusz zrobił Jelcze OD NOWA skupiając się przede wszystkim na optymalizacji, która w chwili obecnej niczym nie odbiega od standardowych MANów ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy w najbliższym czasie planujesz filmik z postępów prac nad tym cudeńkiem?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W chwili obecnej (w dniu dzisiejszym) skończę układanie tzw. szkieletu pod linię 105, a od jutra zajmę się zamienianiem go w obiekty typu skrzyżowania itp. Od razu pragnę poinformować, iż w 1998 roku będzie następowała podmiana pętli Prądnik Czerwony ze starej, na nową z dobudowanym peronem dla 142. Zdecydowałem się na ten krok, gdyż chcę uruchomić linie cmentarne 31.10 i 01.11, a te jeździły od 1998 roku ;) Filmik ze 129 wkrótce nagram ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta