Buser

Kraków - 1997

171 postów w tym temacie

Po umeblowaniu 105 i terenów Prądnika Czerwonego, myślę nad wydaniem wersji beta, która będzie betą z uwagi na brak kompletnego otoczenia, zobaczymy jak prace pójdą

Informacja od Busera z 10 lipca, umieszczona na sąsiednim forum. Najwyraźniej prace nad mapą trwają :P.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przez ostatni miesiąc kompletnie nie ruszałem mapy, a do prac wróciłem parę dni temu, gdyż zwyczajnie nie miałem czasu. Z dróg zostało mi dokończyć ulice Strzelców oraz zrobić skrzyżowanie Dobrego Pasterza z Naczelną, a także dokończyć osiedlówki na ulicy Łepkowskiego. Na całej mapie odchudzam także skrzyżowania, co daje taki efekt, że po liftingu(który wygląda znacznie realniej) dane skrzyżowanie może mieć nawet o 3/4 mniej wierzchołków. Jeśli nadal będę musiał pracować nad budową otoczenia sam, to uczciwie mówię że ciężko powiedzieć kiedy publicznie mapa zostanie opublikowana, zwłaszcza że przede mną przeprowadzka oraz zmiana pracy, a mapy w połowie pustej choć działającej, nie wydam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Ostatni post w tym wątku jest z przed miesiąca. Chciałbym zapytać czy mapa upadła, czy wciąż jest w trakcie tworzenia?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Autor pisał że nie ma czasu, zmienia pracę i się przeprowadza. Buser obecnie nie ma pewnie czasu. Trzeba trochę poczekać na wydanie mapy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale napisał to ponad miesiąc temu, więc wolałbym żeby sam @Buser się wypowiedział. Nie zmienia to faktu, że wiele osób skakałoby z radości gdyby autor w najbliższym czasie wydał mape w fazie BETA ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Beta? A po co beta? Samo to słowo wskazuje na to, iż mapa nie jest gotowa w 100%. Jeżeli autor uzna, że już czas uchylić rąbka tajemnicy to na pewno to zrobi, natomiast takie gadanie mając zerowe pojęcie o mapie niczego do tematu nie wnosi, niczego nie przyspieszy, a tylko pogarsza całą sytuację. Przeprowadzka to nie jest chop siup. Tyle w temacie. [EOT] 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie Panowie;-) Otóż przez ostatni miesiąc mialem spore trudności z wygospodarowaniem odpowiedniej ilości czasu na sen, dlatego też wszelkie hobby w tym czasie na drugi plan. Jak już wcześniej wspominałem, zmiana pracy, przeprowadzka do Warszawy i dodatkowo uczelnia skutecznie zajęły mi ostatni miesiąc. Dzięki pewnej normalizacji tego wszystkiego, w najbliższym czasie wracam do projektu. W chwili obecnej prace skupione zostaną na "meblowaniu" 105, co przerwalem miesiąc temu. Wybaczcie za tak spore rozciagniecie w czasie, ale tak jak już nie raz zapewnialem, projekt zostanie ukończony i wydany. Jesień jak dotąd bywała okresem, kiedy praca szła mi najlepiej, więc liczę że teraz ta dobra passa będzie kontynuowana i będę mógł za jakiś czas pokazać Wam 105 i dalsze meblowanie 129;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Buser nie obijaj sie xD

A tak serio - nie potrzebujesz jakiś fotek czy czegoś?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Każdego dnia wykonuje teraz średnio po dwa obiekty, więc prace nieco przyspieszyly;-) w chwili obecnej natomiast borykam się z postawieniem kompa na nogi, ale kopie mapy i wszystkich potrzebnych plików mam;-) Nie wykluczam kompletnego formatu, może to jakoś usprawni omsi... Przynajmniej do zmiany sprzętu:-P Jak już mówiłem, mapa się robi, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że 105 będzie kompletna jako pierwsza ;-) że 129 z otoczenia najwięcej zostało z Olszy i okolic Ronda Mlynskiego, oraz os. Oświecenia

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam za post pod postem, ale jest to news ;) 

Żeby nie było, że nic się nie dzieje, prace każdego dnia posuwają się do przodu. Z racji faktu, iż robię projekt sam, a oprócz tego mam realne życie na głowie, wszystko idzie tak mozolnie, ale idzie cały czas. Kilka fotek z terenów, które można jakoś pokazać. Zaznaczam, że sceneria jest CIĄGLE w budowie, stąd proszę nie pytać o braki miejscami np. oznakowania poziomego, jakiegoś budynku, zieleni itp. Dokładam szczególnej troski, aby wszystko było jak najrealniejsze, dlatego jeśli czegoś na screenach nie ma bądź jest nienaturalnie pusto, zapewniam że tak nie będzie ;)

SCREENY:

Zajezdnia Czyżyny zapełniła się Ikarusami ;) Brakuje latarni, do edycji pójdą też tekstury wnętrza hangaru

76a727fce5a60b2emed.jpg

bd2f856377842536med.jpg

Widok na obecnie nazwane Rondo Barei, do usunięcia niepotrzebne słupy po sygnalizacji, gdyż była jedynie w kierunku Huta-Centrum

a8b60462f4d339bfmed.jpg

Widok na osiedle Prądnik Czerwony

a55af2b4a8058d60med.jpg

Widok na pętlę Prądnik Czerwony w wersji przed dobudowaniem trzeciego peronu. Jako ciekawostkę dodam, iż w grze będą dostępne obydwie wersje pętli, dzięki funkcji Chrono.

e66dc53eddedd9dcmed.jpg

a57291ceb0d5692amed.jpg

Widok z lotu ptaka na zbieg ulic Majora i Łepkowskiego, niezazielenionych i wciąż budujących się ;)

80eb3654e0dcdad1med.jpg

Mercedes skręca z ul. Dobrego Pasterza w ul. Majora. Wówczas nie było przedłużenia ul. Łepkowskiego i początkowym odcinkiem ul. Majora ruch odbywał się w obu kierunkach.

825110c8273d34b8med.jpg

Autobus linii 139 (troszkę nie pasuje do epoki, ale cały czas czekam na wydanie cudeńka Patrykosa ;) ) skręca z ul. Dobrego Pasterza w al. 29 Listopada

87b9ff27a8f6bab4med.jpg

i to samo skrzyżowanie z innej perspektywy:

734027fa6f2d58bdmed.jpg

Przystanek OPOLSKA TOS jeszcze bez estakady, ze starym przebiegiem, a za murem skrywa się nieprzebudowana jeszcze wtedy jednopasmowa ulica Opolska.

c355518763d0a504med.jpg

Skrzyżowanie i charakterystyczny skręt linii 129 w stronę Czyżyn przy Akademii Rolniczej:

fd91c7a7096707d2med.jpg

Skrzyżowanie al. 29 Listopada z Biskupa Prandoty:

cf8bfd46abdf913emed.jpg

Wczoraj układane, jeszcze świeże tory prowadzące do Dworca Kraków Główny:

d8c04b5a697b52a8med.jpg

a38e4faee567dd13med.jpg

i widok na rozwidlenie do Katowic i Warszawy:

ca4fd69294aef95bmed.jpg

Widok z okna budynku głównego Politechniki Krakowskiej

d0a6ccdccf389816med.jpg

Skrzyżowanie ul. Warszawskiej i Ogrodowej, widok w stronę PK:

ea54a123151021f2med.jpg

i widok w stronę Ogrodowej:

98e304fed9d7f20amed.jpg

Początek Placu Matejki:

27a8c75fe93a14ddmed.jpg

Ulica Kurniki, widok w stronę ul. Pawiej:

c2af492c0fe8a87amed.jpg

Dworzec Główny, przystanki końcowe:

31a4f8ab327abd59med.jpg

Dworzec Główny, 105 podstawione na przystanku początkowym oczekuje na odjazd:c0afe4e81b947a37med.jpg

Prace ciągle trwają, teraz skupiłem się na budowaniu dedykowanych obiektów, zieleń, znaki drogowe i statyczne samochody zostawiłem na sam koniec, gdyż to nie zajmie więcej niż 2 tygodnie dla całej mapy ;)

Pozdrawiam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem z Krakowa. i powiem Ci ze niektóre zdjęcia bez podpisu można było poznać :D super bardzo dokladnie :) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wow.

Zatkało mnie :D

Genialna robota, dobrze że dbasz o szczegóły.

Co do realności się nie wypowiadam bo w Krakowie byłem raz:P

Życzę Ci powodzenia i dużo zapału, oby tak szło dalej :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję ;) Muszę dodać, iż niestety jestem zmuszony pracować na dosyć niskich ustawieniach z racji pracy na laptopie, ale w ciągu dwóch tygodni sprawiam sobie stacjonarną bestię, która powinna uciągnąć OMSI na full detalach, w związku z czym kolejne zrzuty powinny nieco bardziej cieszyć oko ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cudownie :) . W Krakowie byłem może 2 razy więc realności nie ocenię (szczególnie, że jest to stan z 1997) ale wykonanie naprawdę mi się podoba. Te statyczne Ikarusy na zajezdni niewątpliwie dodadzą klimatu tamtych lat. Brakuje do OMSI takich "starych" przegubowych (bodajże 3-członowych) tramwajów, które kiedyś widziałem w Krakowie - strasznie mi się podobały. A właśnie, czy na mapie będzie jakiś odcinek torów tramwajowych ? Konstala 105Na jako AI już mamy, tylko przemalować na krakowskie barwy i byłby w sam raz :) . Cóż mogę więcej napisać. Powodzenia !

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Naprawdę kawał świetnej roboty. Ja w Krakowie byłem kilka razy,ale nie w tych rejonach i nie w tej epoce :P ale i tak wygląda to bardzo realnie. Widać że dbasz o szczegóły i nie robisz tego na odwal się. Życzę Ci powodzenia w dalszych pracach nad mapą.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tory tramwajowe są jedynie na ul. Basztowej, ale ani 129, ani 105 przez nią nie przejeżdżają, stanowi ona tło, dlatego nie ma sensu programować tam ruchu tramwajowego AI ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No oglądając ssy aż trudno mi uwierzyć, że to OMSI :D Mimo, że w tamtym czasie miałem 6lat to pamietam ten dworzec na którym ScanieALB, Ikarusy i Jelcze to było coś.  Powodzenia przy projekcie! :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A taki screen przy ładnym niebie od Testera z końcówki w Czyżynach :P

180d6d8fd5479a78med.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak miło znowu widzieć w OMSI moje stare, dobre Czyżyny i niebieską budkę na pętli na Prądniku, gdzie u sympatycznego pana z wąsem kupowałem fajki:)

Po przeciwnej stronie ulicy - tam gdzie stoi Solaris - wzdłuż chodnika były wtedy gęste krzaczory, przy których czasem wieczorami stał radiowóz albo dwa i policjanci sobie gaworzyli lub wsuwali buły. Jest możliwość/sens umieszczenia takiego statycznego elementu?

Na budynku dworca kolejowego nie było jeszcze wtedy tego niebieskiego napisu, tylko estetyczny ;) narożny zegar - rzuć okiem na zdjęcie z 1999 r.

Nie wiem czy kiedyś nie było już o tym mowy, ale na ogrodzeniu zajezdni wzdłuż Stella-Sawickiego był taki duży, wysmarowany białą farbą napis - jedna litera na jeden element ogrodzenia. Umieścisz go?

post-2732-1461608815,2333_thumb.jpeg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@kikut

Bardzo dziękuję za cenne uwagi :) Dworzec zostanie poprawiony. A co to był za napis na ogrodzeniu?

Zgodnie z zapowiedzią, po zakupie nowego zestawu komputerowego, pragnę zaprezentować obecny stan prac nad mapką w postaci dwóch filmów. Pierwszy ukazuje wyjazd z zajezdni Czyżyny i podstawienie na pętlę Prądnik Czerwony, a dalej przejazd linią 105 do Dworca. Kolejny ukazuje przejazd linią 129 z Dworca do Czyżyny PKS. Wszelkie widoczne błędy, niedociągnięcia, a przede wszystkim braki w terenie są sukcesywnie uzupełniane. Miłego seansu ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co to był za napis na ogrodzeniu?

No właśnie problem polega na tym, że nie pamiętam :D Nawet kiedyś z ciekawości rozpytywałem, szukałem, ale jakkolwiek moi znajomi pamiętają, że napis był, to nikt nie pamięta treści. Co prawda jedna osoba twierdziła, że brzmiał on: "Nie oglądaj się za siebie, bo Ci z przodu ktoś przy....doli", ale moim zdaniem wymowa napisu była raczej polityczna. Może ktoś z forumowiczów - krakusów pamięta?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co to był za napis na ogrodzeniu?

No właśnie problem polega na tym, że nie pamiętam :D Nawet kiedyś z ciekawości rozpytywałem, szukałem, ale jakkolwiek moi znajomi pamiętają, że napis był, to nikt nie pamięta treści. Co prawda jedna osoba twierdziła, że brzmiał on: "Nie oglądaj się za siebie, bo Ci z przodu ktoś przy....doli", ale moim zdaniem wymowa napisu była raczej polityczna. Może ktoś z forumowiczów - krakusów pamięta?

Z tego co pamiętam zaczynał się na "Nie oglądaj się..." Dalszej treści niestety nie pamiętam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W skrócie co zostało jeszcze do zrobienia - dorobić brakujące otoczenie, czyli Trochę przy Dworcu, prawie całą Olszę, wzdłuż 29 listopada miejscami i Dobrego Pasterza, na odcinku Rondo Polsadu - os. Dywizjonu 303, uzupełnić na całej mapie roślinność i oznakowanie( to akurat nie więcej niż dwa tygodnie pracy), dorobić brakujące oznakowanie poziome i brakujące w paru miejscach ścieżki pieszych(co będę robił od jutra), a także aktywować funkcję CHRONO wraz z zrobieniem rozkładów cmentarnych, nową organizacją pętli Prądnik Czerwony (peron dla 142) i ewentualną końcówką Cmentarz Batowice usytuowaną na klepisku. Na koniec wykonać brakujące tekstury nocne do budynków.

A na koniec dnia takie trzy fotosy :P

ef2ce1be0282a37dmed.jpg

fef09c6d63cb401amed.jpg

238ba505c4211bf1med.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa będzie tylko do OMSI 2, czy do obu wesji ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta