Buser

Kraków - 1997

173 postów w tym temacie

Zauważyłem że linia 154 jedzie z Prądnika Białego na Dworzec Główny, a linia 129 z Czyżyny Dworzec na Dworzec Główny.

I linia 130 z Azory na Dworzec Główny. I jak te 3 autobusy stoją na Czyżyny Dworzec to jest jedna wielka koligacja 3 różnych lini,

lecz gdy stoją na przystanku Dworzec Główny to może być koligacja z terenem.

@EDIT

Chciałem zedytować poprzedni post ale wyrzuciło mnie do pisania nowego postu. Sorry za post pod postem.

@EDIT2

Dodam małą uwagę do screenów: Krakowskie Solarisy nie mają tej deski, mają standardową bez zmian. (chodzi mi że nie mają deski na MOKI MOD)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zauważyłem że linia 154 jedzie z Prądnika Białego na Dworzec Główny, a linia 129 z Czyżyny Dworzec na Dworzec Główny.

I linia 130 z Azory na Dworzec Główny. I jak te 3 autobusy stoją na Czyżyny Dworzec to jest jedna wielka koligacja 3 różnych lini,

@EDIT2

Dodam małą uwagę do screenów: Krakowskie Solarisy nie mają tej deski, mają standardową bez zmian. (chodzi mi że nie mają deski na MOKI MOD)

Eee... co? Jako, że nie wiem o co Ci chodziło, mogę tylko zapewnić że wszystko z ruchem działa ;-)

Co do deski, nie mam pojęcia o co Ci chodzi. Mogę tylko zdradzić, że gdy ukaże się MOKI MOD v2, wówczas przygotuję specjalnie krakowską edycję wszystkich Solarisów, ale to nie jest związane z modyfikacją jaką jest mapa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@EDIT2

Eee... co? Jako, że nie wiem o co Ci chodziło, mogę tylko zapewnić że wszystko z ruchem działa ;-)

Co do deski, nie mam pojęcia o co Ci chodzi. Mogę tylko zdradzić, że gdy ukaże się MOKI MOD v2, wówczas przygotuję specjalnie krakowską edycję wszystkich Solarisów, ale to nie jest związane z modyfikacją jaką jest mapa.

Chodzi mi to że krakowskie solarisy (jakby je przenieść do OMSI 2) nie mają MOKI.  Są to standardowe pulpity.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W 1997 roku nie było Solarisów w Krakowie. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W 1997 roku nie było Solarisów w Krakowie. 

Chyba wcale ich jeszcze nie było :D, ale to akurat można przeżyć. Można dodać w nazwie: Mysterious Kraków 1997 with future-bus  :P. Trzymamy kciuki !

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@EDIT2

Chodzi mi to że krakowskie solarisy (jakby je przenieść do OMSI 2) nie mają MOKI.  Są to standardowe pulpity.

Nie wiem kto Ci takich bajek naopowiadał ;-) http://www.kmk.krakow.pl/autobusy/solaris107.jpg W Krakowie występują właśnie takie pulpity, a w nowszych wozach ACTIA, zaś w dwóch najnowszych odkupionych testerach są pulpity "standardowe".

@sgo

Czytajmy uważnie posty ;-) Napisałem, że modyfikację do Solarisów zrobię jako dodatek NIEZWIĄZANY z mapą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Drodzy forumowicze, czy ktoś z Was posiada może zdjęcia wejść pod perony od strony Zachodniej Dworca, zanim wybudowano Galerię Krakowską? Takowe potrzebne mi w celu jak najdokładniejszego odwzorowania tych elementów, a pewnych rzeczy nie jestem pewien. Dla jasności, chodzi o elementy, znajdujące się pod tym zielonkawym zadaszeniem.

8cae12339301526emed.jpg

Więcej screenów wkrótce ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za fatygę i chęć, ale nie chodzi mi o fotki z grafiki google, gdyż takowe przegrzebałem wzdłuż i w szerz :-) Jeśli nikt nic nie znajdzie to jutro się biorę za odtworzenie tego z własnych źródeł i pamięci.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kompletne otoczenie dworca, brakuje jedynie jakiejś roślinności miejscami oraz oznakowania:

a922ec2f47a5abf3med.jpg

e77d30021000006bmed.jpg

3db6049dcf7c7dbcmed.jpg

422e0c0f7caaf40amed.jpg

3b1f6021e0351afbmed.jpg

Plac Matejki:

393b5edb606609b9med.jpg

366a3cd49d7cf9ddmed.jpg

Prace ciągle trwają...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam małe pytanie: Czy masz zamiar powiększyć mapę na inne linie ? Np. z Dworzec Główny Zachód (Galeria) np. do Os. Kurdwanów, chodzi mi głównie o linię 179, dość często nią jeżdżę ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jestem pewien, ale chyba ta ulica gdzie jest przystanek początkowy przy dworcu chyba była z bruku połatanego asfaltem...

Z tym że mogę się mylić

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam małe pytanie: Czy masz zamiar powiększyć mapę na inne linie ? Np. z Dworzec Główny Zachód (Galeria) np. do Os. Kurdwanów' date=' chodzi mi głównie o linię 179, dość często nią jeżdżę ?

[/quote']

A będziesz robił wszystkie obiekty dedykowane? ;-) Na przyszłość, jeśli ktoś nie ma realnego zamiaru pomóc w projekcie, to nawet proszę o takie rzeczy nie pytać, zwłaszcza że temat był już poruszany, a jeszcze trochę pracy zostało przy 105, gdyż 129 finiszuję.

bodyguard30

Dziękuję za zainteresowanie, jednak w 100% w tych latach, a nawet i we wcześniejszych był tam już asfalt. Być może kostka była pod spodem, jednakże na wszystkich dostępnych fotografiach(a mam tego sporo) oraz na podstawie pamięci mogę zapewnić, że był tam jednolity asfalt.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Buser Mi chodzi o powiększenie mapy. To była tylko propozycja o jaką linie można poszerzyć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W momencie, gdy szczęśliwie uda mi się skończyć i wydać pierwszą wersję, czyli 129 i 105, poważnie zastanowię się, czy nie rozpocząć ambitnego projektu, jakim jest 139. Projekt lekko na dwa/trzy lata pracy, ale chyba tego warty. 

Problem w rozszerzaniu dalszym tkwi w fakcie, że google maps zaktualizowało mapę, a mi potrzebna jest do podkładów... 

Jeśli chodzi o obecny stan prac, jak powiedziałem - 129 finiszuję, tj. robię w tym momencie ogrodzenia dedykowane. Jest ich około 30 do wykonania. Podmieniłem też wcześniej zapożyczone obiekty z mapy 105 do VBUS'a, wykonałem je na nowo, aby poziomem dorównywały reszcie i co najważniejsze, tekstury są "dedykowane" dla danego obiektu, bez konieczności ładowania duzych tekstur zbiorczych. Po ogrodzeniach, dorobię zieleń i znaki drogowe. Mam nadzieję, że do końca września się wyrobię, tak aby od października ruszyć z pozostałymi zabudowaniami (głównie domki jednorodzinne) do 105.

Chciałbym też stworzyć paczkę polskich aut pod AI, skontaktowałem się z dwoma twórcami do innych gier w sprawie możliwości ich przekonwertowania, ale bez odzewu póki co. Jeśli ktoś kojarzy takowe pojazdy, które nadawałyby się pod AI, proszę o kontakt.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę że warto porywać się na 139 - z trzema realnymi liniami wykonanymi na takim poziomie jak prezentujesz do tej pory - stworzyłbyś najlepszą realną mapę do OMSI. Szczecin ma ledwie pare dedyków, ty masz chyba większość. Dbasz o szczegóły, nawet takie jak korki przy młyńskim. Co do samochodów do AI - po Wałbrzychu do OMSI jeździ fiat 126p, większość standardowych w tym trabant też pasuje.

A 139 to swietny wybór. Bardzo długa linia, ale tez klimatyczna, np. Zjazd z kombinatu, przejazd przez starą hutę, końcowe kilometry do Mydlnik. Mam tylko nadzieję, że bedziesz częściej chwalił się postepami. I poszukaj kogoś do pomocy :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up I do aut z z Wałbrzycha dodać by można większą część z Wrocka by siroccoxp. Czy będą tramwaje jak w Sz-nie4.0.1 ??:D Powodzenia życzę i czekamy ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę że warto porywać się na 139 - z trzema realnymi liniami wykonanymi na takim poziomie jak prezentujesz do tej pory - stworzyłbyś najlepszą realną mapę do OMSI. Szczecin ma ledwie pare dedyków' date=' ty masz chyba większość. Dbasz o szczegóły, nawet takie jak korki przy młyńskim. Co do samochodów do AI - po Wałbrzychu do OMSI jeździ fiat 126p, większość standardowych w tym trabant też pasuje.

A 139 to swietny wybór. Bardzo długa linia, ale tez klimatyczna, np. Zjazd z kombinatu, przejazd przez starą hutę, końcowe kilometry do Mydlnik. Mam tylko nadzieję, że bedziesz częściej chwalił się postepami. I poszukaj kogoś do pomocy :)

[/quote']

Dziękuję za ciepłe słowa ;-) 99% obiektów jest dedykowanych. Teraz jak mówiłem, produkuję także dedykowane ogrodzenia, aby były oryginalne. Końcem września mam nadzieję, skończę 129, wówczas zaprezentuję filmik z przejazdu tą linią. Pomocników szukam od dwóch lat, bezskutecznie ;-) Ale SPooko, sam też dam radę. Najbardziej cierpi na tym społeczność, która musi/będzie musiała dłużej czekać na dodatek.

Ani 129, ani 105 na swej trasie nie spotyka linii tramwajowych.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to insza inszość xD z tymi tramwajami. To i mniej pracy, skoro i tak masz wiele do zrobienia. Ale postaraj się spakować wszystko, nawet możemy trochę jeszcze poczekać. By było jak Sz-n4.0.1 . No to powodzenia :), trochę przykro to słyszeć, że ci nikt nie pomagał, tym większy szacun za wytrwałość. Tak trzymaj ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czekam, na wydanie mapy. Chciałbym sobie pojeździć na Krakowie z 1997 roku. Gdyż ja znam tylko Kraków z 2002 (gdyż dopiero w tedy chodziliśmy na spacery i dużo zapamiętałem (miałem wtedy 4 lata). Nie chodziłem wcześniej, gdyż moi rodzice zadecydowali abym chodził dopiero po 4+ gdyż miałem astmę :( Ale teraz, jest już ok i Kraków mam w małym paluszku. Czekam! Buser, nie zawiedź nas :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, myślę że co nieco można pokazać. Prace nad linią 129 dobiegają końca. Zieleń została ułożona na całej mapie. Z ogrodzeń dedykowanych, pozostały dwa przy ul. Dobrego Pasterza. Pozostało także rozsiać znaki drogowe na odcinku od Dworca Głównego do skrzyżowania Stella Sawickiego z Bora Komorowskiego, a także uzupełnić tekstury nocne do budynków, wraz z poprawą kilku tekstur dziennych(głównie wymazanie będących na nich ludzi/znaków), poprawka tekstury jednego skrzyżowania oraz poprawa jednego budynku przy al. 29 listopada. Dodatkowo chciałbym też podmienić tekstury asfaltu oraz trawy. Stan prac nad 129 oceniam na 99,5% skończenia, 105 na 65%. 129 chcę skończyć jeszcze w tym roku, tak aby od stycznia móc spokojnie zabrać się za dokończenie brakującego otoczenia dla 105. Jeszcze przed Sylwestrem postaram się nagrać filmik z przejazdu po 129. Poniżej parę screenów z linii 129 - screeny zaczynają się przy Zajezdni w Czyżynach i jadą do samego Dworca.

9ecd9576b44aa920med.jpg

d29fda1dbc231592med.jpg

de9a6a8fcd79b27amed.jpg

cd74ed5b385750b9med.jpg

a3a19c80f978f275med.jpg

f92117fb4e890890med.jpg

15fa8c352cafbfc3med.jpg

72a395106ec108d7med.jpg

73f75b3e1487e2f9med.jpg

361ce33307dd15femed.jpg

f39bc40eb596652bmed.jpg

c3afd704b09795c6med.jpg

40790b1af9928b4amed.jpg

0c86e009a2745fc2med.jpg

d93a12d26af5928fmed.jpg

02428e5b87c51512med.jpg

2bc86e5c75310159med.jpg

c42671ad8e0c572cmed.jpg

0211ea29b8cd435fmed.jpg

7d44a070de0dab17med.jpg

461c0efbc1aed508med.jpg

3398b621d943b669med.jpg

a56658b806735fdamed.jpg

cd41529e6521f213med.jpg

cf78f7d14c693721med.jpg

73064eb50aa3532dmed.jpg

167cdf575c1f3bc9med.jpg

f81f96ff2f1c454cmed.jpg

9f338ff53815c5d3med.jpg

f0633a71f29e1a79med.jpg

2a8fbcf75cd1e841med.jpg

e65fcde7a55df54fmed.jpg

585a2544567ab3d4med.jpg

6b420db73a56bc54med.jpg

4c53845f69886bdbmed.jpg

8514f6a694af7426med.jpg

42a15f70855eb561med.jpg

138a080cf5366df6med.jpg

e0f811f5daa57df6med.jpg

970452f46e583dc2med.jpg

7aec021d3d0a1294med.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam 2 pytania:

1. Kiedy wydasz mapę Kraków?

2. Jak podoba się ta mapa?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Linię 129 skończę jeszcze w tym roku. Dokończenie 105 nie powinno zająć mi dłużej niż parę miesięcy. Więc optowałbym za przyszłym rokiem ;-)

2. Nie mi ją raczej oceniać :D Mogę jedynie powiedzieć, że dokładam wszelkich starań by odzwierciedlenie było jak najdokładniejsze - co Krakowianie mam nadzieję dostrzegają.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widać ogrom pracy włożony w tą mapkę, mam nadzieję że w przyszłym roku się po niej przejedziemy :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta