Buser

Kraków - 1997

171 postów w tym temacie

Myslę że odpowiedzią na 2 pytanie będzie to:

trzeba pamiętać, że świat przedstawiony na mapie i w realu dzieli trochę mniej niż 20 lat.

643_bez_tytu_u.jpg

372_c3afd704b09795c6.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oo dziękuję za porównanie ;) Trochę więcej niż 10 lat, mapa przedstawia stan z 1997/8 ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sorki, dziecinny blad w oblizeniu. mialo byc prawie 20 lat.

Jeszcze 3 porownania z czasami obecnymi:

657_bez_tytu_cu.jpg

563_de9a6a8fcd79b27a.jpg

995_ffff.png

296_f81f96ff2f1c454c.jpg

289_bez_tfffytu_u.jpg

698_138a080cf5366df6.jpg

Mam tez dla ciebie linka: http://www.kmk.krakow.pl/petlebus.html

Masz tam wyszczegolnione historie krakowskich petli autobusowych z roznymi dawnymi nazwami. Moze ci sie przydac :)

Na podstawie tej stronyn a nagraniu z mapy widzialem u ciebie blad w wyswietlanej koncowce na autobusie 128.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

128 ma na 200% poprawne końcówki, tj. os. Ruczaj i Mistrzejowice ;-) Błąd był na pewno w linii 125, ale już został poprawiony.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Racja, chodziło mi o 125. Powinno kursować na Pułkownika Dąbka. A i jeszcze niedawno znalazłem dość podły model działający w OMSI 2 Solowej scanii ALB. Mógłby się przydać trochę do ruchu AI na Czyżynach PKS albo do ruchu na mieście w barwach MPK. Niestety posiada 2x pojedyncze drzwi odskokowe.

Scania-113.jpg

P1070499z_dw.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znam ten model, niestety to chyba najprostszy konwert z vbusa. Taka solidna Scania CN113ALB by sie przydala, moze kiedys sie doczekamy ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moc Najszczerszych Życzeń dla wszystkich forumowiczów. Korzystając z okazji i wyjątkowej chwili, chciałbym zaprezentować najświeższy filmik prezentujący aktualny stan postępu nad linią 129, czyli 99,98% wykonania. W chwili obecnej pozostało już tylko uzupełnić tekstury nocne budynków, oczyścić kilka tekstur na budynkach ze znaków drogowych oraz dorobić 3 ogrodzenia. Miłego oglądania:

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ile będzie linii w pierwszej wersji?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dwie, 129 i 105. 105 jest skonczona na odcinku wspolnym ze 129. Dalej brakuje troche otoczenia glownie na szeroko pojetym osiedlu Pradnik Czerwony. Zamierzam tez funckja Chrono dobudowac koncowke Cmentarz Batowice II Brama dla rozkladow 1.11.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szanowni użytkownicy,

Wybaczcie post pod postem, ale uważam tą informację za ważną. Zapraszam wszystkich do polajkowania i śledzenia nowości związanych z moim projektem oraz twórczością 3d na Facebooku, pod adresem:

https://www.facebook.com/3DStudioByBUSER/

Oczywiście wszelkie istotne zmiany, czy nowości nadal będą prezentowane również tutaj.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podałeś link do strony mobilnej Facebook'a. Większość użytkowników wchodzi z komputerów, więc można by to zmienić ;)

Mieszkam w Wieliczce, koło Krakowa. Widzę ile pracy jest włożonej w ten projekt i ile czasu (oczywiście nie zmarnowanego) poświęciłeś na tą mapę. Życzę powodzenia w dalszych nad nią pracach ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hey hey   czy jest szansa na przejazd po krakowie na majówke czy dopiero wakacje 2016 ? 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej dopiero po wakacjach 2016, oprócz OMSI mam jeszcze życie i obowiązki oraz przyjemności z nim związane ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No oczywiście, że widać. Nawet oglądałem filmiki, jak to wszystko wyglądało super. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cisza w temacie, w związku z czym trzeba rozruszać towarzystwo. Kilka screenów, prezentujących ulicę Dobrego Pasterza, z kompletną zabudową - i nietypowa relacja.:-) 

Mój ulubiony skręt na trasie linii 105 z al. 29 Listopada w Dobrego Pasterza - dla wytrawnych graczy ;-)
40252527d727c6c3med.jpg

Ależ się nam Dobrego Pasterza korkuje czasami, a jeszcze jakiś dostawczak na chodniku stanął...
7e6b550f3f0df82amed.jpg

Trzeba się przeciskać, ale jest to możliwe ;-)
86feef13ed46d497med.jpg

Ile aut...
85fd6419a4d8331dmed.jpg

...uff, koniec korku
9092e0ef1b481b92med.jpg

W lewo na ul. Majora, na Prądnik!
0f88aaa47e3dbfcdmed.jpg

Widok z drona na pasaż handlowy pomiędzy ulicami Majora/Dobrego Pasterza/Łepkowskiego.
e01b6b14874796e6med.jpg

Tym samym, już z pracami wszedłem na ul. Majora oraz Łepkowskiego. Liczę, że prace tutaj nie zajmą mi więcej j 2/3 tygodnie.

Edytowane przez Buser
2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa na screenach powala - zacytuję Twoje słowa wobec mojego projektu " Wygląda to schludnie i solidnie, na co jako twórca najbardziej zwracam uwagę". Mucha nie siada po prostu, nie mogę się niczego doczepić, nawet na siłę. :D

Pzdr.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stary, nie mogę uwierzyć w to co widzę. Mapa wygląda wspaniale! Mimo, że przedstawia tereny sprzed 19 lat, to wygląda prawie identycznie, jak trasa, którą prawie codziennie przemierzam (teraz się cieszyć, czy płakać, że moja dzielnia tak powoli się rozwija? xD). 

Jest to mapa na którą czekam najbardziej ze wszystkich jakie powstają, więc pozwolę sobie spytać - w jakich terenach pozostało Ci najwięcej do roboty? (: 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za ciepłe słowa. ;-) Co zostało - uzupełnienie otoczenia o zieleń, ogrodzenia i domki, a także przerobienie kilku obiektów (tych, których początkowo użyłem z mapy Krakowa z VBUSA - wszystkie robię od nowa bardziej szczegółowo i na lepszych teksturach) na odcinku od ostatniego screena do pętli Prądnik Czerwony, a także na ul. Strzelców. Na koniec jeszcze pociągnę chyba Powstańców do końcówki Cmentarz Batowice II Brama. CHRONO na 1.11. chciałbym zrobić bez tej pętli w 1998 roku oraz z uwzględnieniem tej pętli, gdyż powstała we wrześniu 1999.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta