Ty-154M®

Autosan H10-10.03 by Ty-154M®

43 postów w tym temacie

Witam

Wracam po bardzo długiej przerwie, przez ponad 2 miesiące nic nie było robione przy H10 , ale ostatnio ruszyłem prace i zostały ukończone.

Ukończono:

- scieżki pasażerów oraz miejsca gdzie mają siedzieć pasażerowie

- oświetlenie przedziału pasażerskiego

- przyciski

- przełączniki od wycieraczek itp

- wskazówki

Pozostało do zrobienia:

- dodanie bileterki

- zrobienie efektu deszczu na szybach

- dodanie oświetlenia przedziału kierowcy

- dodanie bajerów do pulpitu, typu proporczyki itp

- Zrobienie tekstur różnych PKs-ów z Polski

- Zmiana wyświetlacza kierunku , na dykty tak jak powinno być :)

Fotki:

4419837m.jpg

4408573m.jpg

4402429m.jpg

4411645m.jpg

4412669m.jpg

4403453m.jpg

4394237m.jpg

Mam jeszcze jedną prośbę do was , użytkownicy którzy chcieli by wykonać tekstury swoich przewoźników proszeni są o kontakt na PW.

Pozdrawiam Ty-154 :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem szczerze, że wielkiego wrażenia na mnie ten Autosan nie zrobił, ale ze względu na to, iż to Twój pierwszy model to Broń Boże nie mam zamiaru Cię zniechęcać. A wręcz przeciwnie. Zachęcam żebyś go rozwijał i udoskonalał na miarę swoich możliwości i umiejętności. A może z czasem wypuścisz drugą wersję, w której pokażesz nam jeszcze wyższy poziom. Co do stricte modelu, planujesz wymienić kierownicę? Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie byś docelowo zachował tą, którą widzimy na screenach :P Masz dostęp do dźwięków?

Mimo wszystko życzę powodzenia i czekam na nowe wieści ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do dźwięków niema żadnego dostępu, co powoduje wielki problem, dzwięki z youtube , może i bym znalazł jakies ale to trzeba by eksperta żeby to obrobił, Kierownica zostanie wymieniona, już jest prawie gotowa nowa ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No cóż. Wielka szkoda, że nie masz dostępu do dźwięków, bo jakby nie spojrzeć, są one jedną z kluczowych kwestii w końcowej ocenie autobusu. Kiepskie dźwięki mogą zdyskwalifikować nawet najlepszy model :P W takim razie czekam na poprawioną kierownicę i kolejne efekty Twojej pracy :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja Ci powiem, że koniecznie powinieneś wymienić tekstury zegarów bo są niewyraźne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Textury zegarów, są lepszej jakości, to wina screena , jest on słabej jakości co widać. Pomyślę nad wymianą, ale to wiąże się z szukaniem zdjęć z zegarami od H10, a o takie ciężko jest.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A mnie sie tam podoba, na wydanie tego Autosana czekam od dawna, już myślałem że projekt przepadł, ale na szczescie nie ;), byle tylko nie był fpsożerny.

Życzę powodzenia przy dalszych pracach:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam :)

Przed chwilą skończyłem robić repaint do H10, zrezygnowałem z fototekstur ponieważ repaint jest uniwersalny i kazdy może sobie tworzyć dowolne malowania ;)

4504237m.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przednie reflektory zdecydowanie powinny być bardziej spłaszczone, mam nadzieję, że jeszcze to poprawisz. Ogólnie rzecz biorąc, jak na Twój pierwszy model do OMSI to jest całkiem nieźle. Jestem jeszcze tylko ciekaw stanowiska kierowcy no i dźwięków, czyli moim zdaniem kluczowych kwestii.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reflektory sądzę że da się przeżyć, ale dobrze mówisz stanowisko kierowcy i dźwięki dobrze będzie jeśli autor się do tego przyłoży.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nad stanowiskiem kierowcy cały czas trwają prace :). Co do dźwieków to kiepsko ma się sprawa, w Głogowie będę dopiero 5 Października, i wtedy być może zdobędę dźwieki, ale nic też nie obiecuję.

P.S

Jeżeli jest ktoś i ma możliwość nagrania dźwięków Autosana H10 to prosiłbym kontakt na PW, bądź tutaj ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prace na pulpitem w toku ;)

-Wszystkie przyciski działają ;)

-Wajchy od kierunków itp. dostały nowe tekstury

-dodana została bileterka Emar 105 , wraz z kasą , pozostało dodać wyświetlacz bileterki

-Oraz zostało wykonane oświetlenie wewnętrzne, muszę jeszcze tylko trochę skorygowac oświetlenie kierowcy ;)

4473582m.jpg

4467438m.jpg

4468462m.jpg

4465390m.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ze swojej strony napiszę, że kierownica KONIECZNIE musi być do wymiany, gdyż w obecnej postaci przypomina kierownice ze wczesnego vBusa. Brak obramowań na lusterkach również strasznie koli w oczy. Tam gdzie można, mógłbyś zaczerpnąć dobre tekstury z innych modeli, które pasowałoby do tego Autosana, jak chociażby wspomniane obramowania czy też wycieraczki. Tekstura ścianki moim zdaniem również mogłaby być ciemniejsza zamiast szara, no ale to już kwestia gustu. Oświetlenie wewnętrzne także jest dość kiepskie. Aby przy stanowisku kierowcy nie było tak pusto, mógłbyś dołożyć na podłodze jakąś gaśnice lub apteczkę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę że prace trwają nadal. Autobus jest naprawdę piękny. Mam zastrzeżenia co do radia. Czy ono musi tak wyglądać? Chodzi mi o ten słupek na ,którym nic nie ma jest tylko tekstura radia i cały taki "garb" nie wiadomo do czego. Nie dałoby się tego zadomowić? Po za tym szczegółem model jest naprawdę bez skazy. Życzę powodzenia i pozdrawiam omsolaris12;)

Wróciłem z urlopu wcześniej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś mi się wydaje, że ten twój pulpit jest zbyt płaski ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.