Pendolino

Komputer pod OMSI/OMSI 2

650 postów w tym temacie

Proszę Was o radę czy po kupieniu komputera o poniższych parametrach OMSI będzie działać płynnie na wyższych lub średnich ustawieniach:

Procesor: PENTIUM DC 2.8 GHz

Karta graficzna: Sapphire HD 5770 512GB

Pamięć: 2GB

Niestety na moim obecnym kompie OMSI działa tylko na niskich (na testowej) i minimalnych (Berlin) ustawieniach :@

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli mam być szczery to mnie pod tym względem OMSI delikatnie mówiąc wk***ia. Mam kompa: procek 2,2 x2, 4GB RAM, grafikę 1GB i laguje w Berlinie że żygać mi się chce... Czy ktoś wie jakie ustawienia dać żeby móc sobie płynnie pojeździć? Na moim kompie to lagować jakoś nie powinno według zapewnień producentów a chcąc płynnie jeździć musiałbym chyba wszystko na minimum dać, choć i tak mam prawie na minimum...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spytaj się w NASA, czy nie robią wyprzedaży kompów. Bo chyba tylko one udźwigną OMSI, żeby wszędzie płynnie działało.

// No wiesz, 4-rdzeniowy procek od Intela i karta graficzna HIS Radeon 5770 HD udżwignęła na najwyższych.. ;o

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuj ustawić mniejsze natężenie ruchu pojazdów oraz pieszych.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Największą bolączką Berlina są zbyt szczegółowe budynki i to dużo budynków. Myślę że jeżeli twórcy raczyli by poupraszczać je to by chodziło w miarę płynnie, i wcale nie mówię tu o "jakości" z vbusa. Cóż, jak wyjdzie tłumaczenie edytora i instrukcji to spróbuję jakąś mapkę wykonać low poly.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja tam nie narzekam , owszem 60 fps to to nie jest ale grac sie da :) chociaz ciagle mowie ze jak na gre z grafika z painta to optymalizacja jest smieszna i mogliby cos z tym zrobic

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jaki Ty masz komputer że tyle wyciąga? Moja jazda w Berlinie kończy się przed przystankiem Brunsbutteler ze strony Stadtgrenze :s

Znalazłem też inny komputer z wymaganiami zalecanymi za rozsądną cenę:

Procesor: Intel 3.2 GHz

RAM: 4GB

Karta Graficzna: ATI Radeon HD 5670 1GB

Proszę o rady osoby znające się na sprzęcie komputerowym czy się nada.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

AMD Phenom II 965 BE 4x 4GHz , Asus M4A 79XTD Evo , 4GB Kingston DDR3 1800MHz , Gainward GTX 285 Ultra 2GB + Windows 7 Ultimate x64 , 23'' 2042x1152

ten intel to core czy zwykly ? A plyta jaka ? ramy DDR2 czy DDR3 ? Jaki zasilacz ? komputer to nie tylko proc , gfx i ram ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proszę Was o radę czy po kupieniu komputera o poniższych parametrach OMSI będzie działać płynnie na wyższych lub średnich ustawieniach:

Procesor: PENTIUM DC 2.8 GHz

Karta graficzna: Sapphire HD 5770 512GB

Pamięć: 2GB

Niestety na moim obecnym kompie OMSI działa tylko na niskich (na testowej) i minimalnych (Berlin) ustawieniach :@

A gdzie można kupić taki zarąbisty sprzęt z kartą graficzną 512 GB ???

Moje pytanko :

czy gra będzie działać na moim sprzęcie ?

iMac | Intel Core2 Duo 2.66 GHz | 4 GB RAM | 320GB HDD | NVidia geforce 9400 z 256 MB

i system operacyjny Windows Vista na BootCampie bo na OS X nie będzie działała.

Da radę ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hehe na te 512GB nie zwrocilem uwagi ;) tez taka bym chcial.

up@ mysle ze ruszy u ciebie chociaz z iMaciem nie mialem do czynienia :) grafika ciut ciut z dolnej polki ale jestem dobrej mysli ze da rade ;) bo core2 duo 2.66 to dobry proc

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To 512GB to oczywiście pomyłka, powinno być 512MB. Może Radeon HD5670 z nie najwyższej półki, ale na NVIDIA GeForce GTX 580 mnie nie stać. Radeony mają podobno problemy z DDSami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja chciałem kupić kompa z AMD Athlon II x4 640 3.0GhZ (czy tam 3.1 - jedno i to samo :D), GeForce GTX460 1GB, 4GB RAM, Win 7 64 bity (ogranicza mnie cena, a taki zestaw i pasuje cenowo i wydaje się dobry) - takie coś dałoby radę, żeby pojeździć sobie na Berlinie na co najmniej trochę wyższych niż średnich ustawieniach? Ogólnie poza VBusem ostatnio w nic nie grałem, a chcę kupić kompa, po to, żeby normalnie można było na nim pracować w programach takich jak Word, Excel, Audacity, FL Studio, MixMeister, VDJ, anim8or, 3dsmax, zmodeler oraz wszelkich związanych z zawodem którego się uczę (technik elektronik), normalnie przeglądać internet z kilkoma kartami w Mozilli bez zwiechy no i pod dwie symulację: OMSi i VBus... Reszta gier mnie nigdy nie interesowała. :) Poza tym potem muszę znaleźć kasę na kierownicę Logitech Driving Force Pro.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OMSI jest robione w Delphi. Wiec niestety symek nie utylizuje dual corów. Wiec tak. Ja mam w tym momęcie Intel Dual Core @2GHz (wiec nawet słabszy niż taki sam ekwiwalent Core2Duo) Geforce 9600GT 512MB i Spandau na średnio-trochę mniejszych mi chodzi 15-20 klatek. Wiec tobie powinno szybciej chodzić o wiele

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znaczenie ma również ustawienie DETALI gry w stosunku do rozdzielczości monitora. Bo tak, np. ja na swojej natywnej rozdzielczości (1920x1080) grając na najniższych detalach graficznych aż tak bardzo na jakość otoczenia nie narzekam (chociaż i tak w ciągu dnia bądź też większego natężenia ruchu nie poszczycę się FPS większym niż ~25 poza centrum), ale zmiana na mniejszą rozdzielczość (w tym wypadku 1280x720) na tych samych detalach oznacza się już znacznym spadkiem jakości i stosunkowo niewielkim wzrostem FPSów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam mógłbym sobie ustawić dobrą grafikę, bo jej płynnością nie mogę pogardzić, mam dobrą kartę graficzną. Niestety mój procesor (taki jak Skiv - Intel Core 2 Duo@2GHz)nie trawi OMSI, z resztą jak większości bardziej zaawansowanych gier, dlatego gram na najniższych detalach. Po 20 minutach grania rżnie się porządnie i nagrzewa do 120 stopni. Urok laptopa :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam na swoim Samsungu R522 nie narzekam na płynność - fps w granicach 30 - 40 i czasami lekka zwiecha, ale to chyba w OMSI normalne :)

Core 2 Duo 2,1 GHz

3 gb ram

ATI Radeon HD 4330

oczywiście max. ustawienia

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

AMD Athlon XP 2000+, 1.66 GHz

1 GB RAM

GeForce 6200, 256 MB

I na minimalnych gram spokojnie, zero jakichkolwiek zacięć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

AMD Phenom 4X 2,8 GHz

Nvidia GeForce GTX 260

4GB Ram

Monitor BENQ 22"

Czasami widzę zacięcia, wiecie może dlaczego? Bo to jest paranoja, taki komputer i najnowsze gry full detale zero zacięć a tu taka gra i czasem są ścięcia? No nie wiem...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i7-740Qm 1,73Ghz

GeForce GT 435M

4GB RAM

rozdzielczość 1366 x 768, lekko zmodyfikowane ustawienia "PC of 2008".

po dłuższej grze tylko się tekstury dłużej wczytują.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

AMD Phenom 4X 2' date='8 GHz

Nvidia GeForce GTX 260

4GB Ram

Monitor BENQ 22"

Czasami widzę zacięcia, wiecie może dlaczego? Bo to jest paranoja, taki komputer i najnowsze gry full detale zero zacięć a tu taka gra i czasem są ścięcia? No nie wiem...

[/quote']

ten AMD to masz II na rdzeniu Deneb czy I na Agenie ? Jaka plyta glowna i zasilacz ? Jesli siedzisz troche w temacie Overclockingu to wykrec go na + - 3.2GHz i zrob test ile klatek masz wiecej w OMSI i przy okazji mozesz tez Everestem przejechac Cache and memory benchmark.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydajność gry bardzo podnosi załadowanie mapy bez autobusów czyli nie startując w zajezdnii, nie do porównania - polecam :) W końcu mogę normalnie jeździć na dobrych ustawieniach z wszystkimi bajerami graficznymi, czasem tylko łapie drobne zwieszki, ale płynność jest w końcu normalna.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Intel Pentium Dual-Core T4500 - 2,3GHz

4GB RAM

Intel 4 Series Chipset Family

DirectX 11

i nie mogę raczej narzekać. Jedynie w Berlinie trochę laguje*, ale jest ładnie.

*) w języku OMSI laguje = autobus skacze jak 5-cio letni dzieciak.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
*) w języku OMSI laguje = autobus skacze ja 5-cio letni dzieciak

To mój podstawowy problem jak gram dłużej, bo z samą płynnością grafiki jest spox :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja na wet nie wiem jaki mam procesor ale ma on 2GHz,Karta graficzna Ati Radeon 9200 SE 128 MB i 512 Ram i mi wszystko chodzi płynnie tylko czasem podskoczy

// Pisownia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta