Pendolino

Komputer pod OMSI/OMSI 2

650 postów w tym temacie

Przeniosłem ten wątek tutaj, bo w końcu konfiguracja sprzętowa pasuje pod "OMSI bez tajemnic" :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I masz ustawione efekty buforowania, tj cienie i odbicia w wodzie? Jakie wartości masz w ruchu ulicznym?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem wam tak znaczenie na lagowanie się OMSI w Berlinie ma też godzina o której jeździmy :P jeżeli zaczniecie grać w godzinach szczytu to gwarantuje, że dalej jak przed mostem (od Stadtgrenzen) nie pojedziecie tak samo od strony Freudstrasse. Tak więc trzeba grać między godzinami szczytu i nie w nocy bo zauważyłem, że też zżera moc ewentualnie po wyłączeniu efektów oświetlenia. Ogólnie raz udało mi się przejechać linią 92 bez większej przycinki w kierunku na Freudstrasse. godzina jakaś 10 małe natężenie ruchu i piesi w ilości sztuk 60.

Mój komp Pentium 4 2,6 Ghz pamięć 1,5Gb DDR Sdram , karta ATI radeon HD 4600 (1gb pamięci)

Powiem, że inne mapki oprócz przeprojektowanego Berlina chodzą płynnie ;] Czasem jest przycinka ale to też zależy od ilości autobusów postronnych na mapie.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawdopodobnie największy problem stanowi ruch AI. Bo chrupanie przy ładowaniu kolejnego segmentu mapy jestem w stanie zrozumieć. Ale mi w zasadzie tylko wtedy spada chwilowo poniżej 15FPS a tak te 20-30 mam bez względu na godzinę. Bardzo szkoda jednakże, że mój proc podczas grania jest na wakacjach. Gdyby pobudzić do działania te 3 pozostałe rdzenie to byłoby miło.

Czy autorów stać na przepisanie kodu pod wielordzeniowców? Oto jest pytanie, jest ich w sumie tylko dwóch. Może się ktoś zna na tym i im pomoże? ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kazik, a jakie wartości masz ustawione w zakładce Ruch Uliczny? Na płynność gry duży wpływ ma też opad deszczu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba na 3, ale za to głowy nie dam. Bawiłem się ustawieniami, ustawiłem w miarę zadowalające i nie tykam. Z resztą rzadko kiedy dawało to jakieś spektakularne efekty ;)

A w trudnych warunkach pogodowych jeżdżę rzadko. Ciągle delektuję się ruchem AI busów i tych starych golfiaczy co mi zajeżdżają drogę. I klnę na ciężarówki na rondzie bo tam jakoś ciasno strasznie się robi ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kazik autorzy nie przepiszą kodu na wielordzeniowe bo powiedzieli że wtedy całą grę od nowa by musieli pisać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Heh w gruncie rzeczy, chcąc mieć odzwierciedlony w miarę realny i nerwowy dzień z życia kierowcy, należałoby ustawić ruch samochodów AI na 400, jednakże nie wiem czy czyjś komp by to uciągnął(testowane - płynność gry znacznie spadała na mapie Berlina w najbardziej FPSożernych miejscach mapy). Powinno to dać autorom do myślenia, by przy kolejnych łatkach robili co w ich mocy by optymalizować grę, tak aby pełna zabawa tym symulatorem nie ograniczała się jedynie do kilku procent użytkowników posiadających go i komputery potocznie zwane "z NASA".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to na [F3], [C], podnieść do góry i jedziemy. +5 FPS. Tak gram, jak mi spadnie poniżej 6,5 w kabinie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Heh w gruncie rzeczy' date=' chcąc mieć odzwierciedlony w miarę realny i nerwowy dzień z życia kierowcy, należałoby ustawić ruch samochodów AI na 400, jednakże nie wiem czy czyjś komp by to uciągnął(testowane - płynność gry znacznie spadała na mapie Berlina w najbardziej FPSożernych miejscach mapy).[/quote']

Nie do końca. Autorzy dostosowali wielkość nateżenia ruchu do poszczególnych godzin (z tego co zauważyłem). Mam ustawiony ruch pojazdów na 200 i o 10:00 ciągne się 30-40 km/h żeby być o czasie, natomiast w szczycie mimo szybkiej jazdy (tam gdzie się da) raczej ciężko zajechać na końcówkę o czasie. Jeszcze dolicz do pełni szczęścia zamknięty przejazd kolejowy i opóźnienie się "nabija".

Co do ruchu samochodów przy danych godzinach - w niedziele o 6 rano ruch jest taki sam jak w dzień powszedni, a raczej tak być nie powinno. Dodajmy do tego skrócony czas jazdy i kołeczko bez problemów mozna zrobić z zerowym postojem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jeździłem przy ruchu AI na 1000, i szczerze mówiąc nie zauważyłem jakichś zwiększonych potoków samochodów w porównaniu do AI ustawionego na 350.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jeździłem przy ruchu AI na 1000' date=' i szczerze mówiąc nie zauważyłem jakichś zwiększonych potoków samochodów w porównaniu do AI ustawionego na 350.

[/quote']

Ja przy ruchu 1000, miałem całkowicie zablokowane rondo w Berlinie i nic nie wskazywało, że szybko się to rozładuje. Ale to jednorazowa sytuacja. Teraz zmniejszyłem ilość samochodów, bo wtedy więcej autobusów się spotyka :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na moim już przestarzałym sprzęcie:

AMD Sempron 64 2800+ 1.6Ghz

1GB Ram DDR z czego każda kość ma inne taktowanie (więc pewnie wszystkie chodzą wolniej)

ATI Radeon 9600+ 128MB

Win XP SP2

na siłę da się nawet grać. Odkąd zmniejszyłem ustawienia na minimalne gra czasem coś tam przytnie (ale autobus nie zaczyna skakać) i po chwili wszystko wraca do normy. Na Great Grundorf mogę grać właściwie bez problemu, po Berlinie zrobiłem próbny przejazd bez pasażerów i też nie było żadnego spadku wydajności, więc chyba da się tam też jeździć.

Dobrze zrozumiałem czytając niektóre posty, że gra uruchamia się w tej samej rozdzielczości, która jest ustawiona w systemie? Jeśli tak, to moja gra działa na 1280x1024, więc jak na taki przedpotopowy sprzęt mogę być chyba zadowolony.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mam ja mam zamiar se złożyć taki Komputer

Płyta Główna:Gigabyte GA-MA78LMT-US2H

Procesor:AMD Phemon II x4 640 3Ghz

Pamięć Ram:Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600Mhz

Karta Graficzna:Gigabyte Geforce 9400GT 512 MB GDDDR2

Jak myślicie OMSI Pójdzie na tym

Sorry za ortografie i zasady pisania

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko dobre ale karta slaba. Do amd polecam dobrego radeona.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powoli (nawet baardzo powoli) przymierzam się do składania komputera. Po przestudiowaniu setek zestawów komputerowych doszedłem do wniosku, że najtaniej przy jednoczesnym zachowaniu dobrej wydajności teraz i na przyszłość jest złożyć samemu komputer. Oto co wykombinowałem

Procesor: AMD Phenom II X2 565 Black Edition, Socket AM3, 3,4 GHz, 6MB cache, 80W, BOX |384,00|

Płyta Główna: ASUS P8H67-M PRO R3.0 Intel H67 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR) |250,00|

Pamięć RAM: ADATA 8GB (KIT 2x4GB) 1333MHz DDR3, CL9 |308,00|

Karta Graficzna: ASUS EAH6950 Radeon HD 6950 2GB GDDR5 (256bit), HDMI/Dual DVI/DP/CF, PCI-E, BOX |973,00|

Twardy Dysk: Samsung SpinPoint EcoGreen F2EG, 3.5, 1TB, SATA/300, 32MB cache |216.00|

Napęd DVD: DVD-REC LG GH22NS50 SATA BARE OEM CZARNY |76,00|

Zasilacz: Adata Zasilacz HM 650W, ATX, EPS, EU version |308,00|

Obudowę, system operacyjny posiadam (wszystkie "bebechy" do wymiany)

Cena łączna: 2515 zł

Proszę użytkowników znających się na sprzęcie jak taka konfiguracja może uciągnąć OMSI i czy komputer sam w sobie uciągnie te wszystkie ustawienia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po co ci taka karta graficzna kup sobie grafike do 450 zl i wiecej doplac do procka bo karte mozesz zawsze druga dokupic i podlaczy 2

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomoc uzyskałem już od @misura (za co jeszcze raz bardzo dziękuję) oto wybrana po konsultacjach konfiguracja:

Procesor: Intel Xeon E3-1220 3,1GHz 8MB LGA1155 /632 zł

Płyta Główna: MSI P67A-C45 Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) /394 zł

Pamięć RAM: Kingston HyperX 3x2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Tall HS XMP /277 zł

KArta Graficzna: ASUS EAH6950 Radeon HD 6950 2GB GDDR5 (256bit), HDMI/Dual DVI/DP/CF, PCI-E, BOX /973 zł

Twardy Dysk: HDD SEAGATE 1,5TB ST31500341AS SATA II 32MB 3 LATA /282 zł

Napęd DVD: DVD-REC LG GH22NS50 SATA BARE OEM CZARNY /76 zł

Zasilacz: Adata Zasilacz HM 750W, ATX, EPS, EU version /338 zł

Razem: 2972 zł

Warto zainwestować w sprzęt który mam nadzieję że kilka ładnych lat wytrzyma, i będzie Berlin na max :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a ja radziłbym sprawdzić czy nie macie zaśmieconego systemu i właśnie pytanie jaki system bo jeśli vista to się nie dziwie to największy zamulacz w historii windows ja w omsi pocinam na laptopie pentium i3 2,27ghz dwurdzeniowy, 4gb ramu i radoen hd5470 1gb ramu i śmiga aż miło...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I dołożyć też do tego sprawdzenie niektórych ustawień. U mnie FPSy znacząco podskoczyły po dezaktywowaniu cieni oraz zmniejszeniu ilości aut AI. Dodam, że resztę detali mam na full. Athlon II X2 250 3,0 GHz, 4GB, GeForce 9500GT 1GB.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałbym się dowiedzieć czy na moim komputerze pujdzie ta gra (przynajmniej na minimalnych)

PROCESOR: AMD Athlon XP 1500+ 1.36 Ghz

PŁYTA GŁÓWNA:KT6V

KARTA GRAFICZNA: GeForce Fx5700

RAM: Kingston KVR400X64C3A/1G 2 razy (2GB)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście że pÓjdzie ale będzie działać tak wolno że się nią nie nacieszysz... Więc przed kupnem OMSI powinieneś zmodernizować kompa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam czy na takim komputerze pójdzie OMSI

Procesor: AMD Athlon II x4 640 s.AM3

Płyta Główna:Gigabyte GA-MA78LMT-US2H

Karta Graficzna:ASUS GTS450 1024MB 128bit PCI-E DirectCu OC

Pamięć Ram:Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 KHX1600C9D3K2/4GX

Dysk Twardy:250GB Segate

Zasilacz:Corsair CX500 CMPSU-500CXEU 500W

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta