Pendolino

Komputer pod OMSI/OMSI 2

650 postów w tym temacie

Tylko nie kupuj kompa z allegro bo to najgorsze co możesz zrobić! Masz już jakieś podzespoły(dysk, napęd, obudowa) czy wszystko musisz kupić?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

http://allegro.pl/komputer-phenom-4x3-2-1tb-4gb-ddr3-ati-3000-1gb-i1712777088.html Proszę bardzo. Da rade na wcześniej wymienionych grach? Przy czym zaznaczam że raczej nie używam opcji antyalisingu (czy jakos tak).

Jeśli nie masz umiejętności do składania kompa i nie wymagasz od niego jakieś petardy nie przekraczając tym samym 1 patyka, to ten zestaw jest w porządku (trochę mało cache na procku:/) ale ujdzie w tłumie, pod warunkiem że to co napisali w specyfikacji to prawda, a już widać że pamięć karty graficznej (współdzielona czyli ma max512 przy wolnym slocie to integracja) Więc to będziesz musiał doliczyć dodatkowo bo tą która podali to jest jakiś śmiech, mogę CI podać na PW jeśli dowiesz się czegoś więcej od nich w sensie szczegółowej specyfikacji. Nie ma sensu doradzać Ci w składaniu czegoś czego nie potrafisz, więc moja rada możesz to w ostateczności zakupić jeśli już się na to nagrzałeś.

Co do kupna kompa przez allegro ja mam jak najbardziej pozytywne doświadczenia - 2 lapki z 3 letnią gwarancją od drzwi do drzwi. Pamiętaj tylko o różnych dziwnych kruczkach gwarancyjnych więc przed zakupem dobrze się zapoznaj z polityką firmy i poproś o regulamin jeśli go nie udostępniają na stronie aukcji. Najlepiej sprzęt odbierz osobiście a jeśli już chcesz kurierem to tylko za pobraniem - czyli płatność w domu po obejrzeniu sprzętu. Bo później w razie czego tylko Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pozostaje gdzie inspektor handlowy w 90% zawsze stoją po stronie klienta a nie firmy, ale straty czasu i nerwów nikt Tobie nie zrekompensuje. :)

P.S Co do wymienionych gier pójdą bez problemu pod warunkiem rozsądnej karty graficznej w wolnym slocie PCI, jeśli ma to być komp do gier jak napisałeś, zwłaszcza tych już wydanych gier nie masz się czego obawiać.

Dodam jeszcze ze jak doradzali powyżej inni składanie kompa przez firmę - ok ale pamiętaj że gwarancja w wielu przypadkach obejmuje pod zespoły a nie całość bazową. Poza tym nie zawsze będzie to tak opłacalne jak byś chciał, czyli większe koszty, a tutaj przez Ciebie podany link masz gwarancje na całość co w Twoim przypadku jest lepsza zwłaszcza gdy się nie znasz na tym kompletnie, a na to koledzy wyżej nie zwrócili uwagi. ;) Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko że u mnie ani czasu ani umiejętności ani pomysłu by złożyć jakiś zestaw :( więc szukam w gotowcach.

///Edit: Znalazłem taki komputer: http://allegro.pl/super-komputer-x2-6-0-ghz-1tb-4gb-geforce-ati-i1730280844.html Byłby dobry?

Tutaj masz "gotowce" złożone na profesjonalnym forum. Taki zestaw za 1200zł już jest fajny.

http://forum.purepc.pl/Co-kupic-f59/Zestawy-Komputerowe-na-Lipiec-2011-t334821.html

Poza tym są sklepy w necie, którym podajesz podzespoły, a one składają kompa za Ciebie. Więc w sumie można wszystko ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko nie kupuj kompa z allegro bo to najgorsze co możesz zrobić! Masz już jakieś podzespoły(dysk' date=' napęd, obudowa) czy wszystko musisz kupić?

[/quote']

Niestety posiadam laptopa, wiec podzespołów nie mam. Monitor, klawiatura, myszka itd. mam

Tutaj masz "gotowce" złożone na profesjonalnym forum. Taki zestaw za 1200zł już jest fajny.

http://forum.purepc.pl/Co-kupic-f59/Zest...34821.html

Zestaw za 1200zł jak pisałeś: ciekawy. Tylko tu mam pytanie - w czym jest lepszy ten zestaw za 1200zł http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_lipiec_2011?page=0,2 od tego http://allegro.pl/super-komputer-x2-6-0-ghz-1tb-4gb-geforce-ati-i1730280844.html Tańszy komputer z allegro ma w kartach graficznych więcej pamięci video niż ten z zestawu. Więcej nie oznacza lepiej?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Karty graficzne z tego zestawu http://allegro.pl/super-komputer-x2-6-0-ghz-1tb-4gb-geforce-ati-i1730280844.html w sam raz nadają się do grania w Pasjansa. :] Często zasilacze w takich komputerach to chińszczyzna, a nie markowe zasilacze, które padają po jakimś czasie i zabierają ze sobą pozostałe komponenty. (Kolega miał taki i poszła płyta...) Zestaw za 1200zł z purepc jest dobry według mnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli jednak samemu skladac lepiej. A ten zestaw z purepc pociagnie omsi na srednich detalach ze srednia okolo 25 fps?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie sądzę ;)

Choć to zależy od ustawień (głównie ruch AI i szczegółowość). Ale pograć powinieneś dać radę. Zestawy z PPC są zbudowane z dobrych komponentów. Nie oszczędza się tutaj na zasilaczach, są ciche HDD i generalnie łatwo je w przyszłości rozbudować (choćby o RAM).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To czy w ogóle mam sens kupować? Dotychczas w omsi grałem na laptopie:

Processor:

Intel® Pentium® Dual CPU T2390 @ 1.86GHz (2 CPUs), ~1.9GHz

Memory:

2046MB RAM

Hard Drive:

160 GB

Video Card:

ATI Mobility Radeon HD 3470

Miałem średnio 16-18 fps w berlin spandau przy niskich (nie najniższych) detalach. W test drive unlimited i team fortress 2 około 20fps na średnich. W tych ostatnich grach będzie przynajmniej 30fps? (niekoniecznie na full detalach, przynajmniej na średnich i oczywiście na zestawie z purepc)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OMSI jest tragicznie zoptymalizowane, żeby nie napisać że nie jest wcale. Ja 25fps w Spandau osiągam przy średnich detalach, bez dymu, z jako-takim AI, a jadę na czterech rdzeniach i 460 GTX + 4GB ramu...

W tym wątku: http://omnibussimulator.pl/Temat-Wydajność-gry możesz sobie mniej więcej porównać, jakie konfiguracje zapewniają pewną ilość FPS.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałbym prosić o pomoc. Jaki komputer do 3500 zł?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tyle, że mnie chodzi o składaka. Intel I7 i GeForce GTX 550 wystarczyłby?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To czy w ogóle mam sens kupować? Dotychczas w omsi grałem na laptopie:

Processor:

Intel® Pentium® Dual CPU T2390 @ 1.86GHz (2 CPUs)' date=' ~1.9GHz

Memory:

2046MB RAM

Hard Drive:

160 GB

Video Card:

ATI Mobility Radeon HD 3470[/quote']

Miałem średnio 16-18 fps w berlin spandau przy niskich (nie najniższych) detalach. W test drive unlimited i team fortress 2 około 20fps na średnich. W tych ostatnich grach będzie przynajmniej 30fps? (niekoniecznie na full detalach, przynajmniej na średnich i oczywiście na zestawie z purepc)

Za rok gwarantuje Ci ze nie będziesz z tego zestawu zadowolony. "Wąskie gardziołko" procesor to już ostatnie czystki z hurtowni, pamięć to jakaś prehistoria, dysk... to już lepiej pen drive podłączyć z 512GB... grafa ten GPU możesz schłodzić ręką :) Jednym słowem jeśli chcesz naprawdę cieszyć się ze sprzętu bądź cierpliwy odłóż kasę i kup zestaw z prawdziwego zdarzenia na co najmniej kilka ładnych lat zadając pytanie za pół roku co wybrać. Póki co jak OMSI Ci działa to ciesz się tym co masz, nie kupuj na siłę "czegoś" wydając kasę w błoto tylko dla hipotetycznej poprawy kilku FPS w górę... Dziś grasz w OMIS jutro być może CI się znudzi. Kupując coś na starych chipsetach zamykasz sobie drogę do rozbudowy na przyszłość. Płyta główna obsługująca min 8GB Ramu na ddr3 i zasilacz min 1000Wat to dziś standardy. Rozumiem że możesz się na tym nie znać ale poczytaj fachowe fora gdzie znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania. Być może za parę miesięcy będziesz bogatszy o wiedzę która pozwoli CI samemu poskładać kompa a to naprawdę żadna filozofia. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tyle' date=' że mnie chodzi o składaka. Intel I7 i GeForce GTX 550 wystarczyłby?

[/quote']

Masz:

Intel Core i5 2500K - 700 zł

Zalman CNPS10X Performa - 115 zł

MSI P67A-GD55 B3 - 485 zł

Corsair DDR3 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 - 140 zł

Samsung 1TB HD103SJ - 180 zł

MSI TwinFrozrII GTX 570 1280MB DDR5 - 1180 zł

Samsung SH-S223C - 60 zł

Aerocool PGS RS-9 - 170 zł

Seasonic S12II 620W - 280 zł

ok. 3300zł

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

... Płyta główna obsługująca min 8GB Ramu na ddr3 i zasilacz min 1000Wat to dziś standardy...

Rozumiem że chodzi Ci o to, że płyta ma taką możliwość, a nie że standardowym wyposażeniem komputera jest zasilacz 1kW :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Intel COre i7 2600 3,40 GHz

Gigabyte GA-Z68A-D3H-B3

Kingston HyperX DDR# 2 x 4GB 1600Hz XPM X2 CL9 Grey Edition

Geforce with CUDA GTX 570 EVGA 1280 MB

OCZ stealthXStream2 600 W

Wystarczy?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up

Zamiast tej 1600 i CL9.. Weź sobie 8gb 1333 CL7 (różnicy i tak nie zauważysz) - 299 zł na arest.pl, karta dobra, ale bym radził dołożyć do GTX580 - ma 1,5gb VRAM, a to może się przydać w OMSI, po za tym jest szybsza (polecam ZOTAC'a - ok. 1600 zł na arest.pl) i zasilacz minimum 700W...

BTW

Karty nVidia są tak drogie, bo maja PsychX, a moim zdaniem ten dodatek nie jest wart 300 - 400 zł. Dlatego zamiast jakich kolwiek nVidii, kup lepiej HD6970 - ok. 1200 - 1300 zł z ATI OMSI będzie lepiej chodzić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za pomoc ale...

Karty Radeona to jak dla mnie porażka.

A więcej funduszy nie mam, więc tyle co jest musi wystarczyć:)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

... Płyta główna obsługująca min 8GB Ramu na ddr3 i zasilacz min 1000Wat to dziś standardy...

Rozumiem że chodzi Ci o to' date=' że płyta ma taką możliwość, a nie że standardowym wyposażeniem komputera jest zasilacz 1kW :D

[/quote']

Tak :) Na przyszłość zawsze lepiej mieć zapas, nie ma nic gorszego jak niedobory mocy i zwiechy kapitalne sprzętu przy potężnej karcie graficznej chociażby :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moje zdanie na temat zasilaczy jest takie, że od tego podzespołu powinniśmy rozpoczynać budowanie zestawu komputerowego - stabilność przede wszystkim. 1kW to IMO przesada, lepiej mieć sprawdzony, markowy 600-700 Watowiec... no góra 800W. No chyba, że ktoś jest zagorzałym fanem overclockingu i ma kilka kart na SLI (tudzież CrossFire). Oprócz mocy liczą się również m.in. maksymalne dopuszczalne obciążenia poszczególnych linii i zabezpieczenia. Proponując zestawy komputerowe wystrzegałbym się pisania "zasilacz minimum 700W". Lepiej byłoby napisać np. "markowy zasilacz, minimum 650W". Bo ktoś sobie kupi taki zasilacz firmy "krzak" zwracając uwagę tylko na moc i będzie miał same problemy. Polecić mogę zasiłki takich firm jak Chieftec, Fortron, Tagan, OCZ, Corsair, BeQuiet, Zalman, Seasonic, Pentagram (kolejność przypadkowa). Wiele marek tu pominąłem bo pisałem z pamięci. Czarne listy można z łatwością odszukać w Google'ach więc nie będę ich tutaj kopiował.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moje zdanie na temat zasilaczy jest takie' date=' że od tego podzespołu powinniśmy rozpoczynać budowanie zestawu komputerowego - stabilność przede wszystkim. 1kW to IMO przesada, lepiej mieć sprawdzony, markowy 600-700 Watowiec... no góra 800W. No chyba, że ktoś jest zagorzałym fanem overclockingu i ma kilka kart na SLI (tudzież CrossFire). Oprócz mocy liczą się również m.in. maksymalne dopuszczalne obciążenia poszczególnych linii i zabezpieczenia. Proponując zestawy komputerowe wystrzegałbym się pisania "zasilacz minimum 700W". Lepiej byłoby napisać np. "markowy zasilacz, minimum 650W". Bo ktoś sobie kupi taki zasilacz firmy "krzak" zwracając uwagę tylko na moc i będzie miał same problemy. Polecić mogę zasiłki takich firm jak Chieftec, Fortron, Tagan, OCZ, Corsair, BeQuiet, Zalman, Seasonic, Pentagram (kolejność przypadkowa). Wiele marek tu pominąłem bo pisałem z pamięci. Czarne listy można z łatwością odszukać w Google'ach więc nie będę ich tutaj kopiował.

[/quote']

Corsair jest nie do zajechania mam limitowaną wersje powyżej 1000Wat. W moim przypadku 1000 to minimum.

Miałem Tagana padł po trzech latach sam z siebie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście. Zgadzam się. Zasilacz to układ krwionośny naszego kompa i oszczędzanie na tym komponencie jest pozorne (bo może ukatrupić połowę podzespołów przy okazji). Jednak widzę sporą gigantomanię w watach. Sam mam "korsarza" 500W, ale dlatego żeby mieć zapas a napędza on:

- 4 rdzeniowca Phantoma,

- 4GB DDR3,

- 4 dyski twarde (w tym 2x250GB ATA, 1x500GB SATA i 1x1,5TB SATA),

- GTX'a 460

- inne bajery (DVD, pro dźwiękówka, karta wifi).

Trzeba sobie to na spokojnie przeliczyć i dobrać pod siebie i ewentualną przyszłą rozbudowę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Corsair jest nie do zajechania mam limitowaną wersje powyżej 1000Wat. W moim przypadku 1000 to minimum.

Miałem Tagana padł po trzech latach sam z siebie.

No tak, ale Twój sprzęt to istny potwór. Chyba nie ma tutaj nikogo, kto by miał podobnie mocną konfigurację :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie jest jeszcze spory zapas ale na długo nie wystarczy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Misiura pochwal się co tam u cb kryje ten "potwór":10 Speechless:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta