Lionsek

Gdańsk - Plotki na temat dwóch elektrycznych autbusów !

16 postów w tym temacie

Dzień Dobry :)

Więc bez większej zwłoki, przejdziemy do tematu. Jak sami wiecie, Rzeszów ma w swojej flocie Solarisy na gaz ziemny, które ciągle mają jakieś defekty i wątpię że ich koszty się zwrócą. W podobnej sytuacji prawdopodobnie znajdzie się Gdańsk, z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się że nasz (Gdański) Zakład Komunikacji Miejskiej (Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością) ma w planach kupno dwóch autobusów z pełnym elektrycznym napędem, możliwy jest nawet brak przetargu, ZKM wyraźnie mówi o elektrycznych Solarisach Urbino 10, co więcej planowane są linie które mają poruszać po ścisłym Centrum miasta (Targ Rakowy, Wały Jagielońskie, Starówka, Hala Targowa) obsługiwane przez wspomniane wcześniej autobusy dziesiącio-metrowe. Podsumowując - Moim zdaniem zakup tych autobusów nie ma sensu (no może gdyby postawili jakiegoś innego producenta) bo za cenę tych dwóch elektryków można kupić trzy Urbino 18. Po prostu ZKM chce zainwestować w wizytówkę.

Pozdrawiam, i zapraszam do komentowania :)

© Lionsek.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej plotka, ZKM potrzebuje kasę na przelicytowanie Gorzowa przy zakupie Kasselczyków.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uwierz mi że zarząd rozważa zakup tych wozów na poważnie. Mógłbyś rozwinąć temat zakupu ów autobusów ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Urbino 8,9, wybacz Tymku ale pomyliły mi się modele :P

A na Ciebie to mam focha bo mnie w błąd z tymi testami wprowadziłeś :P

Proszę moderatora o edycję pierwszego postu, w miejsce "Urbino 10" prosze wpisać Urbino 8,9.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jednak coś się kręci w sprawie e-autobusów, ponoć władze Gdańska nalegają na jakieś elektryczne wozy. Sprawa kasy też jest rozwiązana bo pójdzie z UE i innej puli. Także i na autobusy starczy i na licytacje N8C ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzień Dobry :)

Więc bez większej zwłoki' date=' przejdziemy do tematu. Jak sami wiecie, Rzeszów ma w swojej flocie Solarisy na gaz ziemny, które ciągle mają jakieś defekty i wątpię że ich koszty się zwrócą.

Pozdrawiam, i zapraszam do komentowania :)

© Lionsek.

[/quote']

Nie wiem skąd masz takie informacje ale tak się składa że codziennie dojeżdżam autobusami mpk rzeszów do szkoły i ostatnio miałem okazje dość często jeździć SU12 CNG i mam inne zdanie na ten temat gdyż nasze gazowe solarki miewają się bardzo dobrze :-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

koliber, z Tego z mojej rozmowy z Piotrem Sekółą wywnioskowałem że jest to wyłącznie Rzeszowska wizytówka.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

08-04-2013 odbył się objazd po planowanej nowej linii w rejonach Głównego Miasta wozem #2483 na której ewentualnie miałyby jeździć elektryczne autobusy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety nie ponieważ nie jestem ich przebiegu pewien. Jedyne co mogę powiedzieć to tylko tyle że najpewniej zaczynać się będzie na Wałowej i przejeżdżać będzie przez mostek na ul. Wapienniczej. Ponadto na pewno jeden przystanek znajdować się będzie w okolicy Hali Targowej

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i macie teraz odpowiedź na Wasze plotki :P

Nie dość, że kupiono g. . to jeszcze pojazdy wożą na 100 powietrze. .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kapeny nie będą ostatecznymi pojazdami na tej linii, zakupiono je z myślą o liniach 149, 283 i 512, a na linię 100 ZKM chce kupić bardziej reprezentacyjne wozy, ale na razie brakuje pieniędzy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze chwila a zamiast gór na wizytówkach pojawią się elektryczne solarki i Ikarusy hehe. A tak swoją drogą jak sprawy się mają na stan dzisiejszy ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak w poście wyżej, pieniędzy brakuje więc nic na razie nie ruszy :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przecież miały iść pieniądze z UE

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta