MAN_SD200

[wydzielone] Neoplan N4016

45 postów w tym temacie

Kierownica w N4016 jest albo taka jak w SD202 (tyle, że z logo Neoplan Polska), albo taka: http://www.phototrans.eu/images/photos/big/8/4976.jpg (tu jest akurat w Solarisie, ale były też Neośki z taką kierą). Dźwięk skrzyni powinien być tak samo głośny jak silnik, i obroty na biegu D tak nie spadają. Pulpit jest kanciasty, nie przypomina VDO, może spytaj M&R Software, czy możesz przerobić pulpit od D92 (wbrew pozorom nie trzeba dużo zmieniać). Zobaczymy co będzie, gdy wsadzisz nowe nadwozie. Dźwięki skrzyni podczas hamowania są świetne, nie zmieniaj ich, tylko odrobinę podgłoś. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiery nie mogłem innej znaleźć na necie, to powiem szczerze, natomiast co dźwięków to jedynie zmieniłem uruchamianie i gaszenie silnika oraz dźwięk na luzie, nic więcej, reszta jest tak jak mercu darka59 (bo na nim bazuję). Wszystkie dźwięki będą zmieniane. Co do pulpitu, to niestety nic więcej nie zdziałam, bo nie potrafię modelować, jedynie jakieś tam kosmetyczne pierdółki. Karoserię poprawia szeryff123 i z nim ten projekt wspólnie ciągnę. A co do podgłaśniania i innych skryptowych rzeczy to będzie problem, bowiem dla mnie stanowią one wciąż czarną magię, do tej pory mam problem z szybami i drzwiami, wiec utknąłem w martwym punkcie. :?

Ale coś tam próbuję działać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o przełożenia skrzyni to w mojej przeróbce skrzyni autorstwa krtz07 przełożenia są praktycznie idealnie takie same jak w rzeczywistości z "moim" Neoplanem N4016, póki jeszcze jeździł. Teraz niestety przewoźnik go wycofał/skasował, więc wiem tyle co pamiętam :P. A pamiętam dosyć dużo. Link do mojej wersji: http://omnibussimulator.pl/Temat-Swietna-skrzynia-ZF-do-NL202-by-krtz07

Jedynie w kwestii powracania na wolne obroty podczas wciśniętego "D" powinien być typowy dla ZF dźwięk, którego w mojej paczce brak, jednak jest to oczywiście do zrobienia.

Jak będziesz miał chwilę, to zachęcam do sprawdzenia tej skrzyni w twoim Neoplanie. Chodzi mi tu głównie właśnie o przełożenia, bo dźwięki są jakie są, choć wg mnie do poprawnego odbioru można by było po prostu zamienić tylko te "idle" z NL202 na twoje. No ale im więcej świeżości tym lepiej. Życzę powodzenia przy modelu, na Neoplana czekam z niecierpliwością. Nie zawiedź nas ;)

PS. Co do kiery, to tak jak MAN_SD200 pisał, jest to taka MAN-owska z innym logiem. Przynajmniej u mnie taka też występowała.

Co do pulpitu - wydaje mi się, że jest dobry, z tym że osobiście zmieniłbym prędkościomierz na ten z MAN-a D92 czy też D88, bo to takie standardowe jako tachograf czy coś.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dzięki za propozycję z dźwiękami, na pewno to sprawdzę i wykorzystam, co do kierownicy, to będzie modelowana nowa, taka jak w oryginale, natomiast w kwestii prędkościomierza, to będę musiał coś pokombinować, bo te z MANowskie są małej rozdzielczości, a ja chcę, żeby wszystko było w miarę wyraźne, coś postaram się z tym zrobić, model chcę wydać do końca wakacji bo po wakacjach już nie będę miał kompletnie na to czasu, dlatego teraz zbieram ludzi do pomocy, bo sam tego nie dam rady zrobić ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Model jest ciekawie wykonany, mam nadzieję, że nie przerwiesz swoich prac. Nie masz powodów do zmartwienia, sam próbowałem się w to bawić, dla mnie jest to jeszcze większa, czarna magia :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Model zacny. Bardzo lubię te wozy ze względu na ciekawy jak na swe lata design. Co do modelu nie mam zastrzeżeń. Bardzo mi się podoba! Kolejny znany z polskich ulic po Jelczu i Solarisie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cudo! Piękny model, oczekuje na niego jak na NG272 ;] Kupe dobrej roboty odwaliłeś.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Model bardzo ładny, została Ci najtrudniejsza część roboty czyli skrypty do tego wszystkiego. Podoba mi się, że ktoś wreszcie tworzy model który można spotkać jeszcze dosyć często na Polskich ulicach, jest robiony porządnie i nie ma czterdziestu lat. Oby tak dalej, trzymam kciuki ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pasowałoby mu dodać jakieś refleksy, tak jak w NL202, żeby się trochę jakby błyszczał, bo tak wygląda troszkę kartonowo.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widać, że autor modelu stara się, żeby model był jak najlepszy ;] Co widać po dużej ilości detali ;] Powodzenia w dalszych pracach i oby z jakiś przyczyn model nie przepadł.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@EdiX jak autor wygładzi model to pojawią się odbicia :) Model starannie wykonany, czekamy na zakończenie prac ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

karoseria jest robiona od nowa, także spokojnie, "kartonu" nie wydam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panie Marcinie mam wielką prośbę. Mianowicie czy mógłbyś wydać model, który poszedł by na słabym komputerze, gdyż np. jak była wersja Beta Mercedesa O405N2 to działał mi komputer jakoś pomiędzy 7-10 FPS a jak został wydany Mercedes O405N2 v.1.0 to wcale mi nie działało tzn. były 3 góra 4 FPS. Więc mógłbyś wydać model na słabe komputery tzn. kanciak taki jak na filmie tylko ze skryptami , bo nie jeden by się znalazł, który ma komputer słabszy niż przewiduje gra.

Dziękuje bardzo za przeczytanie i pozdrawiam :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

postaram się zrobić tak, aby wszyscy byli zadowoleni, na razie główną uwagę skupiam na tekturach, żeby zajmowały jak najmniej, a co dalej to się zobaczy ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Model super, wreszcie jakiś neoplan :D. A co do FPS może wydać by dwie wersje? Jedną bardziej kanciatą dla słabszych PC i drugą bardziej FPS'o żerną? Oczywiście obydwie dopracowane :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A mozeby tak pozbierac troche kasy na komputer/czesci?

Fajnie ze nie wychodza tylko MANy i Mercedesy, ale i Jelcze, Liazy no i teraz Neoplan. Co prawda ja ich w Polsce az tak czesto nie widywalem ale we Wroclawiu byly chyba 3 czy 4 i bardzo je lubilem ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja komputer mam dobry, to miała być taka propozycja dla autora uwzględniająca słabsze PC. Nie każdy ma pieniądze na nowy komputer.

A czy neoplanik będzie miał przyklęk? :05 Blush: (Spodziewam się że nie) :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja komputer mam dobry' date=' to miała być taka propozycja dla autora uwzględniająca słabsze PC. Nie każdy ma pieniądze na nowy komputer.

A czy neoplanik będzie miał przyklęk? :05 Blush: (Spodziewam się że nie) :(

[/quote']

O przyklęku z tego co pamiętam było już pisane chyba stronę albo dwie wcześniej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dla jasności i braku wszelkich późniejszych wątpliwości:

*autorem modelu do vBusa jest SzaLony (jego zgodę na edycję i wydanie mam)

*konwertuję ja

*współpracują ze mną (współautorami projektu są) KaJot_Team, szeryff123 z polskiego forum oraz OMSIFreak97 z niemieckiego forum

@up: przyklęk będzie, bez obaw ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetna robota. Aż dziw bierze, że nikt dotychczas nie zrobił żadnego neoplana :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super model się zapowiada, powodzenia i gratulacje

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.