Gość Matej

Co to jest vFirma?

1 post w tym temacie

vFirma - wirtualne przedsiębiorstwo, w większości przypadków możliwie wiernie odwzorowujące cele statutowe realnych firm zajmujących się obsługą linii komunikacyjnych. Dzielimy je na fikcyjne (obsługujące wyłącznie mapy fikcyjnych miast, np. KM Kozłów) i realne (obsługujące realne miasta i opierające się na zasadach w nich panujących, np. vMZK Stargard Szczeciński).

Zasady panujące w wirtualnych firmach zależą od charakteru ich działalności, jednak pewne rzeczy są w nich stałe.

Jedną z nich jest ogólny sposób organizacji pracy - jako, że OMSI nie obsługuje trybu multiplayer, kierowcy wykonują kursy indywidualnie, przedstawiając jedynie do wiadomości Zarządu dowody na ich wykonanie. Mogą to być screeny, statystyki z jazdy, czy też jedno i drugie. vFirmy, wg wyznaczonych stawek dają pracownikom wirtualne wynagrodzenie, które pełni funkcję rywalizacyjną między zatrudnionymi.

Kursy, które wykonuje pracownik nie mogą być na przypadkowej linii, czy typie wozu - reguluje to najczęściej grafik, dostarczany na pewny okres czasu, w którym wpisane są brygady/służby i pojazdy, którymi należy je obsłużyć. Należy się tego trzymać, gdyż firmy do OMSI z reguły za złamanie tej podstawowej zasady wyznaczają kary, które mogą skutkować nawet zwolnieniem.

Jako, że vFirmy mają być dla pracownika przyjemnością, to udostępniają one możliwość dostosowania dni pracy do skali obowiązków, brania urlopów, czy zgłaszania rezerw, jeśli nie możemy wykonać kursu w danym dniu. Działa to także w drugą stronę, jeśli mamy w danym dniu więcej czasu, przedsiębiorstwa oferują również kursy, które bierzemy w dniu grafikowo wolnym, tzw. 'z wolnego'. Korzyść jest taka, że można wybrać sobie służbę, autobus. Na takie kursy obowiązują także stosunkowo większe stawki.

Należy pamiętać także o istnieniu Systemu Identyfikacji Pracowników Zwolnionych Dyscyplinarnie - opis tego przedsięwzięcia znajduje się pod tym linkiem.

Autorem opisu jest Marcin007

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.