Lionsek

Veolia o. Tczew

5 postów w tym temacie

Dzień Dobry !

Otóż temat ten powstał do wszelkich dyskusji nt. Veolii Tranport o. Tczew.

STAN TABORU :

Malowanie lokalne (autobusy dalekobieżne)

Mercedes Benz - O303 (6szt.[?]), O407 (5szt.), Intouro (6szt.), O345 (Conecto) (1szt.)

Irisbus - Crossway (1 szt.).

Autosan - H9-21 (? szt.) H10 (? szt.), Lider (? szt.), Lider midi (1 szt.[?]).

Malowanie Miejskie (Turkus, ZKM Tczew)

Autosan - H7 (Solina 4/5 szt.).

Mercedes Benz - O345 (Conecto ? szt.), O345C LF (Conecto LF ? szt.), O530 (Citaro 1 szt.).

Karosa - Axer (6szt.).

Malowanie Miejskie (ZKM Gdynia)

Soalris - Urbino 12I (2szt.), Urbino 12III (1szt.).

Mercedes Benz - O345C (Conecto LF ? szt.)

Veolia Serwis

Renault - Master ( ? szt.)

ŻUK - ŻUK ( ? szt.)

PRZYDZIAŁY NA LINIE :

Linia 50 "TeTka" Tczew - Pszczółki - Pruszcz - Gdańsk.

Mercedes Benz - O407, Intouro.

Irisbus - Crossway.

SOR - NB12.

Karosa - Axer.

Autosan - Lider, Lider midi.

Tczew - Toruń

Mercedes Benz - Intouro.

Irisbus - Crossway.

SOR - NB12.

Autosan - Lider, Lider midi, H9-21, H10

Tczew - Skarszewy

Mercedes Benz - O303

Autosan - Lider, Lider midi, H9-21, H10

Tczew - Suchy Dąb - Gdańsk

Mercedes Benz - O303

SOR - NB12

Autosan - H9-21, H10

Lionsek - Tak tak' date=' wiem co jeździ, bo sam mieszkam w Tczewie. Zastanawiam się co zrobią z tymi wszystkimi Mercedesami i H-7ką, bo w zasadzie są nieużywane.

[/quote']

No stoją już prawie dwa lata i rdzewieją, pytałem się kierownika zajezdni co z nimi się stanie, a ten oparł - Sam nie wiem, to zależy od zarządu [...] mnie o takich rzeczach nie informują [...] najwyżej zadzwonią że przyjeżdżają zabrać i tyle...-

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z czasem pewnie oddelegują gdzieś te autobusy, ale szkoda, że się marnują. Wielka też szkoda, że Veolia już nie ma komunikacji miejskiej w Tczewie, a obecnie jeździ Meteor, który zewsząd zbiera negatywne opinie. No ale wiadomo, wszystko rozeszło się o pieniądze, w przetargu wygrał najtańszy wykonawca.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To co się teraz dzieje w Tczewie to wiem, i zgadzam się - Masakra! Miejmy nadzieję że za trzy lata wygra inny przewoźnik (np. Gryf). Ale możliwe że te auta stoją bo Veolia będzie chciała nimi wystartować w kolejnym przetargu ? hmm ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest to bardzo prawdopodobna teoria i nie głupia. Może tak właśnie być. Tylko ich oferta naprawdę będzie musiała być bardzo korzystna, bo jak domniemam, miasto będzie chciało po raz kolejny wybrać najtańszego przewoźnika. Jest też opcja "przejechania się" przez ratusz na Meteorze i stąd Veolia upatruje swoją szansę za 3 lata. Ciężko powiedzieć. W każdym razie nie licząc ZKM Tczew, który należał do miasta (jeździły Ikarusy 260.04, Jelcze M11, Autosany H9-35 czy Jelcze 120M), Veolia naprawdę oferowała wspaniałe warunki taborowe czy świetny rozkład. Wyobraź sobie, że obecnie najbardziej oblegana linia (nr 3) jeździ z częstotliwością mnie więcej co 20-25 minut, za czasów Veolii i ZKM Tczew jeździła średnio co 7 minut, a autobusy i tak były pełne w szczycie czy w godzinach wieczornych. Jak spóźniłeś się na jeden, to za chwilę miałeś następny. Funkcjonowało to bez zarzutu i na zdrowych zasadach dla pasażerów. Obecnie to nawet jeśli chodzi o kontrole biletów to masz bodajże 3 czy 4 oddzielne firmy, które to robią, czy to nie jest chore?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Owszem jest. Ale z drugiej strony to standardy wysoko podniósł Connex który kupił wówczas nowe Volva B10, Conecta, Jelcze M101I i Autosany H7, Veolia tylko te auta odkupiła. Ale z rozmów z kierowcami wiem że Veolia organizowała wycieczki do np. Czech czy Słowacji kierowcy mieszkali w 5-cio gwiazdkowych hotelach jadali różne smakołyki no i zarabiali 14.50zł/h (dla porównania w Gdańsku 13.50zł/h a w Gdyni 15zł/h) potem Veolia zakupiła Conecta LF, Irisbusy Axery które były hitem, wycofali Autosany, Jelcze M101I i M11 przy końcu odstawili Volva B10. Więc w zaszłym roku zaproponowali najwięcej bo aż 16mln, potem był Gryf który żądał 14mln, następnie WarBus 12mln no i Meteor 8.5mln. Meteor najwidoczniej nie wiedział że na pomorzu panują wyższe standardy niż na Śląsku, co więcej Meteorowi w zeszłym miesiącu brakło kierowców! bo poszli do Gdańska lub Elbląga. A! Nie denerwuje Cię to że kierowcy Meteoru mają ubrane sweterki Veolii ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta