piterstyl

Uwagi dotyczące pracy kierowców rzeszowskich przewoźników

30 postów w tym temacie

Proponuję w tym wątku wypisywać błędy popełniane przez kierowców naszych przewoźników (nie tylko ZTM) także śmiało zapraszam do dyskusji 8)

Dzisiaj spotkałem się z pewnym nieprzyjemnym przypadkiem.

Chodzi o #731 linia 26.

Wsiadałem na przystanku wyzwolenia osiedle oczywiście na tablicy wyświetlone cienista cmentarz.

Kończył kurs o godzinie 19.22 na Wyzwolenia Woj.Ośr.Ruchu Drog.

Spieszyłem się więc nie popatrzyłem na rozkład i zasugerowałem się tablicą kierunkową a tam oczywiście widniało cienista...

Chciałem zapytać czy jest błędem że miał taką tablicę skoro miał kurs zjeżdżający?

Dzwoniłem na dyspozytornię 8) i gościu powiedział że kierowca popełnił błąd ustawiając tablicę -->26 cienista a powinien -->26 lubelska lub tudzież -->26 zajezdnia przynajmniej tak mi powiedział dyspozytor...

I tak musiałem na piechtę z wyzwolenia na lisa kuli przespacerować się :D

Chciałem się was forumowiczów spytać o opinie na ten temat ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To, że nie popatrzyłeś na rozkład to już swoją drogą, no ale fakt wyświetlarkę mógł zmienić.

Co do twojego pytania: czy nazwać to błędem hmmm raczej niedopatrzeniem. A pogoda ładna spacerek dobrze robi ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

też raz tak miałem z autobusem lini 3 miałem wracać do boguchwały o godzinie 16:37 z pod pkp na grotgera , o tej że godzinie zajechła jakaś dziwna czwórka która na ten przystanek niepowinna wogóle przyjeżdżać po 10 minutach oczekiwania zadzwoniłem na dyspozytornię z pytaniem gdzie jest ta trójka okazało się że kierowca dawno już pojechał 10 osób wtedy czekało na tę trójkę i nikt jej nie widział tylko tę dziwną czwórkę . Kazałem dyspozytorowi aby zpytał kierowcę co ma na tablicach wyświetlone okazało się że kierowca właśnie zmienił informację z błędnej na prawidłową niestety nie udało mi się zawrócić autobusu w ramach rekompensaty a miał kierowca możliwość bo utkną na rądzie koło pomnika więc musiałem czekać kolejne 35 minut na następny autobus :-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To' date=' że nie popatrzyłeś na rozkład to już swoją drogą, no ale fakt wyświetlarkę mógł zmienić.

Co do twojego pytania: czy nazwać to błędem hmmm raczej niedopatrzeniem. A pogoda ładna spacerek dobrze robi ;']

Ja nie mogę iść na spacer, bo jestem chory.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jedna uwaga do kierowców kudlika transport nagminnie zaponinają zamykać tylne dzrzwi jak wyjeżdżają z przystanku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To' date=' że nie popatrzyłeś na rozkład to już swoją drogą, no ale fakt wyświetlarkę mógł zmienić.

Co do twojego pytania: czy nazwać to błędem hmmm raczej niedopatrzeniem. A pogoda ładna spacerek dobrze robi ;']

Ja nie mogę iść na spacer, bo jestem chory.

I ja też jestem przeziębiony więc nie na rękę mi takie spacerki o tej porze :]

Wydaje mi się że ten wątek jest dobrym pomysłem żeby poprawić ewentualnie pracę kierowców żeby wszystkim żyło się lepiej ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj rano na przystanek zajechał autobus firmy kudlik linia 33p autobus był pomalowany wylgarnymi znakami na tyle i na burcie autobusu więc coś mi się zdaje że reklama z tego autobusu szybko zniknie nie wiem jak inne autobusy tej firmy wyglądają (te co stały na parkingu obok tego pomalowanego autobusu) pozostałe autobusy ale domyślam się że też mogły być oszpecone.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na których jest to autobusach? Na Citaro, NL? Czy ktoś zrobił coś autosanom :P Bo chętnie się wybiorę na "zajezdnie" kudlika u nas obczaić :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jedna uwaga do kierowców kudlika transport nagminnie zaponinają zamykać tylne dzrzwi jak wyjeżdżają z przystanku.

Pasażerowie nie reagują? Jedzie całą trasę z otwartymi (od przystanku do przystanku)?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na których jest to autobusach? Na Citaro' date=' NL? Czy ktoś zrobił coś autosanom :P Bo chętnie się wybiorę na "zajezdnie" kudlika u nas obczaić :)

[/quote']

na autobusie MAN z reklamą hipermarketu Leklerk i to jest chyba tylko jeden pomalowany bo dzisiaj widziałem inne autobusy kudlika i na nich malunków nie było

Pasażerowie nie reagują? Jedzie całą trasę z otwartymi (od przystanku do przystanku)?

Pasażerowie reagują ale aż całą trasę z tymi otwartymi drzwiami to nie jeżdża tylko jak zapomni kierowca je zamknąć a robią to nader często to staje jakieś 100 metrów za przystankiem i je zamyka oczywiście po interwencji pasażerów raz tylko widziałem że jechał przez kilometr między przystankami to nawet przednich mu się nie chciało zamknąć. I całe szczęście że nikomu się żadna krzywda nie stała jadąc tymi liniami kudlik transport.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U nas w ZTM Warszawa to tylko raz widziałem że nacisnął ten przycisk do środkowych ale z niewystarczającą siłą i ruszył ale od razu ktoś zawołał "panie kierowco!" i zamknął.

A potem to chyba ktoś naskarżył i taki ochrzan dostał...

Podsumowując: niektórych kierowców nie można zatrudniać, bo nie będzie im się chciało nacisnąć guzika od drzwi. No genialnie... :?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiedzcie mi jak to jest dla czego kierowcy mks-u najczęściej lini 223 w godzinach wieczornych mają wyłączone światła w przedziale pasażerskim nawet gdy są tam pasażerowie? Przecież mogą zrobić sobie krzywdę autobus ruszy kierowca zgasi światło a pasażer potyka się o nie widoczny stopień i nieszczęście gotowe!!!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powinni MPK zabrać już wszystkie "najlepsze" Jelcze, kierowcy coraz gorzej nimi jeżdżą. Pomijam już wymuszenia pierwszeństwa, bo to standard poza najnowszymi MB.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mogliby chociaż zrobić tak że kierowcy samochodów z dowodem rejstracyjnym i prawem jazdy mogliby jeździć zadarmo .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no tak o sobie pomyślałeś a reszta be co nie ?

Nie pirerstyle nie myślałem o sobie ( chociaż mam prawko) ale i też o innych kierowcach wtedy w rzeszowie może ruch samochodów byłby mniejszy a to że ty niemasz jeszcze prawka to już twój problem nie mój :-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już to widzę jak ludzie się przesiadają do autobusów...

W zimie, przy wielkich zaspach to jeszcze rozumiem, ale w innych porach roku ilość pasażerów wzrosła by maks o 10% ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta