Patrykos

Ikarus 260.04

110 postów w tym temacie

Niskośc... długość... to dopiero mankamenty poprawiane po wydaniu w.1.0 a myślicie po co są wersję każda inna ma jakąś poprawkę... a co do modelu super i POWODZONKA !!:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak dla mnie model jest za duży. Widać to po człowieku, który stoi obok autobusu. Człowiek jest 2 razy mniejszy niż autobus, i taki sam jak poręcz w drzwiach; zakładając że facet ma 1,75m wzrostu, to autobus ma ok. 3,5m. W rzeczywistości Ikarus 260 miał lekko ponad 3m wysokości.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widocznie u Was Ikarusy już dawno nie jeżdżą skoro piszecie takie brednie. Model jest dobrze zwymiarowany. Ale model chyba faktycznie za nisko siedzi na poduszkach, poprawię.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Postaw go obok jakiegoś sd'ka i zobacz czy tak jak jest jak mówisz :)

Dla porównania:

Man SD202-D92

Długość: 11450 mm

Szerokość: 2500 mm

Wysokość: 4060 mm

Ikarus 260.04

Długość:11000

Szerokość: 2500

Wysokość: 3100

Czyli szerokością powinny być takie same :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja powiem tyle: nadkola są za nisko, teksturę trzeba nieco podwyższyć (listwy), poza tym świetnie. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam!

Po baaaaaaaaardzo długiej przerwie mam zaszczyt poinformować Was drodzy użytkownicy o postępach prac nad Ikarusem. Na razie wsadzony pod podłogę jest silnik Raba D10 - 150, skrzynie to oczywiście Csepel ASH-75 i staaaary most Raba 018 (na razie jego wycie nie jest uwzględnione, niebawem będzie :)). Poniżej dwa skriny oraz film.

Ikarus___PNG_300x300_q85.jpg ikarus1_PNG_300x300_q85.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jedyny porządny Ikarus jaki wyjdzie. Naprawdę świetna robota, gratulacje!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tekstury wnętrza są jeszcze w wersji roboczej, jakoś po nowym roku podskoczę na zajezdnię obfocić w całości jakiegoś przeguba i dopiero potem się pochwalę wnętrznościami. ;-) Tak czy siak wersja beta mogłaby na siłę wyjść, ale nie w tym rzecz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To skoro na siłę to wydaj ją , a potem wydasz poprawki i bedzie git . powodzenia naprawde super Ikar .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Naprawdę miło byłoby pojeździć tym cudem w The Omnibussimulator. Żeby nie było że naciskam, ale wersja beta mogłaby wyjść. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak pierwszy raz ujrzałem te dwa screeny to gdyby nie ten piętrus z tyłu na drugim screenie to bym pomyślał, że to zdjęcie z reala, naprawdę znakomicie idzie Ci tworzenie tego Ikarusa ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twój Ikar wygląda lepiej niż MAN-y, wygląda! ;)

Dźwięki są super, poza tym pomiędzy biegami :)

Aha, nie wydawaj Bety, na spokojnie go skończ, nikt Cię nie pogania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ikarus jest ładny jakościowo, ale jak by nie do końca trzymał wymiary... Coś w nim jest nie tak ale nie wiem co...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

autobus wygląda ładnie, jednak jak dla mnie jest trochę za wysoki, dawno nie widziałem w realu 260tki jednak wydaje mi się że okna jak na wysoko podłogowca są za duże ale być może to tylko moje wrażenie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super jest ten lewar (brawa) mam nadzieję że zrobisz też automatyczną skrzynię biegów bo niektórzy nie umieją na manulalu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proporcje temu Ikarowi psują zbyt wielkie uchylne części okien, one mają być mniejsze, tj ta dolna krawędź otwieranych szyb powinna być umieszczona wyżej w strukturze okna. Popraw to, a będzie super ;)

Wystarczy porównać ze zdjęciem, chociażby tym: http://fotozajezdnia.pl/details.php?image_id=24967&mode=search i spojrzeć gdzie względem szybek w drzwiach zaczyna się owa krawędź.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ikarus miodzio natomiast mam jedno zastrzeżenie.

Dlaczego zapala się kontrolka STOP (czerwona) w momencie użycia hamulca?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proporcje temu Ikarowi psują zbyt wielkie uchylne części okien' date=' one mają być mniejsze, tj ta dolna krawędź otwieranych szyb powinna być umieszczona wyżej w strukturze okna. Popraw to, a będzie super ;)

Wystarczy porównać ze zdjęciem, chociażby tym: http://fotozajezdnia.pl/details.php?image_id=24967&mode=search i spojrzeć gdzie względem szybek w drzwiach zaczyna się owa krawędź.

[/quote']

Owszem, bardzo słuszna uwaga, nie zauważyłem tego. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli mogę Cię prosić również o screena porównującego szerokość Ikarusa względem szerokości MANa, byłoby miło ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki serdeczne ;) To bardzo ważne, że model będzie wymiarowy. Niezwykłego uroku dodają mu wszechobecne fototekstury, co sprawia że poziom wykonania jest równy MANom. Jak wydasz betę, bądź właściwą wersję 1.0 to go wezmę pod lupę i posprawdzam resztę rzeczy :P Powodzenia!

/ / Swoją drogą, serdeczne dzięki za plusika ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.