Kamil5560

PKM Gliwice

221 postów w tym temacie

W tym wątku piszcie wszystkie informacje o PKM'ie :)

W tym miesiącu na 677 widzimy nowego Ma3 203 #432 :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oooo. właśnie. A ten Ma3 jest u nas już na stałe? Czy na wypożyczeniu? ;) Bo widzę go od jakiegoś czasu idąc rano do szkoły :) Fajny busik. Podobny (a może ten sam?) jeździ z Pl. Piastów w stronę Mikołowa. Linia 41 o ile dobrze pamiętam :3

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak ten sam. Jest na wyporzyczeniu, zapewne na miesiąc. PKM uzupełnia swój tabur.

Ważna wiadomość!

Do wakacji ma przyjść 10sztuk:

Autobusów 12m i 15m znając życie przetarg wygra Solaris(bardzo dobrze) i będą one z klimatyzacja na kabinę ('na wóz zbyt duże koszty' twierdzi PKM)

15m idą po części na 81 przychodzą z powodu przetargu chyba w Czerwcu 2013.

Od roku 2014 wszytskie autobusy poniżej 1998 mają zostać wycofane(Nie wiem jak z Ikarusami po remocie).

Wszystkie Daby mają iść na Ukrainę i PKM chce uzupełnić ten brak więc w tym najbliższych latach przyjdzie dużo nowych autobusów!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oby moich kochanych MAN'ow NL222 nie sprzatneli.

Wysylane z telefonu Samsung Wave 533

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Wczoraj powitaliśmy na zajezdni Maza 206. Wyjedzie on na linie najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu (najprawdopodobniej na 71). Maz przyjechał na testy i nie mam pojęcia ile będzie (Maz 203 #432 od marca nadal jeździ na 676)

2.Wczoraj ok.19 zapalił Sie w środku wóz #35 (Solaris Urbino 15). Najprawdopodobniej zostanie on naprawiony a przyczyną pożaru było (według niektórych nadal jest to badane) nagrzewnica. Spaliły Sie górne boczne płyty i rzeczy pod przy drugich drzwiach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Maz 206 nie jest za krótki na linię 71 ? ;d Współczuje :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tam puszczają małe. :) (Mercedes Citaro K)

Wczoraj juz go widziałem na 93. Szybko się z nim uwineli ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Małe, ale bez przesady. MAZ 206 ma 8,65 m długości. A na 71 widzę same 12/10m, a i tak moja dziewczyna narzeka jak jedzie, że szkoły na ciasnotę ;d

MAZ 206

0_65308_2dd14e8_XXL.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko na 71 jest wąsko. A maz idzie na mało zaludnione linie (napewno jeździł by na 224 ale pkm stracił)

A to Maz 206 z PKM'u:

616148.jpg

www.gloszabrza24.pl/zagrozenia/8049-plonal-autobus-linii-81

Wóz #35 Solaris Urbino 15

81/2

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szkoda że Daby nas opuszczają, na Ukrainie nie będa miały takiego życia jak tu. Chyba trzeba będzie zagadać z Panem Siwym, czy nie odsprzeda jednej sztuki prywatnej osobie. Mam to gdzieś, miał być Saab, będzie Dab. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Gliwicach pojawią się nowe Solarisy 12 i 15, więcej informacji tutaj:

http://gliwice.naszemiasto.pl/artykul/1940701,nowe-autobusy-w-gliwicach-pkm-kupil-20-solarisow,id,t.html

Ciekawe czy zostaną przy zapowiedziach PIXELa, czy może wymyślą coś nowego. No, i ciekawi mnie wizualna strona tych pojazdów. Może PKM pokusi się tym razem o coś z wyższej półki (oczywiście jeśli chodzi o, powiedzmy sobie szczerze, dość średnie standardy Solarisa). Cóż, szkoda, że to nie MANy, albo Scanie - bardzo lubię nasze skandynawskie przegubowce. Ale przynajmniej komfort podróży będzie wyższy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z przetargiem to był wielki problem bo nowe wozy miały przyjść o wiele wcześniej. Wiecej info tutaj: www.wpk.katowice.pl/?itemid=2103

Najprawdopodobniej nowe Solarisy będą miały klimatyzację tylko na kabinę kierowcy, bo dla pasażerów to za drogo jak twierdzi Henryk Szary. Co do Pixeli będą to najprawdopodobniej Pixele Bydgoszcz jak w swoich poprzednikach i zapowiedziami linii na zewnątrz bo to wymóg na 81 a tam właśnie nowe Su15 pójdą ;)

"Ciekawe wydarzenia nastały na linii 860. Przetarg wygrała spółka jawna LZ z Zendka. Rozstrzygnięto go o dziwo dość dawno (co jest rzadkością w przetargach KZK GOP) - zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty opublikowano 4 kwietnia 2013 r. Nowy przewoźnik miał więc stosunkowo dużo czasu na przygotowanie taboru. A powinny być to 4 przegubowe autobusy niskopodłogowe nie starsze niż z 2008 roku i co ważne posiadające czworo podwójnych drzwi.

Według nieoficjalnych informacji linia ma być podobno obsługiwana przez MAN-y Lion's City G sprowadzone z Norwegii, jednak wymagają one wstawienia czwartych drzwi. Tymczasem 1 lipca na linię wyjechały tylko dwa autobusy wyekspediowane przez panów Lazarów. Pierwszym z nich jest MAN NG313 Lion's City G z 2009 roku, który dotychczas jeździł w PKS Gdańsk (nr 1301 ex 9275) oraz prototypowy Autosan M18LF z 2010 roku, do tej pory autobus testowy (nr 1302). Oba te pojazdy są prawdopodobnie tylko wypożyczone.

Autobusy Lazarów obsługują wozy 860/3 i 4. Na zadaniach 860/1 i 2 nadal spotkać można Solarisy Urbino 18 z PKM Gliwice - najprawdopodobniej jeżdżące w charakterze podwykonawcy spółki LZ. Dziś były to autobusy nr 95 i 98."

źródło: www.wpk.katowice.pl/?itemid=2162

Wóz 95 i 98 do końca miesiąca na stale ma jeździć na 860. Najprawdopodobniej zostały one wypożyczone wraz z kierowcami :D

Gliwicki #44 zatrzymał ruch autobusowy, choćby tramwaj na szynach :D

www.phototrans.pl/14,631279,0,Solaris_Urbino_18_44.html

a za nim:

www.phototrans.pl/14,631280,0,Solaris_Urbino_18_1317.html

I jakoś na początku wakacji przyszedł nowy cholownik. Wreszcie coś z prawdziwego zdarzenia! Scania R560. PKM kupił ją za 500tyś zł.

Macie foto ale bardzo słabe:

www.photos.nasza-klasa.pl/13473431/2038/other/std/ed2ee48769.jpeg

www.photos.nasza-klasa.pl/13473431/2041/other/std/a31c1b8aa8.jpeg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słuchajcie a ja widziałem na przystanku Gliwice Dąbrowskiego dużą tablice elektryczną, która będzie pokazywać odjazdy autobusów z przystanku i tu moje pytanie. Czy tablica będzie pokazywać rozkładowy czas odjazdu? Czy będzie to połączone z autobusami i będą się nawzajem informować gdzie jest autobus i za ile dotrze na przystanek?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A działa już? Wiesz, KZK GOP ma projekt stworzenia dynamicznej informacji pasażerskiej. Z tego co wyczytałem, na elektronicznych tablicach ma być wyświetlane za ile minut przyjedzie autobus konkretnej linii i czy ma opóźnienie (a jeśli tak, to jak duże). Jak na razie ma to objąć tylko kilka przystanków na terenie GOPu i kilka linii. Wiadomo, do działania takiego systemu, potrzeba specjalnych czujników w autobusach, które pewno i tak nie zostaną zamontowane we wszystkich wozach. A więc, czeka nas kolejna fala stałych przydziałów na linię - znając PKM, takie czujniki zostaną zamontowane tylko w Solarisach.

Dzisiaj będę właśnie na tym przystanku wysiadać - koniecznie muszę tę tablicę zobaczyć! :o

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie działa :) Wyłączona jest.

"W naszym mieście system początkowo obejmie pięć linii autobusowych (nr 6, 156, 617, 840, 870). Tablice zostaną zamontowane na przystankach przy ul. Dworcowej, Placu Piastów, vis-à-vis dworca PKP, przy ul. Opolskiej i Dąbrowskiego."

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co się stało w ogóle z PKS Gliwice? Słyszałem, że zmienił się w Fenix V, a czemu, po co i jak?

W ogóle PKM Gliwice wygrał przetarg na obsługę linii: 71, 81, 93, 669 co ciekawe do przetargu zgłosili się tylko oni jak dla mnie jest to dziwna sytuacja ;p

Przy tym na ;lini 71 zmienia się rozkład i trasa :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jupi, mój tata zostanie na 81 ^^ A wgl za niedługo przetarg na 617 z tego co sie orientuje.

A dlatego tylko oni bo te linie mają zbyt wysokie normy ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie tylko 71 się zmienia... 126 też. Przystanki między Przyszówką Kaplicą, a Osiedlem Kopernika Kąpieliskiem obsługiwane przez 71 będą obsługiwane przez 126 i na odwrót. Szczerze mówiąc dziwne posunięcie, zwłaszcza, że ludzie z Pyskowic nie mają jak się dostać chociażby na kąpielisko leśne, albo na Osiedle Literatów.

Jeśli chodzi o przetarg... no to nic się w takim razie nie zmieniło... ^^

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem, przede wszystkim ludzie z Pyskowic w tym moja dziewczyna nie ma jak dojechać do szkoły zawsze wysiadała przy osiedlu saturna chyba a teraz z Shella musi chodzić :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zastanawiam się kto wpadł na pomysł zamiany 126 z 71. Jeszcze nie spotkałem człowieka, który byłby z tej decyzji zadowolony. Jadąc w 71 często słyszę raczej negatywne komentarze, co mnie nie dziwi. Tak jak mówiłeś, ludziom z Pyskowic było na rękę, że 71 jechało przez os. Kopernika. Znajduje się tam nie tylko, jak już wspomniałeś, technikum ekonomiczne, ale także basen kryty Olimpijczyk, kąpielisko i tym podobne. A dla ludzi z Łabęd też nie ma żadnej różnicy. Na Trynek dojadą tak czy siak. No, korzyści z tej zamiany mają tylko mieszkańcy osiedla Literatów. Bez przesiadki dojadą głębiej do centrum miasta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi o to żeby 71 miał mniej ludzi bo jest zbyt zaludniony. A tak trochę ludzi przejmie 126.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To niech zwiększą liczbę kursów :) Albo mogli wymagać przegubów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie, myślenie w ten sposób jest bez sensu. Sęk w tym, że Pyskowiczanie nie korzystają tylko z 71 w relacji Pyskowice <=> Plac Piastów. Przegub, lub ewentualnie autobus co godzinę (a nie co 2 godziny) poza szczytem, a nie zamiana ze 126.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zbyt wąsko na przeguby, tylko skoro na 126 jeżdżą 3osiowe to będzie im tam ciężko bo mają jeździć jak 32...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta