Kamil5560

PKM Gliwice

221 postów w tym temacie

Na trasie 71 jest jedno miejsce, gdzie jest faktycznie wąsko, ale nie sądzę, że przegubem wyrobić by się nie dało.

Zresztą, o czym my mówimy, teraz już jest jak jest i tak zostanie. Dla większości pasażerów i tak różnicy nie ma - autobus jest tak jak był, tylko jeździ trochę inaczej. Nie ma co gdybać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wy się przejmujecie jakimiś liniami którym się trasa zmieniła, a mnie denerwuje rozkład jazdy 81 w ferie/wakacje... Ten autobus nie ma żadnej logiki kursowania w tym okresie. Zawsze pokrywa się z innymi liniami w efekcie czego wieczorami trzeba czekać nawet 30-40 minut na inny autobus.;x Kzk gop powinien popracować nad rozkładami i myślę, że to by tutaj chyba najbardziej pomogło. ;) Co do autobusów PKM-u to kto wpadł na taki układ siedzeń w autobusach 172-174? Kolejna porażka. ;x jeżdżą tyle miesięcy i to chyba najbardziej denerwujące autobusy pkmu...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co jest nie tak z siedzeniami w 172-174? Jakoś nie zauważyłem niczego specjalnego. Chociaż może jest to spowodowane tym, że bardzo rzadko nimi jeżdżę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A nastepne przyjda takie same jak 172-174 , wiec trzeba sie przyzwyczajac :D a co do rozkladow to zazalenia kierowac do katowic na Barbary :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

chodzi o brak dwóch rzędów siedzień 'bez podwyższenia' za drugimi drzwiami po stronie okien i jednego siedzenia po drugiej stronie. Jest to fatalne rozwiązanie bo po co komu takie ogromne miejsce na wózki? ;/ Następne będą takie jak 172-174? To już chyba na stałe do zabrza będę jeździć linią 83. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A, teraz rozumiem. No cóż, Solaris według mnie niezbyt ergonomicznie rozstawia siedzenia w swoich autobusach. Jest ich mało, a i tak osoba z dłuższymi nogami (taka jak ja) nie usiądzie wszędzie, bo po prostu nogi się nie mieszczą. Przeciwna sytuacja jest w Scaniach OmniCity. Nie wiem jak to ci inżynierowie zrobili - tam siedzeń jest więcej i gdzie bym nie wsiadł, wszędzie zmieszczę swoje nogi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I nic nie chce mówić ale od Września do Końca roku wszystkie scanie idą na 81(Helenka<>Zabrze) i 57(Helenka/Miechowice<>Brzezinka).. Więc do końca roku nigdzie indziej ich za bardzo nie zobaczycie.. Układ siedzie w nowych solarach jest dobry gdyż jest więcej miejsc stojących i sie tak nie cisną jak w 31-35. A w nowych będzie taka różnica ze najprawdopodobniej będzie Klimatyzacja. Tzn na kierowcę będzie napewno ale czy na pasażerów.. A i chodzi plotka ze miesiąc przed skonczeniem gwarancji wszystkie scanie zostaną sprzedane na Ukrainę i przyjadą w zamian inne (możliwe ze nowe Solarisy lub Many). Sprzedają je bo zbyt często sie psują, a za droga naprawa. Dodatkowo do 2016 wszystkie wysokie podłogi wyjadą na zawsze z zajezdni (czyli Daby, Ikarusy :( i Volva (prócz #79)).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kamil, uwierz mi, że wolę już 31-35 niż te 172-174... ;x przez nie mi się odechciewa jeździć 81. I jak to Scanie na 81? Co się stało, że nagle po tylu latach mają jeździć na naszej linii? Przetarg zakładał autobusy 18 metrowe czy jak? Wiesz może kiedy się kończy gwarancja na Scanie? Jakoś nie wierzę, że zostaną sprzedane, tak samo jakoś nie widzę samych przegubów na 81... :D Jakby nie spojrzeć Scanie są najwygodniejszymi autobusami pkm-u i mają najwięcej miejsc siedzących, jedyna ich wada to to jak się rozpędzają...;x praktycznie cały czas zmienia bieg. ;x

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda na to, że za niedługo w PKMie będą same Solarisy, skoro nawet Scanie chcą zamienić na coś innego (czyli na 90% Solarisy, bo zagraniczni producenci są po prostu zbyt drodzy). Szkoda, bo jak mówił przedmówca, Scanie są najwygodniejszymi pojazdami PKMu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdyby u nas były same Solarisy to wreszcie miałbym jakiś powód żeby się stąd wyprowadzić. Rok jeżdżenia rano do szkoły gliwickim SU18 na 860 mi wystarczy, tak samo jak mam dość Vecto. Osobiście najbardziej chciałbym Lionsy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 81 idą scanie poniewaz muszą być pojazdy które mają rok czasu. Czyli 172-174 +scanie.. Ja osobiście zamiast Scanii wolałbym Many.. I Scanie pojeżdżą na 81 chyba do końca roku bo w Listopadzie mają przyjść nowe.. I one pójdą na 81 ale puki ich nie ma będą scanie.. Ja osobiście ich nie lubię za saune na naczepie.. Tam na brzezince przy 35' było 48' .. I jak tam wytrzymać..?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ano, silnik w Scaniach strasznie grzeje. I nie tylko grzeje, także bardzo hałasuje i trzęsie. Ale w pierwszym członie pełen komfort.

Mam nadzieję, że nowości zobaczymy także na innych liniach. Jeśli nie, to szczerze się zawiodę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowości będzie 10szt więc będą też na 126,194,32,840,6 może 677 :) z tego jeszcze 10szt krótkich na A4, 156 i inne ;) Scanie dokładnie idą razem z Dabami na Ukrainę. A oto ciekawostka dla miłośników tych oto czołgów: Zostane 6szt Dabów.. 3 długie(jeden helikopter i dwa zwykle chyba) i 3 krótkie (w tym zapewne #1,#108 :D) na żółtych tablicach jednak nie będą one obsługiwać linii. Niby są to jedyne wozy w Polsce i parę ma zostać. Szkoda ze tak Ikarusów parę nie mogli zostawić :(

Spalony #35 ide do kasacji jak brzmią nieoficjalne informacje a #168 chyba stoi rozwalony (wypadek na Brzezince na linii 57). Według mnie mogli by jeszcze wywalić te Mercedesy bo raz że sie palą, dwa w zimę zamarzają, a trzy z przodu WSZYSTKO rąbie, a o przegubie nie wspomnę.. Jedynie z tyłu cicho i fajnie pracuje silnik. I plus ze odpalili w paru sztukach Klimatyzację ale i tak te wozy to porażka..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrze, że kilka DABów zostanie. Wiadomo, że nie na liniach, ale może od święta gdzieś tam wyjadą... :)

Generalnie co do naszych Mercedesów. Sprowadzili je z końca świata, po długiej eksploatacji, pewno dlatego, że były tanie, niskopodłogowe i klimatyzowane. Niestety, te staruszki mają już swoje lata, są wyraźnie wysłużone, poza tym, jak widać, są już bardzo awaryjne. Ile to się już z tych 10 sztuk spaliło? 3? A ile to razy widać na mieście zepsutego Mercedesa? I te pokaszanione wyświetlacze... Koszmar.

Zresztą nie tylko Mercedesy są w niepokojąco kiepskim stanie. Nasze Jelcze Vecto też wołają o pomstę do nieba, a przynajmniej o jakiś generalny remont. Wszystko jest już luźne, trzeszczy, piszczy, świszczy. Pulpity też już nie dają rady. Ostatnio widziałem, że prędkościomierz się nie kręcił. Generalnie autobusy te wyglądają już na bardzo stare, a faktem jest, że dopiero 10 lat mają...

Najlepiej to się chyba trzymają nasze MANy NL 222.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przez Polskie drogi i szpeców Gliwickich wszystkie stare autobusy wyglądają tam opłakanie.. SU15 to już tak samo rupuecie... Tak naprawdę tylko Daby w swoich rocznikach są w stanie idealny.. One są poprostu niezniszczalne :D

Już dawno powinni ten Tabor zmienić..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym winy na majstrów z Gliwic nie zwalał. Wystarczy spojrzeć jak się trzymają np. nasze MANy. Swoje lata mają, a pomykają aż miło :]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

#168 ma się dobrze. ;) Dzisiaj o ile dobrze widziałem to na 617 jeździł. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale zaś Manika ostatnio rozwalili na 677 :( podobno NL223..

A dostyc dawno został zezłomowany Dab #123 gdyż tirem gdy brał łuk naczepą przejechał mu po boku od strony dzwi ze od tylu do przegubu aż blacha została zerwana..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś ostatnio często mamy w tym naszym PKMie różnorakie kasacje. Szkoda, bo jak tak dalej pójdzie, to będziemy mieć same Solarisy... nie mam nic do Solarisów, ba, bardzo je lubię, ale różnorodność w taborze to dobra rzecz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byłem w przejazdem ostatnio w Poznaniu, a tam wszędzie Solaris z klimatyzacją. Widzialem 4 autobusy takie, nie wiem czy wszystkie takie tam jeżdżą, ale byłem w szoku xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, nie każdy. :D wiele autobusów jest tam takich jak u nas, a podobno ta klimatyzacja w nich działa raz na ruski rok... :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale nowe które mają przyjść w listopadzie też mają mieć niby klimatyzacje.. No ale zobaczymy jak przyjdą :D

A Mana to odklepią.. Chyba każdy wie że Magicy z PKMu działają cuda :D wszystko odklepać potrafią ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co czytałem nówki, owszem, mają mieć klimę, ale tylko w przedziale dla kierowcy. W sumie lepsze to, niż nic - przynajmniej kierowcom będzie wygodniej w upały ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niby tak ale GOP wprowadza wymóg na Klimatyzację (po najbliższym przetargu 35linii ma mieć taki wymóg) wiec może klima będzę na cały wóz bo tez czytałem ze tylko dla kierowcy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy w PKMie zmienił się dyspozytor? Bo na liniach, które dotąd były obsługiwane tylko przez autobusy z zapowiedziami przystankowymi (59, 60, 156, 617, etc.) od 1 września pojawiają się także starsze niskopodłogowce, w zapowiedzi już nie wyposażone. Jako stały użytkownik 59 bardzo mnie to cieszy, przynajmniej nie jeździ już codziennie Solaris :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta