Kamil5560

PKM Gliwice

221 postów w tym temacie

Ogólnie autobusy zostały nieźle przetasowane. :D oprócz tych linii co wymieniłeś, nowości można zobaczyć również na 81 (Scanie) i na 32 (Solarisy U15), a także na 6/840 codziennie już widzę SU 15. :)

co do 617 to Mercedes na tej linii to jakaś nowość, i to o dziwo z działającą klimatyzacją o_o 3.09 #146 (chyba) :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tzw wymóg "roczne wozy" dla tego widzimy scanie.. a Teraz połowa autobusów stoi, a to rozbite, zepsute i konserwacja.. Ciekawe co bedzie jak sie sończą ikarusy daby i volva :D bedzie wielki problem

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OFICJALNE INFO

30Grudnia mają zostać poświęcone nowe autobusy!

12x SU15 (#175-#186) i 10xSU12 (#187-#196). Wozy zostały już przyznane kierowcą.

Są one bez klimatyzacji na przestrzeń pasażerską (nie wiem jak na kierowce).

Wyjadą na trase po nowym roku ;)

NIEOFICJALNE INFO

W Styczniu 2014r Mercedesy mają zostać skasowane, a Daby sprzedane na Ukraine (za wyjątkiem paru sztuk które zostaną na żółtych tablicach dla wyjazdów specjalnych)

Tak samo 3szt przegubowych Ikarusów ma zostać chwilowo za garażem.

Scanie jednak nie zostaną sprzedane tylko pozostaną z nami aż nie będą "masakrą na kółkach" :D

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te nieoficjalne info chyba ktoś sobie wyssał z palca, bo ciekawe co ma niby jeździć za te wszystkie autobusy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Daby napewno polecą (to już wiadomo od dawna) ale o Mercedesach niedawno usłyszałem ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te merce nie jadą ale w siną dal od nas ( szczególnie ten niebieski przegub , gdzie mu wszystko sie rozpada w przegubie - jechałem , słyszałem ) . Szkoda DABów , naprawdę - według mnie następców Ikarusów .

Fajne cuda bedą jeżeli to co napisał @Kamil5560 o tej klimatyzacyji .

Nówcie busy , full wypas , ale klima to jak w Ikarusie - jak se okno otworzysz xD .

Niech zakupią parę MANów Lion's przegubowych bo to to jest Autobus :D

Scanią ostatnio jechałem ( linia 81 - po drodze :D ) , nie powiem nic złego na temat tego wozu no chyba ze nie wiem o co chodzi

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szary w wywiadzie mówił że będą DAB-y eksploatować przynajmniej do 2016 a potem KZK kazało ich się pozbyć, a jak go znam to one będą jeździć dopóki mu ktoś pistoletu nie przystawi do głowy. A poza tym bez sensu byłoby pozbywanie się tylu wozów i jeżdżenie praktycznie bez rezerwy (choć nie wiem czy w takim przypadku w ogóle wystarczyłoby przegubów) jak ASKA albo coś podobnego bez uprzedniego zakupu jakichś nówek. Także nie uwierzę póki nie zobaczę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

12 deskorolek i 10 solówek. I myślę, że tyle też autobusów będzie skasowanych/sprzedanych. 15 metrów to ta sama klasa taborowa, co przeguby, więc Ikarusy i część Merców zastąpią. Co do solówek to wiadomo, wadliwe egzemplarze może też wycofają. Ale nie uwierzę, że po zakupie kilkunastu nowych autobusów zaczną wycofywać cały przestarzały tabor. Nawet jeśli, to będzie to pewien proces, zwłaszcza, że w 2014 ma być jeszcze jedna dostawa nówek. Więc myślę, że póki co wycofają Ikarusy, może coś jeszcze i na razie tyle. KZK GOP nie wymaga jeszcze likwidacji wysokich podłóg (o ile się nie mylę ma się to stać dopiero w 2016 roku), więc DABy mogą jeszcze pojeździć. Wiadomo, jedne są w lepszym stanie, drugie w gorszym, ale generalnie jeszcze się nadają do eksploatacji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale do niektórych przetargów wymagany jest autobus dwuczłonowy (tzn. CN przegubowy). Przykładem był przetarg na 111.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak ale w KZK GOP autobusem CN jest również deskorolka.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jest jednoczłonowa, a nie dwuczłonowa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 111 wcale nie trzeba przeguba, można deskorolke póścić. Ale kłos daje deskorolki na 850,89 i T3. Teraz może zamiast T3 wrócą na 111 bo nie raz je tam widziałem..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgodnie z umową trzeba puścić przeguba na 111, nawet 2 :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kamil, Ty chyba nie jechałeś 111 w godzinach szczytu. :) autobus ten jest zawsze pełny, a czasem rzekłbym, że nawet przepełniony... coś a'la 870 z Kato w godzinach szczytu :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Kamil - poczytaj trochę BIP KZK GOP: http://bip.kzkgop.pl/siwz/2012/linia_111/SIWZ.pdf punkt 5, podpunkt 4, pierwsza strzałka. A tu masz 659: http://bip.kzkgop.pl/siwz/2013/659_3/SIWZ.pdf Jakieś różnice?

Przeczytaj to - 111:

autobusy przegubowe (dwuczłonowe) o długości ponad 12 m i pojemności co najmniej

140 miejsc (tabor typu CN) w ilości sztuk 2, nie starsze niż z 2002 roku, spełniające

normę czystości spalin EURO 3,

A teraz 659:

autobus o długości ponad 12 m i pojemności co najmniej 140 miejsc (tabor typu CN)

w ilości sztuk 1, nie starszy niż z 2002 roku, spełniający normę czystości spalin

EURO2,

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem, że o tym czytałeś jeśli oto ci chodzi :P Ten link dałem jako uzupełnienie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale ten artykuł z Fakta jest porządny.

Są to solarisy, volvo, many, daaby i scanie a także mercedesy. W tym tygodniu wzbogaci się o kolejne. W sumie nowych autobusów będzie tam w ciągu kilku najbliższych miesięcy 22. Koszt ich zakupu to ponad 1,5 mln zł.

To po ile za sztukę biorą?

Dlaczego producenci są z małych liter? I dlaczego daab?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Niby ikarusy juz sprzedane..

2. Ma powstać nowa linia 924 z Gliwc Wyszyńskiego na Sośnicowice czy jakoś tak xD od nowego roku przez 3mc bede obsługiwana przez PKM a później przez 9m wozy.

3. Zajezdnia jest odświerzana :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowe wozy są już na zajezdni!!

Pare krótkich i pare deskorolek dziś dotarło. Są bez klimatyzacji, mają rozsówane okna, nowy sterownik pixel (nie wiem jak z pixelami), pare nowych funkcji (u kierowcy) i monitor (w kabinie kierowcy). Co dziwnego krótkie mają rury wydechowe a deskorolki już nie co jest dziwne.. No ale coż, do 19grudnia będą wszystkie :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

...bez klimatyzacji ...xD

Bosko xD

A ten monitor u szofera to do czego ?

Monitoring ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, coś czego w #172-#174 nie ma :D jeszcze parę rzeczy się zmieniło ale dokładnie będę o nich wiedział na nowy rok ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak uda ci się zrobić jakieś fotki "na szybko" (masz bardzo ułatwiony dostęp do zajezdni przecież :D) to podziel się :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta