Kamil5560

PKM Gliwice

221 postów w tym temacie

@omega44 Proszę bardzo:D :

z15127908Q,Solaris-dla-Gliwic-na-kilkanascie-dni-przed-zakonc.jpg

Solaris dla Gliwic na kilkanaście dni przed

zakończeniem produkcji

z15127907Q.jpg

z15127910Q,Nowe-autobusy-dla-gliwickiego-PKM-u-w-przechodza-o.jpg

z15127914Q.jpg

z15127911Q,Nowe-autobusy-dla-gliwickiego-PKM-u-w-przechodza-o.jpg

z15127912Q.jpg

z15127913Q.jpg

Nowe autobusy dla gliwickiego PKM-u w

przechodzą ostatnie testy w fabryce w

Bolechowie pod Poznaniem.

Fot. Tomasz Pyzałka / Solaris

Źródło: http://gliwice.gazeta.pl/gazetagliwice/1,95519,15127861,Solarisy_warte_19_milionow_zlotych_gotowe__ZDJECIA_.html?pelna=tak

Po Święcie trzech króli go obfoce i wrzuce zdjęcia :D

Z tyłu nie ma czujników tylko są kamery jak w Scanii podobno, nowe sterowniki, zegary, układ siedzeń jak w #166-#174. Są specjalne siedzenia oznaczone dla matek, dla dzieci i dla inwalidów. Szyby rozsówane i to chyba tyle zmian ;)

Jeszcze wszystkiech nie ma 30Grudnia święcenie, a od 1Stycznia będą jeździć. Ale gdzie to jeszcze niewiem xD Ikarusy jeżdżą do 24Grudnia :( Jak będę wiedział coś wiecej to napisze ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyświetlacze PIXEL'a a sterownik pewnie PIXEL Asterix. Ładnie im w tym żółtym. Pozdro :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba się nacieszyć Ikaruskami.. :(

Jeśli U15 mają taki układ jak w 172-174 to ja już dziękuję... ten układ jest tragiczny. W tamtych autobusach przecież non-stop jest walka o miejsca siedzące. :| U12 to już jest coś. ;) Podobają mi się one i bardzo je lubię... :D Szczególnie #170 na którym jeżdżą bardzo sympatyczne Panie. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to tera już nie bydzie tych Ikarusików w dniu meczu Górnika na 81 :(

Tam zawsze był doping :D cały autobus śpiewał .

A tera co ? :(:D

---------------------

Co do tych nowości :D

Widzę że fajniusie autobusy , wyświetlacz mnie zaskoczył - czy tak będzie wszędzie sie wyświetlał czy to jakieś ..testy , kombinacje ?

Oczywiście wolałbym Scanie widywac jak już niż te tworzywa elektroniczne

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już od kilku miesięcy na 81 w dniu meczów nie jeżdżą Ikarki :D przykładem tego był chociażby wczorajszy mecz z legią. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę że fajniusie autobusy ' date=' wyświetlacz mnie zaskoczył - czy tak będzie wszędzie sie wyświetlał czy to jakieś ..testy , kombinacje ?

[/quote']

Bydgoskie Solarisy też tak mają (oglądałem sobie, kiedy zabłądziłem na phototransie), więc myślę, że tak będzie i u nas. Osobiście dobór kolorów (fiolet i zieleń) mi się nie podoba, ale z pewnością jest to bardziej przejrzyste.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś więcej propo nowej linii "924"

Taki obrazek padł na SB: DSC_0560a_zpsf642db79.jpg

Będzie to linii która wyruszy od 01.01.2014r, przez 3 miesiące będzie obsługiwana przez PKM Gliwice, najprawdopodobniej przez Volvo B10BLE #8

258472.jpg

Po 3miesiącach będzie przetarg i będzie obsługiwana (jak słuchy chodzą) przez wozy 8m:D

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Warto jeszcze dodać, że wydłużone zostało 624 do Sośnicowic. Jeździ teraz w kilku wariantach (przez Toszecką, lub plac Piłsudskiego; i jeszcze dodatkowo przez Smolnicę albo Chorynskowice, ale jakby i tego było mało to niektóre kursy skrócone do Wilczego Gardła). Nieźle, teraz narobił się bałagan :D A tak na poważnie, to bardzo fajnie. Sośnicowice przystąpiły do KZK GOP i od razu uruchomiono mnóstwo połączeń. Szkoda, że podobnej sytuacji nie ma w Pilchowicach. Wszystko jeździ po staremu. 59 do Żernicy i 3 albo 4 razy dziennie 236 do Leboszowic przez Pilchowice. Może nie potrzeba żadnych zmian, ale w sumie chętnie bym zobaczył 59 wydłużone np. do Pilchowic :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mogli dać tego nowszego Volvo :22 Annoyed: ?

ten wóz już swoje lata ma , ja nim jeździłem 10 lat temu na linii 198 jak miał przydział.

Pytanie z ciekawości :

Dlaczego przejazd bezpłatny do końca roku ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlaczego przejazd bezpłatny do końca roku ?

Testują pewno czy ktokolwiek będzie na takiej linii jeździł. Na stronie nie ma nawet rozkładów, pewno jakiś nieoficjalny "start" czy coś takiego. Szczerze mówiąc, mi się ta linia w ogóle nie widzi, skoro 624 jest wydłużone do Sośnicowic. Chyba, że sporo mieszkańców tej miejscowości pracuje na Strefie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak bezpłatna bo na testach ;)

Wszystkie nowe wozy są już na zajezdni :D

I wielkie jaja są na zajezdni...

Podobno ktoś ukradł jakąś koparke, a wczoraj chciał ktoś ukraść jakąś Solówke w nocy.. :P Kierowca jakiś chyba się naćpał jak myślał że mu się uda xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dn. 10.01.2014 o godz. 14:00 jest święcenie nowych wozów.

Jest to oficjalna data ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

10 święcenie, ale wyjeżdżają już od 1 na linie, nie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowe deskorolki już na linii :)

194,81,126 :D

Pozdrawiam, ja już widziałem #177,#180,#176 ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potwierdzam, solówki również jeżdżą, dzisiaj widziałem #190 na 259, #192 na 71, #196 na 156 (tym się nawet przejechałem :D). Z deskorolek widziałem #179 i #180 na 126.

Co się zmieniło? Od zewnątrz, chyba wiadomo, nowe wyświetlacze, nowy jamniczek, nowe logo, dodatkowe oświetlenie wejść, przesuwane okna. Wewnątrz również trochę zmian. Na stanowisku kierowcy nieco odmienione VDO MOKI (nowe zegary, wyświetlacz), eleganckie i (przypuszczam) mega wygodne podłokietniki :D. Poza tym nieco inaczej działający wyświetlacz wewnętrzny (informacja o przystankach wyświetla się przy otwarciu drzwi - nazwa przystanku - i zamknięciu - następny przystanek, głosowe zapowiedzi działają jak dotąd, ale nie są już zsynchronizowane z wyświetlaczem), siedzenia dla osób starszych/inwalidów mają inną tapicerkę... no i to chyba wszystko. Generalnie bardzo fajne wozy, ale bez rewelacji. No, chociaż nie ukrywam, kiedy zobaczyłem #190 na 259 (a tego zobaczyłem pierwszego) niemal nie padłem na bruk z wrażenia :D. Nowe wyświetlacze są bardzo dobre. Numer linii widać już z bardzo daleka, nawet taki ślepy kret jak ja nie miał z tym żadnego problemu :D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mimo kaca po sylwestru i zaspany o 7:50 na Helence go zauważyłem i myślałem że mam schize xD Zdjęcie nowego pulpitu podrzuce po 7.01 :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Solaris jak Solaris... taki same badziewie jak 172-174... ;| jedyne co mi się w nich podoba to wyświetlacz z przodu. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy widzieliście co się ostatnio stało na 81 ale od tej pory z tego co słyszałem tą linię mają obsługiwać w dni robocze 3x u15 i 2x u12 a weekendy 2x u12. Z tego co zauważyłem w tygodniu ten harmonogram się sprawdza bo tak jeżdżą, natomiast dzisiaj na 81 widziałem 1x u15 (#177 - ponoć ma być na stałe na tej linii) i 1x u12 (#192). Co sądzicie o odjęciu jednego wozu z taboru CN i zastąpienie go taborem BN na tej linii? Według mnie jest to trochę żałosne gdyż już wcześniej na tej trasie panował tłok (nawet gdy jeździły Scanie), a teraz to już sobie tego nie wyobrażam... póki co mam zamiar omijać tą linię szerokim łukiem. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam dałbym 3x Scania i 2x SU15, byłoby pięknie. U12 to porażka na 81.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 1,2,3,5 planie powinien jeździć SU15 a na 4planie(biska) Scania. W Niedziele może jeździć 1x SU12 i 1xSU15

Na 81/5 (wcześniej jeździł SU12) jeździ SU15 a na 81/2 SU12...

#177 dostał kierowca z #31 (tzw. Kucyk :D) i on jeździ tylko na 81/1A i 81/3B ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem w soboty można by dać 3x SU15, a w niedziele 3x SU12.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Grot, w weekendy 81 obsługują tylko dwa wozy, więc wyliczanie po 3 się tutaj nie sprawdzi. :D

Kamil, trochę nie zrozumiałem. Piszesz tak jakbyś chciał żeby było czy tak jak teoretycznie według Twoich źródeł ma być?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta