Kamil5560

PKM Gliwice

221 postów w tym temacie

Wreszcie dziś na 81 jeżdżą normalne autobusy. :D Ikarusy jednak nie pożegnały się do końca z jeżdżeniem. Dzisiaj na 81 jeździ #1565 :) i kilka dabów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co ciekawe, na 677 dzisiaj też DAB. Mimo, że z Zabrzem ta linia wiele wspólnego nie ma :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeździł nawet Man NL223 którego już dobrych kilka lat na 81 nie widziałem. :D a rano na bisce jeździł Solaris #177.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

DABik na "osiem kapie" około godziny 13 podjechałem nim na Teatralny z Przystankowej :D

Pozdro

P.S.

jakoś dziwno reklama mioł :o

Wyglądała jakby robiono w 5 minut na szybko xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od wczoraj PKM na 280 i ponoć także na 121. Ale strona internetowa KZK GOP mówi inaczej (chodzi mi o 121), ktoś to potwierdzi? Za daleko mam do Rudy, żeby samemu sprawdzić :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PKM jeździ na trzech wozach 121, ale tylko przez okres wakacji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dostrzegłem #50, #55 i #56 są pożyczone, podobno razem z kierowcami (czyli tak jakby podwykonawstwo),

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, #43 na stałe na 659, białe Many i SU12 (#166-#171) na stałe na 280 :). Któreś SU18 przez wakacje wypożyczone na 121. Na 650 też PKM jeździ ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie za 100 punktòw.Dzisiaj jechalem Solarisem 12 na lini 120 i wydawalo mi sie ze zapowiedzi przystankowe brzmia identycznie jak zapowiedzi z Szczecina ,czy mi sie po prostu wydawało :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do SU 18 na lini 121 to dziś jadąc autem zauważyłem na jednym z nich nalepke z napisem "Transport Pawelec" która była przylepiona nad nalepką KZK GOP .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taka nieoficjalna niespodzianka: PKM Gliwice całkowicie ma zamiar wycofać się z obsługiwana linii zabrzańskich, bo Zabrze nie chce płacić (dlatego na 81 jeżdżą złomy). Co lepsze Feniks V nie będzie obsługiwać żadnej linii bo całkowicie się wycofuje z GOPu (Upada i wyprzedaje wszystkie swoje autobusy). Ciekawe to będzie wyglądać :D

boban666 To jest ten sam głos dlatego są "takie same"

P.S. Jest naklejka bo są wypożyczone na wakacje tak jak było u Lizara na 860...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W takim razie Zabrzu wróżę podobną przyszłość co Rudzie Śląskiej, czy innym miastom bez własnego PKM-u. Cała horda różnych Pawelców, Lazarów, Irexów i innych tego typu potworków. Złooooomy :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PKM Gliwice raczej się nie wycofa ;).

A co do Feniksa - tutaj upada, a tu z drugiej strony niedawno zakup SORów (właściwie zbędny)?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak to w ogóle jest z tym Feniks V, wycofuje się tylko z obsługi linii KZK GOP, czy także dawnych linii PKS Gliwice?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może Ikarusy wrócą do mnie xD

Niech PKM Gliwice przejmie parę linii i pozbiera wycofane Ikarusy , narzekac nie bede

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Jako, że nikt o tym nie napisał, zrobię to ja:

PKM Gliwice kupił sześć nowych autobusów Solaris Urbino 15. Nówki dostały numery taborowe od 200 do 205. Jako, że mój znajomy kierowca ciągle jeździł do Katowic wozem #45 i mu się znudziło zapisał się na nowe wozy. Dostał #200. Jechałem z nim dzisiaj z Łabęd do Górnych wałów i w "tajemnicy" powiedział mi, że PKM ma zamiar kupić używane Solarisy Urbino 18 z Bydgoszczy. Wracając do tematu nówek to na zajezdnię dotarły w piątek 29.08.2014, a na linię wyjechały 01.09.2014 roku.

Pozdrawiam, i życzę wszystkim uczniom udanego roku szkolnego;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A więc te nowe "używki" na które PKM rozpisał przetarg to SU18? Kurde, naprawdę niedługo w Gliwicach będą same Solarisy... liczyłem na coś od Niemiaszków :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam nadzieję że coś z DABików zostanie bo to by było juz nieporozumienie jak wszystkie "cuda" wyw...ekhmmm xD wyrzucą .

Tak jak kolega wyżej , same Solary za niedługo bedą , a reszta ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To, że mają te U18 używane dotrzeć to żadna tajemnica już... :D Mają dojść one z Mobilisu i nie będą musieli ich przemalować przez to, że mają taki sam kolor jak PKM. Są to te same autobusy które możemy oglądać na linii 623. :) Ciekawostką może być to, że są one strasznie zajechane więc nie wiem czy jest to plus, że je kupują... chociaż na 47, 194 będą jak znalazł.

Edit: te "nowe" używki to właśnie te SU18, a prezes sam kiedyś w jakimś nawet wywiadzie powiedział, że sukcesywnie będą usuwać wysoką podłogę więc prawdopodobne jest to, że zezłomują gorsze daby albo... "ekskluzywne" majorkowate, zajechane mercedeski. ;)

Edit2: Omega44, pewien kierowca powiedział mi, że jest szansa na lion'sy z goteborga ale to bardzo mała szansa i sam bardziej wspominał o tych solarisach z mobilisu. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta