Kamil5560

PKM Gliwice

221 postów w tym temacie

Lionsy to ja rozumiem, ale pewno będą o wiele droższe niż Solarisy Mobilisu. Cena pewno gra kluczową rolę. A tak jak już przy tych mobilisowych Solarach jesteśmy, to ktoś wie jakie one mają pulpity? Głupie pytanie, ale jestem ciekaw :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba takie jak nasze #45-62 ale mogę się mylić bo nie przyjrzałem się tym z 623.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodam iż te nowe U15 są strasznie nawiedzone :P Owszem to już żadna nowość Ze przyjdzie 7szt używanych przegubów. Nawet na stronie PKMu jest info o tym ale bardziej wierze w Pojazdy z zagranicy (Many) niż Solarisy rozwalone ale kto wie :P

Daby z Ikarami które zostały pójdą na zyletki niestety to najpierw mogli by sie pozbyć tych Mercedesow :/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie ponownie. W "Wydarzeniach" na Polsacie mówili dzisiaj, że krakowskie MPK robi akcję "WEŹŻE GADAJ CISZEJ". W akcji chodzi głównie o to, że w pojazdach komunikacji miejskiej często za głośno rozmawiamy przez telefon i inni pasażerowie, często dowiadują się od nas np. że mamy chorego dziadka, albo że jedziemy na ślub, a tak naprawdę nic ich to nie obchodzi i wcale nie chą tego słuchać. Akcja nakłania nas do cichszych rozmów w autobusach/tramwajach lub do odłożenia rozmowy na później. Chcę żebyście wiedzieli, że akcja jest przezemnie popierana i proszę kogoś, kto ma kontaktu w gliwickim PKM-ie, żeby powiedział im co się w grodzie Kraka dzieje, a nasi może pójdą w ślady Krakowa. Pozdrawiam i wklejam linka do artykułu: http://kontakt24.tvn24.pl/wezze-gadaj-ciszej-czyli-walka-z-rozmowami-w-komunikacji-miejskiej,83,gt

Jeśli chodzi o dostawę 7sztuk Solarisów z Mobilsu to prawdopodobnie do tego nie dojdzie, ponieważ wozy te są strasznie zajeżdżone, a PKM nie chce popełnić kolejnego błędu - dokładnie takiego samego, jak kupno Meercedesów;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przetarg na zakup używek został dawno unieważniony z powodu nie złożenia przez nikogo ofert.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Używki z Mobilisu jednak do Gliwic trafiły. Sztuk siedem. Jestem ciekaw kiedy je puszczą na linie :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurczę daliby coś na Koperniol xD No niech sie zlitują bo jak mam same PeKaeSy xD 

Dodatkowo DRAMAT bo BRZYDACTWO mi sie roznosi po okolicy xD 

Wiadomo co to za wozy ? :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właściwie to są takie same jak wozy od #48 do #62 z wyjątkiem wyświetlaczy, te nowe będą wyświetlać linię i kierunek w kolorze pomarańczowym.. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym się nie cieszył...

Są to większe zlomy niż Mercedes!

Silniki zajechane, wszystko obdrapane, autobus całkowicie wyeksploatowany... W pulpicie dziury i braki w przyciskach, nawet radia w nim nie ma! (nawet w Ikarusach radia były). Radom kupił tez 5szt i robi gruntowy remont a u nas 3szt stoją na placu i to tyle. Jak.oni.ich nie wyremontują to będę się modlił w zimę o Furmanke niż o to gowno...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewno je składają do kupy na warsztacie. Jeździły parę lat na chyba najbardziej obciążonej linii w Bydgoszczy, muszą być totalnie zajechane. Wyczuwam jeszcze gorszą padakę od Citaro :3

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli zapowiada się najlepsza inwestycja w historii PKM Gl :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A najbardziej boli to, że te Solarisy mają prawdopodobnie zastąpić DABy (w każdym razie to mi się wydaje logiczne, skoro PKM chce likwidować wysokie podłogi ze swoich linii). I ja to doskonale rozumiem, ale mam takie wrażenie, że DABy wytrzymałyby dłużej, niż te Solary, które się za parę lat po prostu rozlecą :D

Co nie zmienia faktu, że nie mogę się doczekać, żeby w końcu zobaczyć je na żywo :D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

DABy to dla mnie jedna z lepszych inwestycji i smutno mi jest, że chcą je zajechanymi solarami zastapić. 

Dla mnie chyba żaden z gliwickich solarów nie zastąpi komfortu DABa - mają taki klimat - to jest nie do opisania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, co wtorek i piątek jeżdżę DAB-em na 932. Nie obecnie drugiego autobusu mającego taki fauny klimat jazdy;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

noo te citaro w PKMie to jakaś masakra.. Oczywiście nie wszystkie, ale ostatnio miałem okazję jechac z domu (łabędy rynek) w stronę placu piastów i jak wyjechał z rynku na przejazd kolejowy gdzie znajduje się "kafelkowana jezdnia" (ja to tak nazywam a dokładnie chodzi mi o tą ulicę, https://goo.gl/maps/yYr3F ) to myślałem że zaraz szyby wylecą z tego busa jak i cała konstrukcja tego jakże to "wspaniałego" mercedesa się rozleci... ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te nasze "nówki" w ogóle kiedyś wyjadą? :D Albo kupili je tylko po to, żeby ładnie na zajezdni wyglądały... :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też tak uważam, chociaż przyczepiłbym się do tego, że tak zajeżdżone wozy nie mogą ładnie wyglądać xD.

A tak na serio... Od kilku dni jak jeżdżę na miasto poszukuję ich, ale ich nie ma :13 Crazy:

Oni chyba postanowili zrobić tym Solarkom gruntowną naprawę...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te nasze "nówki" w ogóle kiedyś wyjadą? :D Albo kupili je tylko po to' date=' żeby ładnie na zajezdni wyglądały... :P

[/quote']

nówki tzn jakie wozy? :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PKM kupił używki z Mobilisu ( SU 18 ), które jeździły po Bydgoszczy, jakieś parę tygodni temu... i do dzisiaj jeszcze nie wyjechały :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

AA to się zapytam kolegi/sąsiada który jeździ od kilku ładnych lat w PKMie może on coś wie ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta