Kamil5560

PKM Gliwice

221 postów w tym temacie

Witajcie ;)

Jeździłem dzisiaj trochę ze znajomym i powiedział mi, że trzy z siedmiu naszych nówek są tak zajeżdżone, że czekają na nowe silniki (prawdopodobnie Euro 5), a poza tym wozy te będą jeździć tylko i wyłącznie na bis'kach.

Nie wiem czy to prawda, ale powiedział mi to kierowca z PKM'u, czyli zaufane źródło informacji :).

Jutro jeszcze jestem z nim umówiony na poranne 126/3, więc dopytam się o szczegóły ;)

Na dziś tyle informacji ode mnie, pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te super nówki pare stoi na placu, parę za garażem pare w bsc a pare grzyb wie gdzie :P To to niech lepiej nie wyjeżdża bo wolę Mazy Kłosoka niż ten syf xD

A co do silinków to nie możliwe bo wcale nie są zajechane. Owsze niektóre źle pracują ale to przez komputer który w nowych jest dziwnie zaprogramowany. Predzej porobia coś w U15 II niż w wozach które maja rok i są na gwarancji xD

Taka propo, Mercedesow to bsc powiedział ze nie chce widzieć u Siebie i życzą im by się spalily xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widziałem dzisiaj #207 na 648, także "nówki" wyjechały. Pora zacząć polowanie na nie :3

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OOO, ciekawa wiadomość. Jutro muszę się skontaktować ze znajomym z PKM'u i z dyspozytorem, żeby polowanie się udało;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wybaczcie post pod postem;)

Wiem, że ta informacja nie jest zbyt ciekawa, ale jechałem dzisiaj #207 i muszę przyznać, że nie wyglądał na tak zajeżdżonego jak się mówiło...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te nowki pkmu to sa te z reklamami pasztetu ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, nówki mają czerwone wyświetlacze. Reklamy pasztetu widziałem na #45 oraz #5X (nie pamiętam dokładnie który), i wydaje mi się, że nówki reklam nie mają, ale wszystko jest możliwe. Od kilku dni ich nie widziałem...

Ps: Nówki wyglądają tak: http://phototrans.eu/14,736210,0,Solaris_Urbino_18_W25_207.html

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj na 197 jezdzily 3 nowki - #206 #207 #210

Dzisiaj na 32 widzialem jedna - #206

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że dzisiaj na linii 692 zdarzył się przykry incydent: Przy objeździe (wjazd na ulicę Dworcową) srebrny samochód zajechał drogę kierowcy autobusu, przez co ten był zmuszony ostro zahamować. Jedna z pasażerek przewróciła się i złamała rękę. Incydent miał miejsce około godziny 15:00 (kurs 14:49 z Osiedla Kopernika do Przemyskiej), a brygadę tą (oznaczoną numerem drugim xD) obsługiwał wóz #200.

Miłego wieczora;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Półtora miesiąca nie było ruchu w temacie, a w PKM'ie się dzieje;)

Uprzejmie więc informuję, że od 1-go czerwca wszystkie pięć wozów na linii 57 muszą obsługiwać Solarisy Urbino 15 z 2014 roku ze względu na swoje silniki, które spełniają normę spalin EURO VI. Szósty wóz z tego rocznika można spotkać na innych liniach.

Dodatkowo zauważyłem, że na linii 932 można spotkać już nie tylko DAB'y, ale i MAN'y NL223, NL202 oraz Jelcze M125M, a na linii 126 coraz więcej autobusów przegubowych. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale wolałem napisać.

Pozdrawiam;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podobno PKM Gliwice ogłasza (ogłosiło) przetarg na nowe autobusy aby pozbyć się DAB'ow (niestety).. Ktoś to potwierdzić może?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To co?? Solarisy , Man-y , Scanie , Mecedesy ,czy Volvo :D.A tak po za tym to naprawdę szkoda tych DAB-ow są to świetna busy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Są to świetne busy ale jak na linii 32 jedzie ulicą toszecką to aż wszystkie narządy skaczą....

Jednak do początku 2017 na pewno będziemy widywać jeszcze DABy :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawy mają się tak. Przetarg na solówki unieważniono ze względu na przekroczenie budżetu. Na przeguby (mimo iż budżet też został przekroczony) wygrał Solaris. W internetach mówią, że ma być IV generacja, ale oficjalnego zapewnienia w tej sprawie nikt nikomu nie udzielił. Drugi przetarg na solówki został już ogłoszony, nie pozostaje nic innego, jak pożegnać się z DAB'ami.

PS. Jeśli ktoś chce pofocić DAB'y w wakacje, to jeżdżą na 32/6, 194 i sporadycznie już na 47. dzisiaj ponoć też wyjechał na 624, ale chyba z rezerwy. Poza wakacjami można je spotkać też na 948 i 932.

EDIT: Z moich informacji wynika, że nowe solówki pójdą na A4 i 57 w niedzielę. Nie wiem jeszcze co będzie z przegubami. Jakie linie typujecie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do IV generacji to "Lazar" kupił kilka sztuk i już śmigają po Katowicach

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 1.07.2016 o 20:27, boban666 napisał:

Co do IV generacji to "Lazar" kupił kilka sztuk i już śmigają po Katowicach

Dokładnie 2 sztuki, jeden już po wypadku i wymianie szyby przedniej. 2 pozostałe Solarisy IV generacji na linii 860 należą do A21 Żory.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Allo, allo!
Ktoś wie dlaczego w dni robocze na 259 można spotkać przeguby?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 8/6/2016 o 16:35, Mr. Omsi napisał:

Allo, allo!
Ktoś wie dlaczego w dni robocze na 259 można spotkać przeguby?

Wydaje mi się to jasne - 259 jeździ w godzinach szczytu przez SSE (strefę ekonomiczną) do centrum oraz w kierunku sośnicy dlatego wysyłają przeguby za przepchane solówki

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta