kuki7051

Projekt Mapy Gdyni

57 postów w tym temacie

Witam.. w świecie modowania OMSI jestem raczej zielony, więc wychodzę z pytaniem w tym poddziale. Czy ktoś zastanawiał się nad zrobieniem mapy Gdyni? Wiem, że jest to dość pracochłonne i na pewno chciałbym jakoś pomóc jeśli ktoś chciałby spróbować. Fajnie było by mieć chociaż jedną swoją linię. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakby ktoś sie podjął to zgłaszam sie do pomocy w sensie rozkładów czy zdjęć terenu .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miło, że akurat taki temat powstał. Wraz z Heir'em planujemy rozpoczęcie prac nad projektem Gdyni - mowa tu o profesjonalnym podejściu do tematu, a nie wstawianiu screenów co godzinę ze splinami i drzewkami by później tego nie dokończyć.

Rozpoczęcie prac nie jest w tej chwili określone konkretnym terminem. Jest to spowodowane ciągle powstającym projektem autorstwa Heir'a, do którego ze szczerą chęcia również się przyłożę. Będzie to duży projekt, nie jesteśmy w stanie określić daty zakończenia pracy, tymbardziej nie możemy stwierdzić kiedy zaczniemy pracować nad nowym.

Jednakże wszedłem kontakt z Kierownikiem ds. Ogranizacji Ruchu ZKM Gdynia odnośnie udostępnienia potrzebnych materiałów i plików. Wszystko wskazuje na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. Uważam to za niezbędne to wystartowania z budową :)

Projekt będzie oczywiście na realnych trasach, terenach oraz rozkładach (brygadach). Oczywiście wszystko w granicach rozsądku (czyt. naszych umiejętności czy możliwości). Wykonanie tego projektu tak jak zrobił to mpaw82 z pomocnikami w Projekcie Szczecin (robią nadal oczywiście ;)), będzie raczej nie realne do powtórzenia, jednak będziemy dążyć do odwzrowania tej malowniczej, nadmorskiej miejscowości jak najlepiej potrafimy.

Postaramy się informować na bieżąco, gdy dojdziemy do porozumienia i ustalenia konrektów. Pomoc na pewno się przyda bo to trudne przedsięwzięcie. Kosztuje bardzo dużo najcenniejszej w dzisiejszych czasach "waluty": czasu :)

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miło, że ktoś zainteresował się tym tematem.. oczywiście w razie jakichkolwiek problemów służę pomocą. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miło' date=' że akurat taki temat powstał. Wraz z Heir'em planujemy rozpoczęcie prac nad projektem Gdyni - mowa tu o profesjonalnym podejściu do tematu, a nie wstawianiu screenów co godzinę ze splinami i drzewkami by później tego nie dokończyć.

Rozpoczęcie prac nie jest w tej chwili określone konkretnym terminem. Jest to spowodowane ciągle powstającym projektem autorstwa Heir'a, do którego ze szczerą chęcia również się przyłożę. Będzie to duży projekt, nie jesteśmy w stanie określić daty zakończenia pracy, tymbardziej nie możemy stwierdzić kiedy zaczniemy pracować nad nowym.

Jednakże wszedłem kontakt z Kierownikiem ds. Ogranizacji Ruchu ZKM Gdynia odnośnie udostępnienia potrzebnych materiałów i plików. Wszystko wskazuje na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. Uważam to za niezbędne to wystartowania z budową :)

Projekt będzie oczywiście na realnych trasach, terenach oraz rozkładach (brygadach). Oczywiście wszystko w granicach rozsądku (czyt. naszych umiejętności czy możliwości). Wykonanie tego projektu tak jak zrobił to mpaw82 z pomocnikami w Projekcie Szczecin (robią nadal oczywiście ;)), będzie raczej nie realne do powtórzenia, jednak będziemy dążyć do odwzrowania tej malowniczej, nadmorskiej miejscowości jak najlepiej potrafimy.

Postaramy się informować na bieżąco, gdy dojdziemy do porozumienia i ustalenia konrektów. Pomoc na pewno się przyda bo to trudne przedsięwzięcie. Kosztuje bardzo dużo najcenniejszej w dzisiejszych czasach "waluty": czasu :)

Pozdrawiam.

[/quote']

Jestem pozytywnie zaskoczony! Jako mieszkaniec Gdyni (no dobra, Pierwoszyna :P) służę w 100% pomocą. Swego czasu tworzyny był projekt Gdyni autotstwa @jak28, ale było to dawno i temat ucichł.

Tutaj nie ma zbyt wiele miłośników z Gdyni, ale ma nadzieję że wspólnie coś uda się zrobić. Ja mogę np. zadeklarować się pomocą przy konwertowaniu obiektów z Google SketchUp.

Takie pytanko na początek: jakie linie/tereny macie w planach? :)

Pozdrawiam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Również jestem miło zaskoczony. Jako mieszkaniec Tczewa, darzę Gdynię nieporównywalnie większą sympatią od Gdańską (jeździło się na mecze ;) ) i w miarę swoich możliwości, również zgłaszam gotowość do ewentualnej pomocy w przyszłości.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie chciałbym już w tym momencie zacząć spekulować bo nie lubię tego robić, zwłaszcza w momencie gdy pomysł się rodzi a jego wykonanie jest wpisane tylko teoretycznie na listę zadań.

Są już jednak ustalone pewne wytyczne co do rozpoczęcia prac. Początkowa wersja projektu najpewniej będzie zawierać dzielnicę Witomino, Chwarzno, Centrum, Obłuże i Pogórze. Na razie nie jest jeszcze określone, które ich części i dla jakich linii.

Prace zaczniemy od budowy trasy linii 103, 137, 160 oraz 190. Mam wielką nadzieję, że uda się utworzyć trasę linii 141 (jednej z moich ulubionych). Będzie ogrom zabawy przy tych liniach, ale za to zostanie już utworzona ul. Władysława IV oraz Dworzec Główny PKP/PKS co jest istotne przy rozwijaniu projektu w dalszych etapach. Na samą myśl przytłacza mnie czas potrzebny na odwzorowanie tychże terenów, ale dla chcącego nic trudnego.

Na razie wstrzymam się od dalszych wypowiedzi czy zapowiedzi bo na tą chwilę mija się to z celem. Nie lubię tego robić i zwykle nie omieszkam wypominać tego innym. I tak za dużo powiedziałem. Poza tym nie chcę również zostać zganiony przez Heir'a :szczerbol:

P.S. Ja także uwielbiam miasto Gdynię, głównie dlatego, że kojarzy mi się z dzieciństwem i m.in. dlatego, że dzięki temu miastu wzmocniłem swoją pasję do komunikacji miejskej. Nie wyobrażam sobie, mając do dyspozycji autobusy przegubowe (myśląc przyszłościowo), żeby nie jeździć po Gdyni :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A nie lepiej zacząć od jakieś krótkiej linii typu 170 ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ogólnie strasznie cieszę się, że powstał taki pomysł, mam nadzieję, że dojdzie do jego realizacji. ;)

Jak już wspomniano o linii 141, może warto też pomyśleć o 194? ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli linia 194 miała by powstać to by na omsi 2 trzeba by było poczekać bo na tej lini same przeguby śmigają.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie racja. Choć pamiętam jak był Open'er puszczali "deskorolki". :D No i wieczorne kursy w weekendy obsługują SU12.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To wszystkie linie oprócz R to są linie trolejbusowe i nie mają one krótkiej trasy jak na wydajnośc omsi to mało realne żeby takie linie stworzyć no chyba że 31 bo to akurat dosyć krótka linia .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jednak najbardziej logiczne wydaje się odwzorowanie krótkich tras np. 133 czy 190, bo to pozwoli odwzorować centrum.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam po przerwie :)

Jestem naprawdę miło zaskoczony, i cieszę się że w planach jest linia 109 (jedna z moich ulubionych), rzeczywiście będzie dużo pracy z przygotowaniem dworca etc. w razie czego służę pomocą jeśli chodzi o tekstury, zdjęcia okolicy itp.

Chciałbym jeszcze dodać iż am nadzieję że powstanie linia 171 do (mojego) miasta Neptuna :)

Mam nadzieję że projekt będzie tak wyśmienity jak Szczecin, powodzenia!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No w końcu ktoś może podejdzie do tego profesjonalnie. Cieszę się że jest poruszony temat linii 141. Fajnie że zaczyniacie od linii 103, 190 są to stosunkowo krótkie linie ale wymagają duże wprawy w modelowaniu. Najważniejsze jak najlepiej odwzorować szczegóły pl. konstytucji czy skrzyżowanie ulic dworcowej i 10-go lutego. Z tego co pamiętam to linia 103 przechodziła na 160 potem na 190 czy jakoś tak, więc powstanie fajna brygada, która nie będzie taka nudna bo będą trzy linie w jednej. Nakręciłem się pozytywnie i czekam na dalszy rozwój tego projektu. Powodzenia chłopaki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.. Chciałem przekazać że mój znajomy ma już w połowie zrobioną mape gdyni na lini 170 ma tylko do przystanku janka wiśniewskiego nż i nie ma czasu żeby to dokończyć? może by ktoś pomógł? kumpla nick jak28... Podaje temat jego forum.. http://omnibussimulator.pl/Temat-Mapa-Gdyni . Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O kurczę, faktycznie większość trasy została już stworzona. Trochę szkoda, że autor zaniechał jej dalszego rozwijania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.. Chciałem przekazać że mój znajomy ma już w połowie zrobioną mape gdyni na lini 170 ma tylko do przystanku janka wiśniewskiego nż i nie ma czasu żeby to dokończyć? może by ktoś pomógł? kumpla nick jak28... Podaje temat jego forum.. http://omnibussimulator.pl/Temat-Mapa-Gdyni. Pozdrawiam

wybacz kolego ale link który podałeś u mnie nie działa. Czy ma ktoś z wasz może dostęp do screenów z prac kolegi "jak 28" ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mógłbym popracować nad jedną z dzielnic Gdyni czyli takich jak:Karwiny,Dąbrowa.Mógłbym też popracować nad linią 181 łączącą Gdynia kacze buki z Sopotem reja i nad liniami bezpłatnymi jeżdżących po Karwinach np. linią 812 która jeździ do TESCO na Dąbrowie i linią 808 która jeździ do REALA w Gdańsku Osowa. Ja również chciałem stworzyć taką mapę ale tylko tą część Gdyni którą znam. Więc ja bym zrobił mapę z linię 808 i 812.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wybacz kolego ale link który podałeś u mnie nie działa. Czy ma ktoś z wasz może dostęp do screenów z prac kolegi "jak 28" ?

Link działa po usunięciu kropki na końcu. ;)

Ja mógłbym popracować nad jedną z dzielnic Gdyni czyli takich jak:Karwiny,Dąbrowa.Mógłbym też popracować nad linią 181 łączącą Gdynia kacze buki z Sopotem reja i nad liniami bezpłatnymi jeżdżących po Karwinach np. linią 812 która jeździ do TESCO na Dąbrowie i linią 808 która jeździ do REALA w Gdańsku Osowa. Ja również chciałem stworzyć taką mapę ale tylko tą część Gdyni którą znam. Więc ja bym zrobił mapę z linię 808 i 812.

Byłoby super. Jako Gdynianin bardzo chciałbym pomóc w tym projekcie, ale kompletnie nie ogarniam tego edytora. :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepszym wyjściem było by spróbować kontynuowanie tej lini 170 trzeba sie ludźie wźiąśc i porobić zdjęcia na trasie jak to wygląda i spróbować obiekty stworzyć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aha czyli ta mapa Gdyni pojawi się dopiero z datą wydania OMSI ?

Trudno będzie odwzorować Estakadę Kwiatkowskiego i Wzgórze Świętego Maksimiliana

Z datą wydania OMSI 2?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepszym wyjściem było by spróbować kontynuowanie tej lini 170 trzeba sie ludźie wźiąśc i porobić zdjęcia na trasie jak to wygląda i spróbować obiekty stworzyć.

Po co zdjęcia, skoro jest Google StreetView? ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Po co zdjęcia, skoro jest Google StreetView? 04 Wink

Też fakt ale lepiej mieć wszystko aktualne i przy okazji coś porobić czyż nie ? ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta