perfect

Rakoszyn - "polski Grundorf" [50%]

26 postów w tym temacie

Rakoszyn to niewielkie miasteczko, po którym kursują dwie linie miejskie obsługiwane przez Mobilis.

Pierwsza wersja zawierać ma linię 76 (trasa taka sama, jak w Grundorfie tylko spolszczone otoczenie) oraz 133. W przyszłości będę planował rozwój mapki. Projekt od dłuższego czasu leżał u mnie na dysku i teraz praktycznie nic nowego przy nim nie zrobiłem, ale postanowiłem go wznowić. Prace nad innymi moimi projektami nie zostaną przerwane. Dotrzymam wszelkich starań, aby "Rakoszyn" nie był zbyt wymagający i "chodził" też na słabszych komputerach.

Na razie zmieniłem otoczenie na trasie linii 76 (zostały jeszcze wiaty). Pozostał także do zrobienia zupełnie nowy obszar - linii 133.

A teraz czas na screeny:

Omsi+2013-03-13+15-54-39-62.jpg

Omsi+2013-03-13+15-57-47-21.jpg

Omsi+2013-03-13+15-58-08-84.jpg

Omsi+2013-03-13+15-58-58-11.jpg

Omsi+2013-03-13+15-59-37-77.jpg

Omsi+2013-03-13+15-59-56-22.jpg

Omsi+2013-03-13+16-00-42-49.jpg

Czekam na Wasze opinie i komentarze, a także jestem otwarty na propozycje.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawie się zapowiada, lecz mam pytanie jakie słupki przystankowe masz zamiar (lub już) wykorzystać?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Również przerobiłem swego czasu Grundorf na polski, lecz ostatecznie wyrzuciłem z dysku, gdyż ze względu na fatalny układ jezdny, nie spełniał on pokładanych we mnie początkowo nadziei, a nie miałem większej ochoty zmieniać układu ulic :P Jeżeli ulice przerobi się na węższe, doda chociaż jedną czy dwie zatoczki to z miejsca może być lepiej :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomysł dobry, ale radzę ograniczyć się z całym otoczeniem z Mega Polish Mod`a, bo mapka będzie zbyt FPSożerna. :) Tak więc trochę budynków jak najbardziej, ale z umiarem.

I Mc Donald's pod szpitalem raczej nie. :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak na Polskę to za równe te drogi :D

Dodaj łaty drogowe i będzie ok ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że nawierzchnię na pętli Krankenhaus można wymienić na jakiś bruk lub połatany asfalt. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawie się zapowiada' date=' lecz mam pytanie jakie słupki przystankowe masz zamiar (lub już) wykorzystać?

[/quote']

Jeszcze o tym nie myślałem ;)

Jeżeli ulice przerobi się na węższe' date=' doda chociaż jedną czy dwie zatoczki to z miejsca może być lepiej :)

[/quote']

Układu ulic istniejącej siedemdziesiątki-szóstki nie zamierzam zmieniać, natomiast na linii 133 postaram się dorównać Twoim oczekiwaniom ;)

Pomysł dobry' date=' ale radzę ograniczyć się z całym otoczeniem z Mega Polish Mod`a, bo mapka będzie zbyt FPSożerna. :) Tak więc trochę budynków jak najbardziej, ale z umiarem.

[/quote']

W sumie racja :P

I Mc Donald's pod szpitalem raczej nie. :P

Jak wyżej.

Jak na Polskę to za równe te drogi :D

Dodaj łaty drogowe i będzie ok ;)

Dobry pomysł.

Myślę' date=' że nawierzchnię na pętli Krankenhaus można wymienić na jakiś bruk lub połatany asfalt. ;)

[/quote']

Jak wyżej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podoba mi sie. Mozna tez dodac jakies reklamy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W rzeczy samej, dobry pomysł ;) Użyję Twoich billboardów, zresztą dołączonych do Mega Polish Moda ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wygląda bardzo interesująco jak na początki prac ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up, wybrałem prawdziwą nazwę, zapożyczoną od innego miasta i tak też zamierzam czynić w przyszłości, przy rozbudowie projektu ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj spolszczyłem prawie do końca trasę linii 76. Dodam jeszcze jakieś małe pierdółki (aczkolwiek nie fpso-żerne ;)) oraz podmienię kilka domków. Później biorę się za linię 133. Będzie łączyła Pętlę "Rakoszyn szpital" (czyli Krankenhaus) oraz "Rakoszyn dworzec PKS" (Dziękuję Solarisowi za pomysł z terminalami :P).

A oto screeny:

Pętla Rakoszyn Szpital (zmienię jeszcze chyba teksturę podłoża): Omsi+2013-03-14+21-14-55-21.jpg

W tle, po lewej rakoszycki rynek: Omsi+2013-03-14+21-16-24-34.jpg

Osiedle kolorowe :P : Omsi+2013-03-14+21-17-44-97.jpg

Polska sygnalizacja + nowa lokalizacja Mcdonalda :D : Omsi+2013-03-14+21-18-07-75.jpg

Tak mniej więcej będą wyglądały przystanki: Omsi+2013-03-14+21-19-00-86.jpg

Zapraszam do komentowania i oceniania :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak dla mnie na Elsterplatz nadal jest za mało otoczenia obok tego MC Donalda. Może warto pomyśleć o jakimś parkingu wokół, ew. połączeniu ze stacją benzynową?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobiłem już układ ulic linii 133, a co za tym idzie pętlę "Dworzec PKS".

Oto screen: post-7753-1461608620,9171_thumb.jpg

Tak mi przyszło dzisiaj do głowy, że w drugiej wersji dorobię linię z Polski do Czech :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Postanowiłem nagrać filmik z przejazdu linią 133:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proponuję zrobić koło MC Donalda jakąś małą pętelkę z jedną linią autobusową. Np. z Krankenhausa.

A na przystanku koło MC Donalda ze 130 pasażerów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z Krankenhausa do MC są 3 minuty drogi :) Znajdź mi gdziekolwiek taką linię autobusową. Fikcja fikcją, ale trzymajmy się chociaż jakichś ram realności.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cholera, znów kolejna mapa, a ja znów widzę takie szerokie drogi ! :P Nie wiem chyba tylko mi to przeszkadza :D Zobaczcie 1:30 w filmie przecież tam spokojnie zmieszczą się 2 pasy, a my jeździmy jak po 1 :P To raczej nie jest RQ_10.5 albo chociaż 12

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Grundorfie jest 11 metrów szerokości. O dużo za dużo, chyba, żeby dodać miejsca parkingowe :) Osobiście tak zrobiłem w Krainie gdyż tam również są odcinki 11 metrowych dróg. Z miejscami parkingowymi wygląda i jeździ się o niebo lepiej ;) To taka propozycja z mojej strony.

P.S. Oto dowód ;) Myślę, że wygląda to znacznie lepiej. http://img521.imageshack.us/img521/4818/krainau.png

P.S. 2: Piotr, na przejściach dla pieszych koniecznie wstaw zebry.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem na ile cięzkie są płoty i ogrodzenia ,ale w Polsce żadko zdarzają się domy bez żadnego ogrodzenia. Użycie samych żywopłotów troche odejmuje realistyki. Warto byłoby dodać element tego typu. Biedronka powinna stać ok. 20 metrów dalej od jezdni a wolną przestrzeń niech zajmie parking. W nowej linii można dodać drogi z poboczami... Zastanowił bym się nad dodaniem starówki. Część bloków w "centrum" można zamienić na "bieda" kamienice charakterystyczne dla małych miejscowości. Całość i tak prezentuje się świetnie. Mocno kibicuję temu projektowi pozdrawiam omsolaris12;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a dla mnie jest ekstra mapka ale by się przydały dziury jak na Polskie drogi oraz gigantyczne korki w godzinach szczytu a najbardziej Polskie przystanki i linia Nocna z dworca PKS do Dworca PKS lub PKP

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta