Domas

Warszawa okiem Domasa

16 postów w tym temacie

Cześć :)

Jakiś czas temu obiecałem sobie, że usiądę do edytora i się go nauczę, powoli, do skutku. Rozpoczęcie przekładałem, przekładałem, ale w końcu zachęcony szybkim rozwojem wielu map postanowiłem zacząć. Na początek coś niewielkiego, czyli pętla Zajezdnia Utrata, skąd jeżdżą linie 138, 338 oraz N11. Będę chciał zdawać szczegółową relację z prac, najpierw nad linią 338. :)

12420684.png

Wiem, niewiele, ale zawsze jakoś trzeba zacząć. Postaram się jak najwierniej odwzorować cały układ, jaki będę tworzył.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i szczerze mówiąc, spodziewałem się, że weźmiesz się za trasy do OMSI i to jest bardzo dobra wiadomość :) Jak wiadomo możliwości są nieporównywalnie większe niż w VBusie także oczywiście będe śledził rozwój Twojego projektu. Cieszy to, że powstaje już kilka tras warszawskich, w końcu co Stolica to Stolica ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obecnie nie ma na co popatrzeć ale mam nadzieje że te mapy będą tak dobre jak te do vbusa ;)

Zajezdnia będzie dobrze odwzorowana ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Generalnie bez szeregu testów i wykończenia mapy nie wydam, bo nie chcę potem wydawać 20 poprawek - chcę zrobić raz, a dobrze. Postaram się odwzorować całe otoczenie, łącznie z takimi rzeczami jak zajezdnia Mobilisu, zajezdnia PKS-u* itd. Dobra, żeby nie spamować - postaram się pojawić jutro lub w niedzielę ze świeżą porcją zdjęć z mojego placu budowy.

*Przy założeniu, że po 338 zacznę robić 170, które trasą wielce nie odbiega.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć wszystkim! Jako, że projekt 338 przerósł jak na razie moje możliwości i chęci jakiś czas temu postanowiłem niedawno pouczyć się znowu projektowania map w OMSI i powolutku tworzę mniej wymagającą linię, ale jaką to musicie już sami zgadnąć.. poniżej przestawiam Wam dwa screeny z początku prac.

69372973710567790803_thumb.jpg50566370014307368579_thumb.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy w tym miejscu, w rzeczywistości jest jeden i ten sam typ drzew? :P Oddaliłbym mimo wszystko jeszcze bardziej tego backdropa, gdyż w zimie będzie go widać dość dobrze :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wstawiłem jeszcze dodatkowo dwa typy drzew i oddaliłem backdropa.

67079017624728874450_thumb.jpg

Teraz lepiej? ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie, że robisz coś z pragi :) Linia 138 ani 338 nie jest mi obca. Pętla bardzo ładnie wykonana. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisałem, że widoczny projekt nie jest 338, tylko czymś innym akurat. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moja skromna propozycja dot planowania połączeń w Warszawie.

Biorąc pod uwagę bardzo sprawdzone i potwierdzone informacje o planowanych

dość istotnych zmianach w kursowaniu autobusów ZTM w Warszawie, proponuje odczekać kilka miesięcy na końcowy zakres zmian rozkładowych , i przebiegu tras , w niektórych przypadkach : likwidacja połączeń, poprzez połączenie linii, zmiana ich przebiegu itd.

W takim przypadku mapa stanie się aktualna.

Pozdrawiam

Piotrek

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Akurat w sieci ZTM-u rozkłady zmieniają się na bieżąco i sytuacja się nigdy nie ustabilizuje, jak będzie potrzeba to wyda się poprawkę...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się że to pętla "Zielona" a robisz linie 216 ale mogę się mylić :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rzeczywiście wygląda to na pętlę Zieloną i jeśli tak w rzeczy samej jest, to pętla jest poprawnie odwzorowana z tego co widzę :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Macie rację, widoczna na screenach pętla to Zielona. Mimo wszystko jeszcze nie jest do końca odwzorowana od strony tej zawrotki, bo brakuje dwóch dróg w głąb lasu i generalnie otoczenia (płotki i budynki). Dzisiaj wieczorem lub jutro pojawi się kolejny zrzut ekranu z prac nad tym projektem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo fajny pomysł z tymi liniami 338 na Utrata - Plac Hallera i N11 na trasie Utrata - Dworzec Centralny, tylko kiedy będzie dostępne jeszcze chwila i już 6 lat minie jeśli chodzi o czas budowy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up

gallery_6077_392_13541.png

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta