Gość omsolaris12

[wydzielono]Projekt PKS by omsolaris12

59 postów w tym temacie

Witam! Dzisiaj w nocy z 5 kwietnia na 6 nadszedł dzień wydania mojej pierwszej mapki do OMSI. Nie uważam że jest niedokończona i kiepska a wręcz przeciwnie. Uważam że jest ona dopracowana i klimatyczna (oczywiscie jak na pierwszą mape). Przyglądając się stopniowo wszystkim projektom przez trzy miesiące sumiennie i wytrwale pracowałem nad swoim dziełem. W końcu możemy zobaczyć efekty. Mimo wszelkich moich starań nie dostrzeżemy jednak wielkiego przełomu. Zobaczymy krótką zaledwie 12 kilometrową trase zrobioną z gotowych obiektów, splinów oraz skrzyżowań ułożonych w sposób przemyślany i rozważony;) Ponieważ nie jestem specjalistą w OMSI natkniemy się na dwa błędy mn. "niewidzialną ścianę" oraz "pieszych chodzących środkiem ulicy". Jeżeli ktoś umiałby pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu to proszę o pisanie na PW (głównie dla wygody).

No cóż nie będe się rozgadywał:P. Pokazuje Screeny:

DOWNLOAD

Zabrania się "podstawiania" mapy na inne serwery!!!

Mapę należy wypakować "ręcznie" wg. instrukcji w Readme.pdf

Proszę wszystkich o oceny i komentarze;) Pozdrawiam omsolaris12

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa super, fajny klimat :) Bardzo fajnie chodzi :) Jedyne czego mogę się doczepić to na przystanku kiedy się zatrzymuje, wyskakują błędy(tyle ile ludzi jest na przystanku) po klikaniu entera z kilka-kilkanaście razy można jechać dalej :) I jeszcze pasażerowie nic nie mówia, jakby odebrało im mowę:) Po wypakowaniu nie miałem linie_poziome ani zapowiedzi przystankowych - wyskoczył taki błąd: ! C:\Users\Marcin\Downloads\OMSI_Projekt_PKS_by_omsolaris12.rar: Błąd CRC w OMSI_Projekt_PKS_by_omsolaris12\OMSI_Projekt_PKS_by_omsolaris12\Omsi\Sceneryobjects\Kreuz_MC\texture\str_kopfgr01.bmp. Plik jest uszkodzony

! C:\Users\Marcin\Downloads\OMSI_Projekt_PKS_by_omsolaris12.rar: Nieoczekiwany koniec archiwum

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie wgrałeś biletów i monet musisz przeniść folder TicketPacks.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak rozpakowywujesz mapkę to nie możesz dać polecenia wypakuj do głównego folderu z grą. Pliki należy wypakować np. na pulpit i ręcznie przenieść. Zapowiedzi przystankowe trzeba umieścić w Sound\Ansagen. Oczywiście należy pamiętać że nie wszystkie autobusy mają zapowiedzi;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wszystko pięknie i ładnie, czekałem na taką mapkę już długi czas, ale nie podoba mi się jedno, a dokładniej prześwit między drogą i ziemią:

42845551040747681722.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa kapitalna, w końcu coś rodzimej produkcji dla fanów dłuższych tras. Zróżnicowana, fajne podbiegi często trudne do pokonania, szczególnie jak ujeżdża się wóz z manualem. Rzeczywiście bardzo mocno czuć polski klimat. Jestem bardzo zauroczony tą trasą, aczkolwiek są błędy - niewidzialna ściana to zmora nie sposób jej ominąć a po spotkaniu z nią nie mogłem wymanewrować autobusem, koniecznie do poprawy. Jeśli jednak chodzi o ludzi nie zauważyłem nienaturalnego zachowania.

Zafascynowało mnie oznakowanie przed samym dworcem PKP, a dokładnie przy zjeździe, mianowicie przy skręcie w lewo, na sygnalizatorze znajduje się znak B-21 (zakaz skrętu w lewo oraz zawracania) z asygnatą "Nie dotyczy dojazdu do dworca", czyli już sam w sobie znak nie ma sensu, gdyż każdy będzie łamał przepis tłumacząc się, że dojeżdża do dworca, sens by miała asygnata "Nie dotyczy komunikacji". Poza tym znak B-21 nie może koegzystować wraz z sygnalizatorem kierunkowym S-3, który to nakazuje skręt w lewo z tego pasa, jednocześnie informując, iż z naprzeciwka nie ma prawa nadjechać żaden pojazd, a mimo to pojazdy przecinają oś manewru. I teraz nie wiem, czy autor zrobił to specjalnie, bo nie takie kwiatki w oznakowaniu się widziało, szczególnie w Polsce, czy po prostu błąd merytoryczny, w każdym razie to też pracuje na polski klimat 8D

45957630641545911686.jpeg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mogę prosić o re-up na jakiś inny serwer (choćby na PW), bo cały czas zrywa mi podczas pobierania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mały błąd - przystanek Kowaliki Kościół z jednej strony nazywa się poprawnie, a z drugiej Kowaliki Szklarnia (mówię o znakach pokazujących trasę).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale ja właśnie wypakowywałem pliki na pulpicie :/

Wszystko jest już ok, musiałem sciągnąć jeszcze raz :)

Jest malowanie na solarisa U15? :)

A co mam wpisać w Route i Linie/Kurs w ibisie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Linie: 00100

Route: 01 w stronę Tarczew Mazowieckiej, 02 w stronę Kowalik PKP

A jeżeli chodzi o mapę to, pomijając niewielkie błędy w nazwach przystanków i spliny nieprzystające do terenu, jest świetna. Idealna pod Jelcza L100. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra, udało się pobrać.

Wyjechałem i oceniam mapę na 9,5/10

Dlaczego nie dałem maksymalnej noty:

-wymienione wcześniej błędy w wysokości między ulicą a scenerią.

-dla mnie dziwny rozkład jazdy - jechałem w kier. Kowalik i na początku musiałem gnać, a potem czołgać się, nie można non-stop lewym pasem ;)

-błędy w łączeniu kawałków ulic http://img195.imageshack.us/img195/8439/beztytuuiuu.jpg

Pomarudziłem, to teraz pochwalę:

+odcinki międzymiastowe

+zauważalne wzniesienia

+klimat

+nie wcina zbyt fpsów

Opinia:

Polecam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję wszystkim za ciepłe oraz pochlebne słowa. Jestem zaskoczony taką frekwencją gdyż spodziewałem się że mapa szybko pójdzie w zapomnienie. Wydaje mi się żę warto by było kontynuować prace gdyż planowałem jakiś czas temu dorobić jeszcze linię miejską nr. 141. Odpowiedzi na pytania użytkowników;):

- Na pewno naprawię te szpary pomiędzy ziemią a drogą.

- Oznakowanie w Starodębach przy dworcu PKP było zrobione celowo gdyż pierwotnie pętla była po drugiej stronie.

- Posiadam malowanie do Solarisa Urbino 15 (odnalazłem w swoim archiwum. Nie myślałem że się przyda)

Screeny:

https://docs.google.com/file/d/0B5u5rlb1eSg7N2NZa09OUV9aSGc/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/file/d/0B5u5rlb1eSg7WGROM3B4ZFFrcTQ/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/file/d/0B5u5rlb1eSg7SVh4U010YnY5V1U/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/file/d/0B5u5rlb1eSg7SFRXbUpsM3J0WWs/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/file/d/0B5u5rlb1eSg7NGJyc0pOMzl6ZHM/edit?usp=sharing

Udęstpnie je w innym czasie. Zrobię paczkę w której będzie jeszcze malowanie do karosy c954e oraz ikarusa 250 (gdyż widzę po scereenach oraz swoim doświadczeniu że pasują do mapy:p)

- Niestety nie mogę dać uploada na inny serwer gdyż zipshare.pl odmówiło współpracy:( (w przyszłej wersji dam na pewno jeszcze inną możliwość pobrania ale nie chcę na szybko zawierać umów i zakładać kont na jakiś dziwnych stronach)

- Poszukuje fachowca ,który mógłby usunąć "przezroczyste ,nieprzenikalne sciany". Jeżeli ktoś zna kogoś lub sam może pomóc to proszę o zostawienie wiadomości w wewnętrznej skrzynce na forum:D

- Ponieważ jestem początkujący w OMSI proszę kogoś aby pomógł mi nauczyć się tworzenia i teksturowania skrzyżowań w blenderze (wiadomość proszę zostawić jak w ww. punkcie:D)

- W nowej wersji poprawię strzałki kierunkowe aby błędy takie jak te o ,których mówił marcin21592 nie miały już miejsca.

Jeszcze raz dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam omsolaris12

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byłoby fajnie gdybyś zrobił repaint Jelcza L100, bo świetnie pasuje do tej trasy. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W poprawce, jakbyś poprawił troszkę rozkład jazdy :) Bo pierwsze 15 minut trzeba bardzo szybko jeździć, czasami są korki a i tak ma się spóźnienie kilkuminutowe, po 15 minutach jest odwrotnie - trzeba się wlec :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetna mapa! :) Tylko gdyby nie ten zbyt luźny rozkład byłoby super :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam problem niewsiadających pasażerów w kierunku Tarczew.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to moja skromna opinia...Wow,jestem pod naprawdę ogromnym wrażeniem przede wszystkim lekkości tej mapy.Czuć zdecydowanie polski klimat,nie zgodzę się odnośnie rozkładu.ja przyjechałem z 3 minutowym opóźnieniem i na końcu nic nie nadrabiałem z czasu.Poza tym rozkład sam można sobie zmienić dopasowując do siebie i swoich wymagań.Jeszcze raz serdeczne dzięki w kierunku autora tejże mapy i mam nadzieje że prace będą dalej kontynuowane na takim poziomie jak dotychczas...Dzięki dzięki dzięki

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa ciekawa roboty drogowe:P ale za przystankiem STARY ZAMEK mam ścianę na drodze

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy mógłbyś wrzucić mapę na inny serwer? Przy pobieraniu upload dochodzi do 30-40% i zaczyna się od nowa, a szkoda, bo mapa ma wiele pozytywnych recenzji i chciałem przetestować ją osobiście.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zacna mapa Panie omsolaris12. ;)

Cholerka, jedynie ściąganie było jedną drogą przez mękę. Dopiero dziś szybko i gładko udało mi się pobrać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapka jest super. Jedyna uwaga jaką bym zwrócił to bardzo gęsto ustawione latarnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomocy :25 Not guilty:

W tym miejscu moja przejażdżka się kończy :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a345d9bcd8a869e6.html

Tuż przed przystankiem Stary Zamek w kierunku Kowaliki PKP

Rozpędziłem cacuszko pod górkę by wjechał , już prawie dotarłem na szczyt gdy nagle mnie "coś" zatrzymało - biedny Ikarusik aż podskoczył i nie dość że oberwał Merc za nim to jeszcze zatrzymało ruch na wieki wieków bo tego niestety ominąć ja nie am rady .

Podczas wczytywania mapy zero jakichkolwiek informacji o braku jakiegokolwiek pliku czy elementów .

Co robić ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sam autor pisał że jest początkujący i o tym błędzie też wspominał i będzie szukał kogoś z forum do pomocy w usuwaniu tego elementu . Więc się pytam skąd takie głupie pytanie zamiast popatrzeć po wcześniejszy stronach i tam się wszystkiego dowiedzieć. :25 Not guilty:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz moje pięć groszy.

Nie będę dawał jakiś 9/10 czy milion/srylion bo to nie ma sensu. Mapa albo się podoba albo nie, jest dobra lub nie. Ja wolę po prostu zwrócić uwagę na pewne elementy mapy.

Mapka ściągnęła się w dwie minutki bez problemów. Archiwum ładnie spakowane, bez komplikacji mapka wgrana. Podczas wczytywania wyskoczył błąd - nie dodałeś do Sceneryobjects folderu O.L.K. Orlen zawierający stację benzynową Orlenu. Wszyscy jednak go gdzieś mają, więc małe piwo.

Dziwi mnie jednak, że wiedząc o bugu z niewidzialną ścianą jaki występuje na mapie ( wiedziałeś bo wpisałeś to w pliku .pdf ) zdecydowałeś się wydać projekt. Jeżeli nie udało się w żaden sposób jej usunąć to przecież można było przesunąć drogę tak, aby problem zniknął. Przez to teraz część z autobusów jest bezużyteczna bo nie przejedzie, a nie każdy z kolei wie jak tą drogę przemieścić w edytorze.

Tak jak pisał kolega wyżej występują te prześwity między drogą a ziemią. Niekiedy są tak duże, że chciało by się śpiewać "I believe I can fly" :D. Dostrzegłem też przewiewy w backdropach lasu (Przykład 1 Przykład 2 ). Moim zdaniem powinieneś je wyeliminować.

Poza tym jak tylko odwróciłem się w prawo na skrzyżowaniu to ujrzałem - no własnie - nic. Co prawda straszyli nas wybuchem bomby, ale jeszcze chyba do tego nie doszło :D ( Przykład 3 ).

Mapa ma potencjał, prezentuje się dość ciekawie. Po wyeliminowaniu tych błędów mapa zyska na jakości. Pomimo, że przyczepiam się do pierdół to one głównie przyczyniają się do tego czy mapka jest ciekawa czy nie. Nie traktuj moich słów jako zmieszanie z błotem czy coś, raczej jako radę na przyszłość bo mam nadzieję, że projekt będziesz rozwijać.

Pozdro

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.