Pixel23

Kultowym ikarusem na prom Stena Line

3 posty w tym temacie

W związku z Dniem Otwartym Stena Line, w piątek, 1 lipca, obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy linii 570, zakładający realizację dodatkowych kursów w godzinach 10-18 z częstotliwością co 15-30 minut. Przejazdy linią 570 w tym dniu będą bezpłatne!

Jednym z autobusów obsługujących linię 570 będzie „kultowy ikarus”, czyli ikarus 260 ex WPK Gdańsk, stanowiący własność trójmiejskich pasjonatów komunikacji miejskiej.

Zabytkowy ikarus został wyprodukowany w 1985 r. i jest wpisany do rejestru zabytków. W 2011 r. autobus został odrestaurowany – przywrócono mu wygląd fabryczny. Jego właściciele zapewniają, że na dzień dzisiejszy jest to jedyny ikarus na świecie w barwach marchewkowo-kremowych. Jak zapewniają pasjonaci, z głośników autobusu przez cały dzień sączyć się będą szanty, zaś za kierownicą można będzie zobaczyć etatowego kapitana statku, czyli kierowcę w przebraniu.

Dla tych, którzy nie czują sentymentu dla niegdysiejszej chluby węgierskiego przemysłu motoryzacyjnego, do dyspozycji będzie drugi autobus - pachnący jeszcze fabryką, najnowszy Solaris Urbino 12 z Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej w Gdyni.

Oba autobusy dowiozą wszystkich chętnych do gdyńskiego terminalu promowego, gdzie można się będzie zaznajomić z nowym promem „Stena Spirit”.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Super chyba nawet przyjdę. Niestety w Rzeszowie brak ikarusów :(

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.