Frank

Merceedes-Benz 628 Conecto LF

38 postów w tym temacie

Merceedes-Benz 628 Conecto LF

Produkcję Mercedes-Benz 628 Conecto LF rozpoczęto w 2007 r. w fabryce położonej na terenie Turcji. Różni się od Citaro uboższym wyposażeniem' date=' które ma znaczny wpływ na obniżoną cenę. Autobusy te przeznaczone są na regiony Europy Środkowej oraz Wschodniej. Standardem nie odbiega od współczesnych wymogów. Niska podłoga na całej długości autobusu, silnik umocowany asymetrycznie, w kolumnie wieżowej w tylnej części, spełniający normę czystości spalin Euro 5. Stylistyka nadwozia robi duże wrażenie, na bocznych ścianach poprowadzono wysoko górną linię okien. Producent gwarantuje żywotność pojazdu bez naprawy głównej do 15 lat. Zabudowano kabinę kierowcy stosując ścianki z tworzyw sztucznych oraz z przyciemnionych szyb.[/quote']

2313.jpg2319.jpg2327.jpg

Zdjęcia i tekst: www.mpk.lublin.pl

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy aby to na pewno "628"? Spotykam się bardziej z oznaczeniem O345 (solo)/O345G (przegub). Może ktoś rozwiać wątpliwości?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawdopodobie "628" to wzbogacona wersja, ale nie jestem pewny.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taak, ale Merce dają oznaczenia Oxxx:

O - Omnibus (ha!)

liczb nie rozumiem

K - Kuerz - krótki (pon. 12m)

L - Lang - długi (15m)

G - Gelenk - przegubowy (18m)

Ue - Ueberland - podmiejski

Natomiast nigdy się nie spotkałem z 628 - oznaczenie konkretnej wersji? Bardzo wysokie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy aby to na pewno "628"? Spotykam się bardziej z oznaczeniem O345 (solo)/O345G (przegub). Może ktoś rozwiać wątpliwości?

Oj Pisaczek. Jak Ty mało wiesz... O345 to wersja modelu średniopodłogowego. To jest po prostu Conecto LF...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Robert_529. Jak ja Ciebie proszę, nie powracaj do starych nicków.

A i mało wiem, bo osobiście nienawidzę Mercedesów. Jednakże przyszło mi na myśl wtedy, że jak jest okazja, to można się czegoś dowiedzieć.

A, jak Merce trzymają system numeracji, to niech nałożą numer na to niskopodłogowe tureckie... coś.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co tu do trzymania? Jak chcą, to mogą mu nawet 666 nadać. Teraz jednak jest trend na nazwy handlowe, np. Autosan M09LE to od jakiegoś czasu Autosan Sancity 9LE. A MANy NG3x3 co raz częściej stają się MANami Lion's City G. Stąd wniosek, że Mercedes również postanowił pójść z duchem czasu, tworząc Conecto LF. Więc moim zdaniem nie ma sensu doszukiwać się tutaj nie wiadomo czego, jest jak jest i trzeba to przełknąć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MANy NG3x3 nie zawsze są Lionsami, ale to pewnie te starsze sztuki... Aczkolwiek Lion's to wizualnie osobna generacja.

Natomiast Solaris nie ma np. M12, tylko Urbino 12, ale to od samego początku. A z Autosanem, to chyba M09LE i Sancity 9LE to nie dość, że to samo, to jeszcze może równolegle używają.

Ale nie o tym wątek.

// Nie zapominaj, że w myśl §6a jestem ponad tym prawem. Pozdrawiam. :cool:

// © jest ponad wszystkim :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm, na dobrą sprawę to, to co napisałeś to masło maślane. Przeokropne wręcz. Jak słusznie zauważyłeś, Solaris od początku stworzył dość jasny sposób nazewnictwa. Urbino to nazwa własna rodziny autobusów miejskich, po której zwykle podawana jest długość modelu. (jako ciekawostkę dodam, że nazwa Urbino pochodzi od włoskiego miasta Urbino)

Tak więc gwoli podsumowania dyskusji nt. oznaczania pojazdów, nie należy doszukiwać się w nich logicznego sensu dla wszystkich producentów. Nazwa produktu leży w gestii producenta i jest nadawana według różnych czynników, właściwych dla producenta. To tyle.

Wracamy do dyskusji o Conecto LF.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nasze Złomecta nawet nieźle się sprawują, a już na pewno są lepiej skręcone niż MAZy 203, które po kilku miechach sypały się w oczach - i dalej się sypią (przynajmniej te z Deutzem, egzemplarze z Mercedesem pod machą są wyraźnie lepiej wykończone).

Silnik zrywny i przyjemnie pracujący, skrzynia płynnie zmienia biegi. Mieliśmy już okazję wypróbować ją w w/w MAZach z deutzowskim silnikiem i tam sprawowała się wyraźnie gorzej - silnik ma dziwną charakterystykę pracy i skrzynia nie jest z nim zgrana. Ale wróćmy do Mercedesów.

Wentylacja - mają uchylne okna, jednakże sauny nie ma takiej jak chociażby w Solarisach z uchylnymi okienkami. Mimo wszystko jest to jednak bardzo odczuwalna wada.

I jeszcze jedna rzecz, która tyczy się prawie wszystkich nowych autobusów w Kielcach (poza ŁAZami i Jelczami M181) - zapach spalin. Przez ten cholerny dodatek AdBlue spaliny jadą mieszaniną spirolu, denaturatu i krowiego gówna, ale to da się jeszcze znieść. Jest za to inna wada - są duszące i bardzo nieprzyjemne. Przykład? Idę do szkoły, po drodze mijają mnie dwa, trzy autobusy - jeden Jelcz 120M, drugi SU12III i trzeci Conecto. Po Jelczu czuć co prawda charakterystyczny, przyjemny zapach, ale nie wywołuje on nieprzyjemnych dolegliwości. Po wyminięcu mnie przez SU12III i Conecto mam okropny posmak w ustach (a wdycham przecież nosem!), który trwa czasem przez trzy godziny! A autobus albo stanął sobie na minutę na przystanku, albo mnie minął. Chyba jestem uczulony na ten szajs.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mieszkam w Lublinie i od 2009 roku jeżdżą u nas mercedesy conecto. Mi osobiście - jako pasażerowi MPK Lublin, podobają się one bardziej od SU12. Mają wygodniejsze siedzenia, są cichsze i bardziej komfortowo mi się nimi jeździ.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest autorska deska Mercedesa tak samo jak ta w czarna w solarkach i ta jajowata w manach. A i tak najlepsze wrażenie z wszystkich robi ACTIA, VDO jest już staaaare jak świat i brzydkie, przy okazji a Actia jest bardzo ładnym podobnym dodatkowo do VDO pulpitem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napewno?

Tak na pewno' date=' po prostu te Actia w MB Conecto jest w zubożałej wersji.

To jest autorska deska Mercedesa tak samo jak ta w czarna w solarkach i ta jajowata w manach.

Zastanów taki sam pulpit w MB i Solarkach? A gdzie prawa autorskie? Przecież to logiczne, że obaj producenci muszą korzystać z oferty innej firmy.

przy okazji a Actia jest bardzo ładnym podobnym dodatkowo do VDO pulpitem.

Przecież nie podobne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napewno?

To jest autorska deska Mercedesa tak samo jak ta w czarna w solarkach i ta jajowata w manach.

Zastanów taki sam pulpit w MB i Solarkach? A gdzie prawa autorskie? Przecież to logiczne, że obaj producenci muszą korzystać z oferty innej firmy.

Przecież nie podobne.

To ty nie patrzysz! Przeciesz specjalnie zapodałem linki do zdjęć poulpitu Conecta i Actia. I wg. mnie to są zupełnie inne pulpity, nie chodzi o inne obrazki na guzikach bo to mam gdzieś, chodzi o to że to jest zupełnie inna bryła, i tu jestem skłonny do wypowiedzi hondacbr11, też w 90% uważam, że to chyba jest pulpit od Mercedesa. Z tym pulpitem w Conecto to nie widziałem żadnego solarisa. Największą różnicą wioczną są innaczej ułożone guzki od drzwi

Ja poprostu chciałem się dowiedzieć czy posiada on nazwę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tym pulpitem w Conecto to nie widziałem żadnego solarisa. Największą różnicą wioczną są innaczej ułożone guzki od drzwi.

http://www.phototrans.eu/14,373149,0,Solaris_Urbino_8_6_W19_A068.html

Ale przyciski to naprawdę duża różnica! Przecież są różne wersje pulpitu Actia czy VDO. Wszystko zależy od zamówienia.

Z tego co napisałeś to wynika, że np. Conecto z klimatyzacja a Conecto bez klimatyzacji to dwa różne modele.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tym pulpitem w Conecto to nie widziałem żadnego solarisa. Największą różnicą wioczną są innaczej ułożone guzki od drzwi.

http://www.phototrans.eu/14' date='373149,0,Solaris_Urbino_8_6_W19_A068.html

Ale przyciski to naprawdę duża różnica! Przecież są różne wersje pulpitu Actia czy VDO. Wszystko zależy od zamówienia.

Z tego co napisałeś to wynika, że np. Conecto z klimatyzacja a Conecto bez klimatyzacji to dwa różne modele.

[/quote']

No sory ale tu bym Cię musiał obraźić że jesteś ślepy!!!! :/ Przecierz są 4 guziki czerwone: odp. a) Tak b)Nie

Poprawna odpowiedź brzmi tak. A w Actia są one ułożone w jednej prostej linii, a w conecto jeden (od góry) jest wyżej i tylko 3 są w jednej linii. Sprawdź jeszcze trzy razy linki do zdjęć które zapodałem moje dwa posty wcześniej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale zrozum, że jedna firma może sobie od Actia zamówić pulpit z krzywymi guzikami a druga chce proste. Dla Actii żaden problem, oni mogą modyfikować ten model. Nie ma sztywnego wzoru.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napewno?

Przecież nie podobne.

Widze że kolega nie zrozumiał mojej wypowiedzi... Czytanie ze zrozumieniem wita.

Chodzi mi o to iż pulpit w Conecto to autorski pulpit Mercedesa tak samo jak autorski pulpit w Solarisach, Manach, Irisbusach itd by wymieniać. A wszystkie ACTIE i VDO są zawsze na zamówienie kupującego...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi mi o to iż pulpit w Conecto to autorski pulpit Mercedesa tak samo jak autorski pulpit w Solarisach' date=' Manach, Irisbusach itd by wymieniać. A wszystkie ACTIE i VDO są zawsze na zamówienie kupującego...[/quote']

Rzucając hasło i nie wyjaśniając go możesz mieć pretensje tylko do sobie, bo skąd mam wiedzieć jakie masz rozumowanie.

Ale tłumacz dalej swoje "autorskie" pojęcie, bo w skrócie napisałeś, że pulpit autorski w Conecto tak samo jak jest autorski u innych producentów.

No i jeszcze nam nie pokazałeś podobieństwo Actii i VDO.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta