eRKaZet

Nowe nabytki MPK Olsztyn

52 postów w tym temacie

W poniedziałek na linii 24 zadebiutował najnowszy nabytek MPK, pierwsza w Olsztynie dwunastometrowa Scania OmniCity. Prawdopodobnie wyprodukowana w 2003 roku, na 99% pochodzi z Luksemburga. Według nieoficjalnych źródeł pojawią się jeszcze trzy identyczne Scanie. Do obejrzenia na TWB.

Wg. plotek w tym roku MPK zakupi dwanaście fabrycznie nowych autobusów 12 metrowych i osiem przegubowych. Niektórzy wspominają, że będą to autobusy MAN lub Solaris.

P.S. W drugiej firmie, która wozić będzie Olsztynian pojawi się 11 fabrycznie nowych Solbusów: 10x SM12 LNG i 1 sztuka o tradycyjnym napędzie dieslowskim. Wyposażone będą we wszystko, co obecnie możliwe jest w autobusie komunikacji miejskiej (w tym np. wzorem warszawskich SU18 wyświetlacz z numerem linii i kierunkiem na tylnej ścianie autobusu, do tej pory wyświetlał on tylko linię). Zapowiada się ciekawy rok w komunikacji miejskiej w grodzie nad Łyną.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ta SCANIA też za debiutowała na 9 SŁONECZNY STOK- OSIEDLE PODLEśNA

A ja słyszałem że u nas będzie firma ze świętokrzyskiego nas wozić po wygraniu przetargu ale ja mam taką nadzieje że wygra Faster

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przetarg wygrało konsorcjum firm KDD Dariusz Gackowski z Niemczy i Blue Line z Łańcuta (dealer marki Solbus).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jacy zagraniczni? To polskie firmy. Niemcza to miasto w woj. dolnośląskim.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a nie wiedziałem że to polska firma xD ale to chyba podmiejskie chyba przejmują jak wygrają

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że przejmą linie 82, 88 i 5.

Jeszcze przed wakacjami MPK powinno ogłosić przetarg na nowe autobusy. Gdy pojawią się na ulicach miasta, tak jak wozy nowej firmy, to MPK pozbędzie się 3 Jelczy PR110M i 7 120M. Wtedy jedynymi Jelczami w MPK będą Ediki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na linii 17 wymagane są autobusy przegubowe, a nowa firma będzie miała tylko standardowe autobusy 12 metrowe.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W zeszłym tygodniu na drogach pojawiła się kolejna Scania CN94UB (plotki mówią o 4 sztukach), o numerze taborowym 965, a MPK ogłosiło przetarg na zakup 22 fabrycznie nowych autobusów: 10 przegubowych i 12 dwunastometrowych. Wszystkie mają pochodzić od tego samego producenta. Na wyposażeniu będzie: klimatyzacja, ciekłokrystaliczne wyświetlacze wewnętrzne wyświetlające przebieg trasy, tylny wyświetlacz tej samej wielkości, co boczny. Pomalowane będą w nowy schemat malowania (tzw. "tramwajowy"). Wzorem Gdańska na przedniej ścianie pojawi się herb miasta oraz logo operatora i ZKM (od 1 lipca ZDZiT). Rozstrzygnięcie przetargu na początku czerwca, nowe autobusy na trasie powinny pojawić się pod koniec roku. Obstawiam, że na 99% będą to Solarisy Urbino.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

AMZ produkuje przegubowce? W sumie na 99% będzie Solaris, więc nie jest źle.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

moim zdanie kupią many LION'S CITY albo SOLBUSY przegubowe

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pewno nie Solbusy, na 99% będzie Solaris.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na linie wyjechały dwie kolejne Scanie CN94UB (#966 i #967), identyczne jak jeżdżące już #964 i #965. Jechałem #964, wnętrze nie "lata" jak w olsztyńskich CL94UB, jest czyste, klimatyzacja działa. Udany zakup MPK.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

eRKaZeT ale za to używane są te Scanie, oraz pewnie są podobne do siebie jak te dwie pierwsze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawdopodobnie wszystkie są z 2003 roku i pochodzą z Luksemburga, wyglądają jak dwie poprzednie Scanie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ehh, ale i tak są świetne, co z tego że z 2003 , ale są na prawdę cudowne, miękkie siedzenia, klima, wszystko co potrzebuje Polska KM ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Scanię #965 dostał na stałe mój kuzyn.

Do przetargu na dostawę 22 autobusów stanął jedynie Solaris (choć Scania składała kilka zapytań), tak więc w listopadzie w Olsztynie pojawi się 12 sztuk Urbino 12 i 10 sztuk Urbino 18.

[mod]poprawione/jss2008[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie jak ostatnio byłem w domu, to widziałem te nowe nabydki. I trochę się zdziwiłem jak te Scanie pomalowali. Jeden MAN też nie wiem czemu jest czarny. Obecnie najładniej pomalowanym autobusem wg mnie jest to czerwone Volvo.

Co do tych nowych Solarek to fajnie, że będą tylko szkoda, że to nie Mercedesy... Strasznie mi się one podobają ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Właśnie jak ostatnio byłem w domu, to widziałem te nowe nabydki. I trochę się zdziwiłem jak te Scanie pomalowali.

One takie były

jeden MAN też nie wiem czemu jest czarny.

Tak samo

Obecnie najładniej pomalowanym autobusem wg mnie jest to czerwone Volvo

to też w takim malowaniu przybyło

szkoda, że to nie Mercedesy... Strasznie mi się one podobają

Mercedesy w Olsztynie zapomnij :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj pomarzyć można.

Ale ja docelowo i tak po studiach chcę do Gdańska, więc się jeszcze na cieszę nimi ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MPK zakupi/zakupiło dwie używane Scanie:

- na 99% tą: http://phototrans.pl/15,282578,8517.html i prawdopodobnie białą na etanol lub ex. MZK Koszalin.

Obydwie mają pojawić się w mieście w październiku, będą w nowym, "tramwajowym" malowaniu.

W październiku zaczną zjeżdżać do Olsztyna nowiutkie Solarisy, dostawy zakończą się w listopadzie.

Teoretycznie od jutra ma na liniach jeździć nowy przewoźnik, eksploatujący nowe Solbusy SM12. Większość z nich jest już w mieście, reszta ma przyjechać dziś w nocy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta