eRKaZet

Nowe nabytki MPK Olsztyn

52 postów w tym temacie

Scania #112 jeździ od tygodnia. Niedługo powinna wyjechać bliźniaczka o numerze 113.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam wrażenie, że mamy najładniejsze malowanie w kraju (chyba tylko Gdańsk dorównuje). W sumie te stare też było jednym z ładniejszych tylko wtedy chciałem zmienic biały na grafit albo na stalowy jak w samolotach AA :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W tym roku MPK zakupi 18 fabrycznie nowych autobusów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisałem, że fabrycznie nowych. Jakiej będą marki dowiemy się, gdy zostanie rozstrzygnięty przetarg, który najpierw trzeba ogłosić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ech, chyba kupią może SU Alphino na linie które, Edki obsługiwały ponieważ Edki też chyba pójdą na złom lub na sprzedasz ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest super mieć nowe autobusy.

Czemu Alpino a nie 12 metrowe autobusy albo 18?

Co jest Edki?

Przepraszam. Mój polski nie jest bardzo dobrze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@KN2010, SU Alphino? Chyba Solaris Alpino, bo nie ma takiego czegoś jak Solaris urbino alpino. Tymbardziej... "alphino" co to jest?:o

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pewno nie kupią Alpino - najprędzej autobusy 12 metrowe i przegubowe.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MPK zakupiło 2 (podobno) MANy NM223. Lada dzień powinny zadebiutować na liniach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ów man posiada dokładnie taki numerek jak podał kolega wyżej. Dwudrzwiowy, krótki, szaro-zielony, jechał wczoraj o godzinie 15 na linii 34.

Na dodatek przedwczoraj około godziny 14 na parkingu PKS pojawił się szaro-niebieski solbus sm12, ów pojazd posiadał numer taborowy odpowiadający numerom z Olsztyna, logo itd. Jednak zastanawiające jest to, że był w innych barwach niż normalne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ale ten solbus #A712 chyba jest zastępczy za jakiegoś innego solbka po uszkodzeniu drzwi i szyb :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

^^ ladny.

Ale z tym, że solarisy brzydko pomalowali to ktoś trochę w kulki poleciał.

Btw. Mogliby też kupić kilka Solarek tych Metro style, by pasowały do tramwajów ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejny NM223, o numerze #601 od paru dni jeździ na linii 34. Niestety nie ma klimatyzacji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem dzisiaj (nie)przyjemność jechać do szkoły solbusem SM12 #A712. Od innych wyróżnia go to przede wszystkim to, że ma dosyć głośnie sygnały otwierania i zamykania drzwi. Jadąc na pierwszy siedzeniu (oczywiście z niebieską tapicerką) od dworca głównego aż po ekonoma musiałem słuchać tego dźwięku, który jest bardzo denerwujący przez to, że jest tak głośny i piszczący. 5 sygnałów przy otwieraniu i 7 przy zamykaniu. Podejrzewam, że pani, która kierowała tym autobusem musiała ją boleć głowa po niedługim czasie. W autobusie nie działa ekran umieszczony mieszczony na desce, który powinien pokazywać czy drzwi są zamknięte czy otwarte. Zmianą dla kierowcy jest również to, że kabina nie jest zamknięta tak jak w innych solbusach lecz jest coś podobnego do tego, co jest w scanii #950. Jazda tym autobusem nie przypadła mi do gustu i raczej mam nadzieję, że nie spotkam go ponownie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj na linii 6, albo 11, albo 27 jechał piętnasto-metrowy volvo pomalowany w nowe barwy. Mijałem się z nim około godziny 07:30 na ulicy grunwaldzkiej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1036 zostało przemalowane, jeździ już ok. tydzień.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie może trochę z innej beczki :D Miałby ktoś zdjęcia kursówek (rozkładów dla kierowcy) z Olsztyna? Jeśli tak, to zapraszam na pw :D Wiem, że na niektórych zdjęciach, które są zamieszczona na phototrans.pl widać kursówkę, ale strasznie nie wyraźnie dlatego pytam :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MPK zakupiło 4 MANy NG313, jeden z nich, o numerze taborowym 1116, pomalowany w nowe, limonkowe malowanie stoi na zajezdni. Prawdopodobnie zakupiono kolejne dwa NM223.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta