kredka21

Zderzenie tira z trolejbusem w Gdyni.

14 postów w tym temacie

Przy takim uderzeniu.... to pewnie i rama poszła się @#$%... bilans osób rośnie... niestety. Z pierwszych informacji wynika ze przyczyną była awaria hamulców w zestawie, kierowca z wieloletnim doświadczeniem, robił co mógł chyba w tej sytuacji, czyli klakson i po długich. Pewnie też odbijał w stronę tyłu trajka, aby całkowicie go nie staranować. Niestety trolejbus to nie osobówka, nie dało się uciec, brakło dosłownie centymetrów aby się minęli. Jest też teoria, że zestaw spadł z estakady ;| Ja osobiście też miałem podobną sytuację jadąc zestawem, tylko, że u mnie hamulce działały, tylko lodowisko na ostrym zjeździe było, a na samym dole rondo ;/ dobrze ze środek nocy był, ale taki zestaw jest nie do zatrzymania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"..3-letni egzemplarz, szkoda. Mam nadzieję, że da się go naprawić..." Człowieku, co ty mówisz! Mi nie szkoda autobusu. Szkoda ludzi, bo to jest ogromne przeżycie. Myślę, że należy się szacunek dla kierowcy tira, bo nie każdy zdolny jest do takiego poświęcenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A gdzie napisałem, że nie szkoda mi ludzi? A może mi szkoda jednocześnie ludzi i trolebusu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I tak wszystko zgonią na kierowce Ciężarówki, bo w końcu kierowca zawodowy ma wpisane w zawód, że odpowiada za innych, pomimo że wozi rzeczy i wyroby fabryczne. Tutaj jak Ciężarówka, miała niesprawne hamulce i uderzyła w trolejbus, przy czym niestety zginely osoby jest głośno, natomiast, jak zginął kierowca Ciężarówki wraz z zmiennikiem w Czechach, gdy spadł z urwiska omijając przy tym zmiażdżenie osobówki którą prowadził pijany 19-latek po imprezie, to były trzy słowa, dlaczego bo zginął kierowca Ciężarówki i tak on zarabiał na życie, więc młody nowobogacki, był przecież nie winny. Chore stereotypy, może ludzie mają racje niech wsadzą sobie te Ciężarówki na tory, ale w tym momencie ja się stąd wyprowadzam, nie będe płacił za wszelkie rzeczy w sklepach o 50% drożej, za to że PKP narzuci frachty jak za zborze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"..3-letni egzemplarz' date=' szkoda. Mam nadzieję, że da się go naprawić..." Człowieku, co ty mówisz! Mi nie szkoda autobusu. Szkoda ludzi, bo to jest ogromne przeżycie. Myślę, że należy się szacunek dla kierowcy tira, bo nie każdy zdolny jest do takiego poświęcenia.

[/quote']

Wyjąłeś mi to z ust! Przecież zginęły dwie osoby! to jest tragedia, ludzi nie naprawisz, życia nie zwrócisz. Rozumiem, jesteśmy sympatykami i podniecamy się każdym autobusem itd. ale powinniśmy w wypadku takich tragedii mieć dystans do pasji, i myśleć etycznie. Autobus to rzecz która nie ma życia, a człowiek to jest życie i takim obliczu to o życiu powinniśmy napisać.

A gdzie napisałem' date=' że nie szkoda mi ludzi? A może mi szkoda jednocześnie ludzi i trolebusu.

[/quote']

Szkoda że nie napisałeś że Ci szkoda też ludzi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Szkoda że nie napisałeś że Ci szkoda też ludzi.

Myślałem, że to się rozumie samo przez się, ale dla nieprzekonanych mogę napisać: bardzo przykro mi z powodu śmierci dwóch osób.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kierowca już się z tego nie wybroni, był właścicielem pojazdu ;/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepiej zrzucić wszystko na tego nieodpowiedzialnego kierowcę tira, w końcu wszyscy to wariaci bez wyobraźni, nie dbają o ciężarówki i jeżdżą na łysych oponach. Już widziałem "polaczkowe" wypowiedzi typu: "Czemu tylko trąbił, zamiast hamować biegami albo ręcznym?". Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy z masy takiego składu. To nie jest osobówka, że redukując z czwórki na trójkę można sobie wyhamować przed skrzyżowaniem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mieszkam w Gdyni, ale nie wiedziałem, że takie były skutki :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta