Bartx113

Jelcz L100 Citus

48 postów w tym temacie

Tak, myślę, że Ci się udało osiągnąć zadowalający efekt. Mi tu nic nie śmierdzi paintem :) Pulpit mi się podoba. Jedynie mam zastrzeżenie co do radia i tego czegoś pod nim, bo wydaje mi się, że nie są one ułożone pod takim kątem jak pulpit, ale możliwe, że to perspektywa. Nie ma co, na chwilę obecną Jelcz prezentuje się bardzo dobrze. Trzymaj dalej taki poziom, a będzie to na pewno niezły model. Pozdro :24 Hay:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kilka zdjęć w malowaniu Kozłowskim.

exHfZ8tl.jpg

Jq1mFVLl.jpg

ImrlBJdl.jpg

zcMe8zIl.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poszukuje osoby, która była by w stanie nagrać dźwięki skrzyni Voith D851.3 (3-biegowy automat) w połączeniu z silnikiem Iveco 8060.45. Z mojej wiedzy wynika, ze stosowano takie połączenia w Jelczach M101I i w Jelczach L100. Również jeśli ktoś by wiedział, czy są już takie dźwięki do OMSI w jakimś modelu to bardzo proszę o kontakt PW/GG:11980559 lub tutaj w temacie

W zamian mogę zaoferować pomoc w tworzeniu modelu na etapie konwertowania/skryptowania i oczywiście testowanie wyżej wymienionego modelu.

Pozdrawiam., Invis

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pulpit według mnie wygląda w porządku ;). Czekam na dalsze szlify - wskazówki itp. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zDGcyWxl.jpg

v0OPMovl.jpg

qbWSABql.jpg

Sterownik Pixel STR1-2 już jest funkcjonalny, poza ekranem, z którym mam jakieś problemy.

W kabinie większość przycisków już działa, tak jak i kontrolki.

Z grubsza w modelu brakuje jeszcze bileterki (będzie tak jak w moim mieście Emar 105), szyberdachów, nie zrobione jest oświetlenie wewnętrzne i trzeba posprzątać bałagan w skryptach, co również wiąże się z dodaniem kilku skryptów np. na wyświetlacz wewnętrzny czy prawidłowe działanie przycisków "1" i "2" na skrzyni biegów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie będzie wersji z manualną skrzynią biegów?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W chwili obecnej nie jest taka planowana.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się, że "grzybek" od hamulca przystankowego jest trochę za duży ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wspomnę, że tylny wyświetlacz działa prawidłowo, a to co widać na screenie, to wynik wpisania "MPK NOWY SACZ" w pole linia.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"[..] I stała się światłość [...]"

0v6kgZB.jpgvqw46qY.png

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kierownica wgl nie powinna się znaleźć na tym screenie, bo nie jest gotowa, zapomniałem jej ukryć :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jedynie w tym temacie z tego działu systematycznie coś się dzieje. Dobra robota, jednak po cichu liczę na manual :) a dzisiaj +

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Test systemu repaintów. Do modelu postaram się zawrzeć wszystkie realne malowania tj.

- MPK Nowy Sącz

- MZK Oświęcim

- MZK Puławy

- MPK Tarnów

fnNNMu4l.jpg

8UhVSpBl.jpg

MZK Oświęcim wykonał user "pablo"

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

WWz5brFl.jpg

Wszystkie realne tekstury na Jelcza

Wykonali:

- Invis

- leper89

- Marko S (Thank you)

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wybaczcie post pod postem:

Jutro o godzinie 17:00 odbędzie się live na którym zostanie podana oficjalna data premiery tego modelu. Zapraszam wszystkich zainteresowanych na stream na kanał: http://www.twitch.tv/marcin006 Odbędzie się wtedy przejazd po Stargardzie 3.0.0, tym właśnie modelem w wersji dla vMZK.

Pozdrawiam, Invis

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Data premiery została zaplanowana na 7 listopada 2014r. :D

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A do czasu premiery zmieni się jeszcze wykonanie tego modelu?

Chodzi mi głównie o migającą teksturę materiału na przednich siedzeniach (od strony drzwi) oraz o brak odbić (envmap.bmp) na szybach. To pierwsze da się znieść, ale brak odbić na szybach to wielka ujma dla pojazdu - wygląda przez to strasznie słabo. Jak dla mnie jest to wręcz dyskwalifikująca wada, gdyż szyb praktycznie nie da się zauważyć:P.

I tu porównanie. MAN NL z odbiciami na szybach:

http://hostmat.eu/images/13049012671111282586.jpg

Jelcz bez odbić:

http://i.imgur.com/AJ10TOO.jpg

No jest różnica w charakterze, prawda?:P

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Heir

Pozwolę sobie na drobny OT. Jak udało ci się uzyskać takie odbicia na Manie Nl? U mnie, przy dość wysokich ustawieniach, mimo średniego sprzętu czegoś takiego nie idzie doświadczyć. W razie wątpliwości - używam SweetFX.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A no nie wiem. Mój komputer, nieskromnie pisząc, to wysoka półka wśród PC'tów więc może sama różnica w generacji karty graficznej zmienia postać rzeczy. Dodatkowo modyfikowałem ustawienia w panelu Nvidia, aby uzyskać najlepsze efekty graficzne. Opcje graficzne w OMSI również są maksymalne.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się że envmapy dawałem Ale zajrzę co tam i postaram się to poprawic. Najwyżej zwiększenie trochę wartość jeśli już jest. Dzięki za uwage, bo do tej pory nikt nie zwrócił na to uwagi.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta