Gość Kuba!

[wydzielono]MAN NL 202 – Gemoddet

39 postów w tym temacie

Cześć. Około miesiąc temu światło dzienne ujrzał nowy MAN NL202 (a raczej chyba przeróbka, ale bardzo dobra :D).  

Autor: Swiss72  

Ten NL zawiera następujące mody:  (Translate by Google)

_____________________________________________________________________________________

MAN NL 202 - wersja Voith

Silnik:

D0826LUH-MAN, 157kW/213PS

Skrzynia biegów:

Voith-SensoTop (Aktualizacja Diwa5)

Cechy:

1 aparat nadzoru

2 Bustec wewnętrzny wyświetlacz (LED)

3 Brose pełna matryca (flipdot)

4 Komunikaty specjalne

5 Hst Auto. Spedycja

6 Zmieniono właściwości jezdne

7 wyniki aktualizacji

8 Drzwi powietrza

9 Zmieniono klęcząc

10-ga Passanger dźwięku tła

11. Światło Drukarka biletów / font z (nacisnąć)

12. plakietka

13. Zmieniono niewidomych

14-ci Automatyczne termowentylator

15-sza Dodano ABS / ASR

16-ty Dodano "HSTSummer"

17-gi Dodano Door warning

18-ta Berlin Türsteurerung

19-gie światła pozycyjne

20-te IBIS zmiana

21, HST-rozwiązywania z prądem gazu

________________________________________________________________________________

NL 202 MAN - IF wersja

Silnik:

D0826LUH-MAN, 157kW/213PS

Skrzynia biegów:

-ZF_Ecomat_I_5HP-500

Cechy:

1 aparat nadzoru

2 Bustec wewnętrzny wyświetlacz (LED)

3 Brose pełna matryca (flipdot)

4 Komunikaty specjalne

5 Hst Auto. Spedycja

6 Zmieniono właściwości jezdne

7 wyniki aktualizacji

8 Drzwi powietrza

9 Zmieniono klęcząc

10-ga Passanger dźwięku tła

11. Światło Drukarka biletów / font z (nacisnąć)

12. plakietka

13. Zmieniono niewidomych

14-ci Automatyczne termowentylator

15-sza Dodano "HSTSummer"

16-ty światła pozycyjne

17-gi IBIS zmiana

Niestety wielkim minusem w tym autobusie jest to iż nie ma zapowiedzi przystankowych :P.  Wyświetlacz jest od MB Juliana i żeby kierunki się poprawnie wyświetlały należy skopiować pliki HOF z folderu Mercedesa Juliana !! Inaczej będzie lipa :D . Osobiście polecam Wam wersję z skrzynią ZF. Jest w nim polski system otwierania drzwi - w wersji VOITH niemiecki ;) Dźwięki są bardzo dobre. Ogólnie gdyby nie to, że nie ma zapowiedzi to byłby to chyba najlepszy model jaki ujrzał światło dzienne :)

Aha i jeśli chodzi o FPS-y to proszę się nie martwić - model bierze ich mniej więcej tyle co wersja BVG Edition ;)

Aby działały zapowiedzi, należy folder Ansagen przekopiować do folderu Vehicles (tj. tam, gdzie są ogółem pojazdy). Dodano 25.05.13/Piotrek

Żeby dalej nie przynudzać strzelam wam kilka fotek ;) (w sumie one nie są mojego autorstwa xD) :

1.jpg

2.jpg

3.jpg

I wreszcie to, co najważniejsze czyli [mod]brak linku[/mod] 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem szczerze, że ja traktuję ten model jako modyfikacje NLki, a nie całkiem nowy model. Na mnie specjalnego wrażenia nie zrobił, niczym wielkim się nie różni więc ja zostaje przy swojej NLce ;) Oczywiście jest to wyłącznie moje zdanie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak dla mnie ta wersja NL-ki jest dużo lepsza od poprzednika. U mnie ciągnie jeszcze jakoś mniej FPS-ów niż BVG Edition. Brak zapowiedzi jakoś specjalni mi nie przeszkadza, bo w "starej" wersji nie wszystkie działały jak trzeba na niektórych mapach. Dźwięki w ZF-ce bardzo fajne. Moim zdaniem modyfikacja godna wypróbowania.

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pobrałem , przetestowałem i narazie jest super !! Dobrze sie jeździ :) Czegoś takiego szukałem :P Moja ocena to 8/10

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie się jeździ. Ale na słabych komputerach się mocno muli. Poza tym autobus bardzo dobry. Moja ocena to 8,5/10

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byłby ktoś w stanie poradzić coś na te zapowiedzi, żeby szczekaczka je odczytywała ?? A tak po za tym nie wiem czy wiecie, ale w tym autobusie jest rampa dla inwalidów ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dołączę się także do tego samego pytania co @Kuba - co zrobić by "papuga" zadzaiałała ?

Brakuje tego w tym wozie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dźwięki nieciekawe, mieszanka dźwięków z innych autobusów. W wersji Voith zdecydowanie za szybki, w wersji ZF dziwna skrzynia bez kickdowna. Nie polecam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeróbka ciekawa tylko że jak ustawie go sobie na ruch AI czy tam SI to niestety nie widać nic na wyświetlaczach :22 Annoyed: np jedzie sobie linia 101 w Szczecinie autobus jedzie ale nie ma nic na wyświetlaczu...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Paxi też to zauważyłem. Ten model ma jakiś błąd chyba i to dlatego :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ma ; ( bo mam wgrany HOF z Merca i nic teraz to nawet mi go nie pokazuje jako SI hehe trudno... może ktoś to poprawi xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak dla mnie najlepszy nl 202 jaki do tej pory wyszedł.jedyne do czego mógłbym sie przyczepic to fizyka bo wydaje mi się że on za szybko przyśpiesza ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aby zapowiedzi były odczytywane przez "gadaczke" należy przekopiować folder "Ansangen" do folderu "Vechicles" (tam gdzie wkleja się autobusy). Zrobiłem tak i mam zapowiedzi nawet na Szczecinie :D

[mod]Kawałek zgoła niepotrzebnego pogrubienia. Dodano do pierwszego postu. 25.03.13/Piotrek[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy mógłbyś wstawić go na inny serwer, bo mi wykrywa wirusa na tej stronce?

Srry, już OK.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja ponawiam czy ma ktoś lekarstwo na to aby wyświetlacze działały jak się autobus wybiera w trybie SI ? bo jak się nim jedzie to jest oki ale jak już wgram jako SI to jeździ owszem ale wyświetlacze martwe...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie działa mi tablica z przodu, mimo że skopiowałem pliki .hof, pomożecie mi z tym?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

#500 :D

Skopiuj folder "Fonts" do folderu "Fonts" w głównym folderze OMSI.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest to co pomorze na to aby ten autobus trybił z tablicami na SI ?

No może by ktoś dał radę jakąś ? :P JAk zrobić w tym modelu aby trybiły wyświetlacze na AI bo na noramlnym busie działają po wybraniu komend z ibisa a na SI czy tam AI nie ma nic na wyświetlaczach zewnętrznych... :?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Takie pytanie - czy da się w jakiś sposób podmienić w tym modelu tablicę? Męcze się z nimi drugi dzień i nie chcą współpracować.

Przepraszam za odświeżenie, ale lepsze to niż nowy , bezsensowny wątek.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi ci o tablicę rejestracyjną czy wyświetlacz?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyświetlacze oczywiście, tablice rejestracyjne do dla mnie nieznacząca pierdoła przy rozrywce. Obecnie wyświetlacze po prostu nie działają, palą się pojedyncze piksele w różnych częściach, a niestety bez nich nie działa możliwość "wożenia" pasażerów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A do tego autobusu nie jest potrzebny przypadkiem HOF przeznaczony dla wyświetlaczy PIXEL? Chyba tak.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.