OmniWin

Błędy i dyskusje dot. patcha 1.04/1.06

67 postów w tym temacie

W związku z rozlewem postów na temat błędów i problemów z patchem 1.04, zostaje stworzony dział w którym będzie można:

• Wytykać ew. błędy poprawki
  • Pisać i prosić o pomoc w razie ew. problemów technicznych.
  • Luźno o nim dyskutować.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pewno błąd : W solarisie 10 III i 15 II użytkownika tatiana000 nie działają kamery , nie wiem u mnie tak jest ;)

Innych rażących nie znalazłem . Patch na + .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W MAN'ie Lion'ie DD nie działąją kamery.

Po kliknięciu na dodanienowego autobusu ikonka tegoż że autobusu wariuje.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy komuś udało się zaadaptować skrypt ciepłego guzika do innych autobusów? Ja próbowałem, ale skończyło się to albo błędami, albo nie przynosiło efektu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja mam lek na niedziałającą Setre 215 UL, Mercdedesa by Julian i inne.

Patch najzwyczajniej w świecie usuną foldery z katalogu "Anzeigen".

Trzeba je wgrać jeszcze raz i będzie działało :)

Pozdrawiam,

Kamil

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mystory: taki bład wyskakuje jak po instalacji patcha 1.04 (podmienia on m.in. MANy i omsi.exe) spowrotem wrzucimy do gry omsi.exe z poprzedniej wersji 1.00 lubb 1.01

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W moim odczuciu nie ma żadnej różnicy. Miałem zapisane ustawienia i po instalacji patcha wgrałem je z powrotem. Żaden wzrost wydajności nie nastąpił.

Pojawiło się za to masę problemów z autobusami i ich lusterkami. Pierwsze takie niefortunne spostrzeżenie nastąpiło w Jelczu M125M. Przy hamowaniu lewe lusterko troszeczkę nam ucieka z pola widzenia i już na nim obraz zamiera. Obrazy z kamer w wielu autobusach nie działają np. Man Lion's City DD

Tak więc po nowym patchu otrzymujemy więcej problemów niż korzyści, nie wyobrażam sobie teraz instalacji każdego wydanego autobusu i naprawy tych zamierających lusterek, wielki BUG. Wszystko to wymuszone, jeśli chcemy zagrać w płatny dodatek.

Coś twórcy muszą pomyśleć, pomogłoby dodanie może jakiejś opcji w której moglibyśmy wybrać sposób odświeżania obrazu w lusterkach, po staremu i nowemu, zależnie od tego jaki kto ma komputer i na co może sobie pozwolić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie przejazd po Szczecinie SD84 chyba i... jest lepiej. Sama ilość klatek podobna, ale w końcu zastosowali to co było dawno zapowiedziane, czyli wczytywanie tekstur przez drugi rdzeń. Dogrywanie bloków terenu nie muli prawie w ogóle, teraz często nie trwa nawet sekundy, gdzie wcześniej podjazd zaraz za wiaduktem na Wilczej ciął dobre 20 sekund. Bloki terenu też wczytują się wcześniej, bywało że było to dopiero gdy miało się jakieś 100m do krawędzi. Choć może jest to spowodowane ilością bloków, teraz często na liczniku 3 i więcej, bez większego spadku ilości klatek, no ale to Szczecin. Ogólnie jeździ się lepiej, a samo patrzenie w licznik klatek jak widać to nie wszystko.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na Oficjalu Niemieckim Marcel pisze że ma jakaś poprawkę może by ktoś obczaił i tu to wytłumaczył na nasz Ojczysty ? :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mam problem. Po zainstalowaniu tej aktualizacji gdy chcę wybrać Solarisa to wyskakuje mi błąd Datei nicht gefundet czy coś takiego. Tak samo jest gdy chcę wybrać Projekt Szczecin. Prosze o pomoc !

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po zainstalowaniu Patcha, w solarisie 15 nie działają wyświetlacze. Pasażerowie wchodzą normalnie, po ustawieniu IBISA.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi chodzi o to, że w okienku gdzie się wybiera autobus do wyskakuje ten błąd.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

udało mi się prawie uruchomić ciepły guzik (póki co drzwi na razie skaczą pomiędzy otwartymi i zamkniętymi jak pasażerowie podejdą). to jest zmienna (L.L.PAX_Entry0_Req) (z tym ze zero jest numerem drzwi chyba)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up: a w jakim busie próbujesz uruchomić ciepły guzik?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

próbowałem uruchomić w manie SD202 i uruchomiłem z automatycznym zamykaniem są tam jeszcze drobne błędy i zrobiłem ciepły guzik bez zamykania w solarisie urbino 15 i pinknie działa

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W edytorze przy próbie odpalenia innej mapy niż Berlin po kliknięciu na plik global.cfg mapy wywala do menu wyboru mapy. Jakieś pomysły?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdy mamy małą ilość FPSów (jechałem na Szczecinie w deszczu) to gdy odwrócimy głowę na któreś z lusterek, wtedy też zbyt długo one się renderują i FPSy potrafią zmniejszać się do takiego poziomu, że autobus mi po prostu skacze. Niesamowicie denerwująca rzecz, po prostu nie wyobrażam sobie, żeby nie zostało to poprawione w OMSI 2.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Mam podobny problem ze skaczącymi autobusami. Wczoraj zainstalowałem oryginalną wersje OMSI.Wszystko ładnie pięknie, rejestracja przebiegła pomyślnie. Na próbę odpaliłem OMSI ( przed instalacją patcha 1.04 ) i wszystko śmigało aż miło. Więc zabrałem się za instalację patcha 1.04 i też wszystko poszło gładko. Uruchomiłem ponownie ( przykładem mapa Kraina 3 ), autobusy wszystkie dostępne bez żadnych błędów. Rozkłady dostępne, IBIS działa bez zarzutu, wszystko się wyświetla ale patrze na wskaźnik FPS-ów strasznie spadły. Miejscami nawet do 6 FPS. Ustawienia minimalne gry a i tak autobusy mi skaczą. Więc ten patch 1.04 nic ciekawego nie wniósł. Zrobię instalację OMSI jeszcze raz i zostawię taką bez aktualizacji patcha 1.04.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

otóż mam pewien problem. Omsi kupiłem ponad rok temu (żeby nie było, że nie mam oryginałki), mam zainstalowane z Aerosoft Launcher i tu zaczyna się problem. Omsi zaktualizowałem do 1.01 jak tylko wyszła aktualizacja. Jednak gdy teraz naciskam "szukaj aktualizacji" w Aerosoft Launcher to nie wyszukuje mi żadnych aktualizacji (mam dodane OMSI do "Symulatory Niestandardowe" czy coś takiego.. i wyskakuje że wszystko jest "aktualne"). I stąd moje pytanie - jak mogę pobrać aktualizację 1.04?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po instalacji patcha światła pozycyjne są nazwane "światła parkingowe", a czy gdzieś są światła mijania (jakiś skrót klawiszowy itp)? Bo jak ustawię na pozycyjne to jest mrugnięcie ostrzegawczymi na przycisku świateł długich. Chodzi mi o to żeby było jak w osobówce 1.pozycyjne/2.mijania/2a.długie (tj. drogowe) (bez patcha, też nie mogłem tego znaleźć)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W tych starszych autobusach ( MANy SD, MB O405 otd.) reguluje się to kluczykiem od stacyjki :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Kuba! dzięki.Już znalazłem. Dziwne tłumaczenie na polski w tym patchu. Shift+L są światła pozycyjne (tu nazwane parkingowe), następnie na L są mijania (tu nazwane jako "przyciemnienie świateł" ), a później już na F długie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta