Gość omsolaris12

Rzeczyc czyli miejska mapa omsolaris-a12

Czy uwazasz, że taka mapa jest potrzebna i warta kontynuowania?   1 głos

1. 1. Czy uwazasz, że taka mapa jest potrzebna i warta kontynuowania?

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

24 postów w tym temacie

Witam! Jak zapewne wiecie wydałem około dwa miesiące temu mapę Projekt PKS by omsolaris12. Równo z projektem powstawała miejska mapa Rzeczyc. Nie wydałem jej ani nawet nie kończyłem bo jak zobaczyłem pozytywne komentarze na PKS-ie to pomyślałem że będę zajęty wersją drugą, jednak okoliczności się zmieniły gdyż właściwie równo z moja mapą pojawiło się Fikcyjne Pomorze - PKS, Projekt BUS, No i teraz kontynuacja PKS-u Piotrwawraka. Aby nie siedzieć biernie i jednocześnie nie zajmować sie tą samą mapą postanowiłem dokończyć pierwotny projekt. Obecnie w całości zrobiona jest linia 102 (poza rozkładami) a układ drogowy przygotowany jest na cztery inne linie + tramwaj. Nie są one długie (ok. 7-10 min. jazdy). Wszystkie słupki, wiaty, tabliczki, emblematy, pochodzą z warszawskiego ZTM. Nie jest to rozwiązanie tymczasowe a trwałe. Ja pochodzę z Warszawy i na mojej mapce większość elementów ma jakieś odzwierciedlenie w tym mieście. Nigdy się tego nie wstydziłem a chcę żeby moja mapka to była taka mała Warszawa. No cóż wstępu chyba wystarczy czas na konkrety:

Mam nadzieje że screeny będą się wyświetlać w razie jakiś problemów pisać:P

Najpierw Tesco:

Tesco%2526Komfort-01.jpg

Potem bazar:

Targowisko-01.jpg

Targowisko-02.jpg

Skrzyżowanie Św. Marcina i Piłsudskiego

w.-Marcina-01.jpg

Przystanek przy szkole:

Szko%C5%82a-01.jpg

Starogrodzka przy Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich:

Starogrodzka-01.jpg

Starogrodzka-02.jpg

Pętla tramwajowa przy Sosnowej:

Sosnowa-01.jpg

Sosnowa-02.jpg

Sosnowa-03.jpg

PKP Rzeczyc:

PKP-Rzeczyc-01.jpg

PKP-Rzeczyc-02.jpg

PKP-Rzeczyc-03.jpg

Piłsudskiego:

Pilsudskiego-02.jpg

Pilsudskiego-01.jpg

Pętla przy Niskiej (Dzielnica Rosyjska)

Niska-01.jpg

Kino w Dzielnicy Rosyjskiej:

Kino-02.jpg

Kino-01.jpg

Cmentarz Prawosławny (Dzielnica Rosyjska)

Cmentarz-P-01.jpg

I na deser Biedronka:

Biedronka-04.jpg

Biedronka-03.jpg

Biedronka-02.jpg

Biedronka-01.jpg

Zrobiłem filmik z linii 102 oto on:

http://www.youtube.com/watch?v=niT-IQIZ6Ig&feature=youtu.be

Mam nadzieję że się spodoba piszcie, komentujcie, oceniajcie i nie czepiajcie się zbytnio ZTM-oskich słupków. I zapewniam prace nad PKS-em idą pełna parą. To na razie tyle pozdrawiam omsolaris12;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda całkiem solidnie :) Jedyne do czego jak na razie mogę się doczepić to linie ciągłe :P Może być tam dał podwójną ciągłą? Myślę, że lepiej by było bardziej Polsko :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zapowiada się świetnie ;) Piszesz, iż układ dróg jest nastawiony na 4inne linie, więc zamierzasz je dodać i wtedy wydać mapkę?

Powodzenia i pozdrawaiam! ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak układ dróg jest gotowy na cztery inne linie i kiedy zostaną one zrobione wydam mapkę. Prezentuje kolejne screeny:

Ogrodowa:

Ogrodowa-02.jpg

Ogrodowa-01.jpg

Krasnopolska:

Krasnopolska-02.jpg

Krasnopolska-01.jpg

Biedronka po raz wtóry;)

Biedronka-05.jpg

Dodatkowo prezentuje "okładkę" mapki:

poczotek1.jpg

Niedokończony jeszcze Klasztor Franciszkanów:

Klasztor-01.jpg

Schody kręcone projektu tomasza5254:

Klasztor-02.jpg

Mam nadzieje że się spodoba. Wstępne numery linii to 101, 102, 103, E1, E2. To wszystko na dziś. Oceniajcie, komentujcie, podsuwajcie pomysły. Pozdrawiam omsolaris12;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja powiem tak. Jeżeli chodzi o drogi, to ja nie czuje kompletnie klimatu polskiego. Wszystkie drogi są po prostu niemieckie, z dodanymi tylko zebrami na przejściach i nic więcej. Jeśli to zostanie zmienione to mapka powinna być całkiem niezła.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prezentuje kolejne i screeny i jednocześnie zapewniam ,że proces upolszczania wszelkich obiektów w tym dróg i budynków będzie procesem końcowym (tuż przed oznakowaniem).

Tutaj prezentuje pętle linii E2. Jeżeli się spodoba to inne obszary będe robił na wzór tego:

Omsi-2013-06-09-22-13-37-46.jpg

Omsi-2013-06-09-22-13-10-57.jpg

Omsi-2013-06-09-22-12-58-14.jpg

Omsi-2013-06-09-22-12-25-56.jpg

Omsi-2013-06-09-22-12-17-34.jpg

Komentujcie i oceniajcie. omsolaris12;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten znak ograniczenia prędkości najlepszy, a co do mapki jeśli tak jak mówisz spolszczysz ją jeszcze bardziej to będzie super.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie, znak typowo polski ;) ;) Osobiście zmieniłbym "okładkę mapy" na inną ;) Np. na drugi screen "Kino w Dzielnicy Rosyjskiej" lub przystanek Biedronka od lini 102 ;p

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obiekty są jak najbardziej spoko tylko te drogi kolą trochę w oczy, przynajmniej moją skromną osobę :P Jeśli one będą w pełni spolszczone to będzie naprawdę elegancko. A znak ograniczenia prędkości rewelacja, chyba będę musiał się uśmiechnąć do Ciebie w jego sprawie :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rzadko się wypowiadam w tym dziale, ale się wypowiem. Mapa wygląda genialnie. Prezentuje bardzo wysoki poziom. Dla mnie charakter Polski jest w miarę odczuwalny, a nawet nie ma naszego oznakowania. Bardzo podoba mi się inwencja z dzielnicą rosyjską i cmentarzem prawosławnym. Skriny są bardzo zachęcające. Tak trzymaj! Bardzo mnie pozytywnie zaskoczyłeś. Gratulacje i powodzenia w dalszych pracach. Jeżeli masz jakieś problemy, to wal śmiało, zawsze, co dwie głowy, to nie jedna. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prezentuje kolejne screeny. Mam tu przykład spolszczenia drogi i jednocześnie zapytam: Czy o takie coś chodzi? Oprócz tego znajdziecie tu inne rzeczy...

Tomasz%C3%B3wek-%282%29.jpg

Tomasz%C3%B3wek-%284%29.jpg

Tomasz%C3%B3wek-%281%29.jpg

Tomasz%C3%B3wek-%283%29.jpg

Tomasz%C3%B3wek-%285%29.jpg

Tomasz%C3%B3wek-%286%29.jpg

Oceniajcie, komentujcie, to tyle na dziś pozdrawiam omsolaris12;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do szczęścia już tylko polskich tekstur ludzi brakuje. Co do mapy, jest świetna i o takie spolszczanie chodzi.

PS. Nie przejmuj się tymi co uważają że taka mapa nie jest potrzebna. Każda mapa jest i będzie potrzebna. Szczególnie Polska.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, powiedzmy, że mniej więcej o to chodzi. Co do pierwszego screenu, to kwestia tego czy chcesz mimo wszystko zachować jakąś realność czy stawiasz na pełną fikcję. Takiej krzyżówki raczej nie zobaczymy w Polsce nigdzie. Co do ostatniego screenu to zalecałbym ostrożność w ustawianiu tych krzaków z Omninska, bo zżerają sporą ilość FPSów. Ogólnie, patrząc po screenach, na mnie nie robi to dotychczas zbyt wielkiego wrażenia, ale zobaczymy jak mapka będzie wyglądać docelowo, z zaaranżowanym otoczeniem i innymi bajerami.

Życzę powodzenia i pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Pokazuję kilka screenów. Nadal pokazują tą samą dzielnicę ale dzięki temu ocenicie skalę postępu.

Tomasz%C3%B3wek-1-%287%29.jpg

Tomasz%C3%B3wek-1-%286%29.jpg

Tomasz%C3%B3wek-1-%285%29.jpg

Tomasz%C3%B3wek-1-%283%29.jpg

Tomasz%C3%B3wek-1-%282%29.jpg

Tomasz%C3%B3wek-1-%281%29.jpg

Oceniajcie, komentujcie. Pozdrawiam omsolaris12;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na trzecim screenie nie pasuje mi ten chodnik samopas. Jest on ustawiony bez żadnego sensu. Co do ostatniego screenu to bardziej trąci Rosją niż Polską, no chyba, że to ta dzielnica rosyjska to wtedy jest super :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po dłuższej przerwie prezentuje screeny z linii 101 ,która to prowadzi przez śródmieście tak więc napotkamy tutaj starsze i ładniejsze obiekty. Prosiłbym wszystkie osoby uskarżające się na rosyjski klimat mapy o popatrzenie na to z inne perspektywy. Rzeczyc to miasto o silnej kulturze polsko-rosyjskiej. W niektórych polskich miastach na co drugiej przecznicy jest bar chiński lub kebab u mnie są punkty usługowe i restauracje pochodzące z Rosji. Nie da się zamknąć jakiejś mniejszości w jednej dzielnicy. Owszem dzielnica rosyjska istnieje ale i tak miejsca z nią związane spotkamy w całym mieście. Poniższe zdjęcia prezentują końcówkę trasy. Starówka nie została pokazana. Pętla Osiedle Konopnickiej została w 100% wykonana prze ze mnie (poza obiektami). Nie przynudzam:p

Pętla w 100% moja:D:

OS-Konopnickiej-03.jpg

OS-Konopnickiej-02.jpg

Skusiłem się na kurs jelczykiem... :

OS-Konopnickiej-01.jpg

Ulica Kopernika - blokowisko 6 piętrowych domów:

Kopernika-01.jpg

Kopernika-02.jpg

Jeszcze nie ukończone Centrum Handlowe Rzeczyc i jego okolice:

CH-Rzeczyc-03.jpg

CH-Rzeczyc-04.jpg

CH-Rzeczyc-01.jpg

Informuje wszystkich że chodnik samopas został skasowany. Oceniajcie komentujcie piszcie. Pozdrawiam Was omsolaris12;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetnie się zapowiada, w zatoczce autobusowej widzę tzw. trelinkę, chyba nigdzie tego wcześniej nie widziałem, zrób przy tym efekt nierówności podłoża.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Mapa mi się bardzo podoba, ale mam zastrzeżenie do 6-ego screenu z twojego ostatniego postu, takiego skrzyżowania nigdzie w Polsce nie widziałem, może zatop asfalt w asfalcie i "namaluj" nowe pasy na skrzyżowaniu, by było bardziej Polskie.

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sama mapa jest porządna, widać, że autor się stara, ale osobiście mnie nie przekonuje. Głównie dlatego, że autor za bardzo wziął do siebie słowo fikcja. Fikcja ta bije dość mocno po oczach w kilku miejscach przedstawionych na screenach, ale nie neguję tego, gdyż jeżeli jest to projekt nierealny, to każdy ma prawo umieszczać w nim, co mu się żywnie podoba, jednakże jak już wspomniałem, mnie taka mapa aż nazbyt fikcyjna nie podchodzi, chociaż doceniam i szanuję trud włożony w tworzenie trasy.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te screeny przekonały mnie do tego, iż naprawdę można docenić Twoją pracę - mapa jest na wysokim poziomie, kto wie czy nie na poziomie moich map. Można byłoby tak uznać, ale razi mnie jeden element - za jaką cholerę używać tych gotowych skrzyżowań i spline'ów? Zero oryginalności, na wielu mapach są również te skrzyżowania. Zachęcam do nauki tworzenia kostek AI - osobiście chętnie pomogę. Masz potencjał i go wykorzystaj ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prezentuje ostatnie pięć screenów może nie są zbyt ciekawe, ale wierzcie mi zrobiłem pętle 103 i kawałek bus pasa z torowiskiem. Została mi jedna, duża krzyżówka oraz pętla Dworzec PKS i Cmentarz. Orientacyjnie podałem że będzie pięć linii ale z uwagi na fakt, że mapa jest bardzo mała (odległości) i niektóre linie się pokrywają np. ww. 201 dlatego o nich nie wspominam. Numery linii nocnych to zapewne 601, 602 (jak w starym ZTM-ie).

Planowane autobusy AI to:

* Ikarus 260.06 (tutaj jest mały problem z drzwiami na przystankach otwierają się tylko te pierwsze a te ostatnie są martwe jeżeli zna ktoś rozwiązanie to proszę napisać)

* Ikarus 260.43

* Jelcz L11

* Solaris Urbino 15

* MAN NL202 (malowanie na screenach)

Malowania są już gotowe jeżeli będziecie chcieli to screeny pojawią się w ciągu kliku godzin.

Screeny właściwe;)

Tomaszowek2-%281%29.jpg

Tomaszowek2-%282%29.jpg

Tomaszowek2-%283%29.jpg

Tomaszowek2-%284%29.jpg

Tomaszowek2-%285%29.jpg

Tomaszowek2-%286%29.jpg

Oceniajcie komentujcie piszcie. Pozdrawiam omsolaris12;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Garaże = tragedia! Chociaż zlikwiduj chodnik od ich strony.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj. Mapka fajna ostatnie screeny fajne ale z godzę się z przedmówcą te garaże to jest masakra. Ogólnie mapka zapowiada się fajnie więc życzę powodzenia w pracach i trzymam kciuki .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na rzecz drugiej wersji PKS-u wstrzymuje prace. Wątek może zostać tymczasowo zamknięty.

[mod]Daj znać, to się otworzy :P / SL[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.