OmniWin

Prawidłowa konfiguracja Logitech G27 (profiler)

7 postów w tym temacie

Witam pany !

Czy umiałby mi ktoś wytłumaczyć jak poprawnie skonfigurować G27 ?

Wiem że coś tam trzeba zaznaczać coś tam dodawać - ale co ? Nie mam pojęcia...

Jest problem z biegami bo albo wchodzą dobrze albo nie wracają na luz i to taka zabawa.

Jeśli podobny temat istnieje - trudno - będzie to skondensowane tutaj i może przyda się do FAQ.

Dodam że mam problem z włączeniem konfiguracji kontrolera (długo się ładuje) ale możne jutro najdzie mnie cierpliwość i poczekam :).

Pozdrawiam.

PS:

Jeśli ktoś byłby na tyle miły że mi pomoże proszę o tłumaczenie na chłopski rozum :D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj:)

1. Długość ładowania Logitech Profiler jest związany z tym, że program przy każdym starcie aktualizuję bazę gier, które masz na dyskach w komputerze, a skanowanie trochę czasu mu zabiera, wiem z własnego doświadczenia.

2. Jeśli chodzi o konfigurację urządzenia, najlepiej dodać nowy profil na przykład o nazwie OMSI. Tworzysz go otwierając Profiler, menu kontekstowe Profile=>New profile.

3. Tam ustawiasz sobie wszystko tak, jak na screenach (moje ustawienia), tudzież możesz metodą prób znaleźć najlepsze ustawienia odpowiadające Tobie:

Profile properties

isios5p8q4ed.png

Specific game settings

3p25e04ijftg.png

Global devices settings

cutrzlaah8l3.png

Global profiler settings

2smi9po41kjx.png

4. W samych opcjach OMSI, gdy już wybierzesz kontroler i poprzypisujesz akcje do odpowiednich przycisków, musisz koniecznie odznaczyć opcję continuous.

88945271535239311464.jpg

5. Są jeszcze jakieś ustawienia L27 w Windowsowskim panelu sterowania, ale generalnie powielają się z tym, co możesz ustawić za pomocą profilera.

Mam nadzieję, że to pomoże Ci w jakikolwiek sposób, gdyby jednak nie, to będziemy dalej kombinować, co jest "schinszczone" w Twoich ustawieniach, tak by działało prawidłowo.

Pozdrawiam :)

[mod]screeny są z Logitech Profiler pod DFGT[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poradnik nadający się do FAQ :).

Wszystko działa tak jak należy, a nawet lepiej :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Opcja Report Combinend Pedals powinna być odznaczona. Wtedy pedały działają prawidłowo i każdy ma swoją oś. Jest o wiele lepsze odwzorowanie hamulca i gazu ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdziłem i faktycznie jest zmiana w prowadzeniu.

Widać to ewidentnie. Wszystko jest dokładniejsze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta