damian28

[usunięty] Mercedes O345 Turk mod

20 postów w tym temacie

Witam

Mod zawiera wersję z czterobiegową skrzynią Voith i dwie wersje ze skrzynią ZF - czterobiegową i pięciobiegową.

Zakres zmian

- dźwięki

- kamery

- sterowanie drzwiami

- wycieraczki (działają jak w typowym modelu)

- zwiększona ilość miejsc stojących (wszystkich miejsc łącznie 77)

- oświetlenie (działające światła pozycyjne)

- podświetlenie wskaźników (włączają się wraz ze światłami pozycyjnymi)

- poprawione i wyskalowane wskaźniki

- działające niezależne ogrzewanie

- jaśniejsze i bardziej przezroczyste szyby

- poprawione działanie niektórych przycisków

oraz kilka innych drobnych zmian

Pasażerowie wsiadają i wysiadają wszystkimi drzwiami.

Wszystkie drzwi otwieramy i zamykamy ręcznie. Skróty klawiaturowe jak w większości modeli, czyli "bus_doorfront0", "bus_doorfront1" i "bus_doorfront3". Pierwsza połówka przednich drzwi to "bus_doorfront5". Wraz z otwarciem drugich lub trzecich drzwi włącza się hamulec przystankowy. Można też włączyć go niezależnie przyciskiem pierwszym od lewej w dolnym prawym rzędzie lub z klawiatury "bus_dooraft". Wyłącza się sam przy ruszaniu gdy wyłączony jest ten przycisk i są zamknięte drzwi.

Wycieraczki i światła włącza się jak w większości modeli, przy czym wycieraczki tylko z klawiatury.

Ogrzewanie niezależne to trzy przyciski w górnym rzędzie po lewej. Wyłącza się je tym przyciskiem który jest włączony. Skróty klawiaturowe to "HCP_vent_50", "HCP_vent_77", "HCP_vent_100". Ogrzewanie postojowe i chłodzenie silnika to przyciski obok tego od pierwszej połówki przednich drzwi.

O345 Voith 4

O345 ZF 4

O345 ZF 5

kamery

oświetlenie

[modbrak linku/08.01.15r[/mod]

Mod nie będzie działał w wersji "Classic"

Proponuję zrobić kopie zapasowe podmienianych plików

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To na jakiej wtedy wersji ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurcze, szczerze mówiąc całkiem zapomniałem o tym modelu. To jest w zasadzie Conecto, a nie Turk, taki też jeździł u mnie w mieście, także tym bardziej się cieszę z tej modyfikacji, dobra robota, tylko miałbym jedną sprawę do Ciebie i to bardzo istotną, tylko nie wiem czy tak daleko sięgają Twoje kompetencje. Otóż w modelu, niemożliwe jest sprzedawanie biletów. Gdy ktoś chce kupić, to kładzie pieniądze w bliżej nieokreślonym miejscu. Analogiczna sytuacja jest z wydawaniem pieniędzy przez nas, kierowców. Jedna osoba owszem, kupi, ale kolejne już nie, a co za tym idzie tworzy się kolejka i pasażerowie nie wysiadają. Czy byłbyś w stanie to zmienić?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do 2002 roku nie nazywał się jeszcze Conecto. Dopiero po przeprowadzonej modernizacji nadano mu tą nazwę. Od tego czasu ma wklejane boczne szyby, nie ma małych okienek przed pierwszymi drzwiami, niektóre wersje mają za tylnymi drzwiami zabudowę wieżowa, do tego parę zmian technicznych. Także wersja w OMSI to jeszcze nie "Conecto", chociaż konstrukcyjnie to nie ma większej różnicy:)

Biletów nie poprawię bo się na tym nie znam

Do pobrania jest kilka wersji tego modelu, wersja Classic ma tą nazwę w plikach .bus a także w folderze z modelem

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mod sam w sobie jest perfekcyjny. Dodaje to, czego brakowało mi w tym pojeździe i oczywiście poprawia wszystkie niedoróbki. Moja jedyna uwaga tyczy się małego lusterka z przodu z prawej strony. Mogłoby one być zwrócone na wyświetlacz, lub na przód pojazdu. A myślałeś, żeby pogrzebać bardziej w skryptach i wstawić do niego jakiś sterownik i tablicę kierunkową (np. ANNAX) ?? Pzdr Kuba! :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też już myślałem żeby to małe lusterko ustawić inaczej, ale okazało się że wraz z tym większym mają przypisany ten sam widok więc sobie odpuściłem i zająłem się czymś innym. Może da się to jakoś zrobić ale obecnie nie wiem jak:)

Na ibisach, wyświetlaczach, biletach itp się nie znam więc tego nie zrobię

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Modzik bardzo fajny , będe go testował , nazwa trafiona , bo Conecto było od 2004? Pierwsza dostawa W Bydgoszczy - 2005 . Dopiero od 2004/2005 nazwano O345 Conecto , ponieważ przód został zmieniony . Tylko że to jest solówka , ale przegub niczym prawie się nie różni , tylko guzikami w kabinie i innym układem siedzeń.

Ze screenów i filmu oceniam na mocne 7/10

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie, gdzie w tym busie znajduje się ibis do wpisywania kursu?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To na jakiej wtedy wersji ?

można usłyszeć odpowiedź ??:22 Annoyed: .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobiłem dodatek, który uzupełnia ten mod o wyświetlacze, Ibis i bileterkę z tej wersji, której autorem jest Graywolf.

Aby z niego skorzystać należy najpierw pobrać mod z pierwszego posta a następnie ten dodatek.

Przy okazji nieznacznie zmieniłem konfigurację dźwięków i ustawienia skrzyni

DOWNLOAD

PS. Dla osób, które jeszcze busa nie mają - mody są do wersji downloadu, w której archiwum ma nazwę "MB_Turk_o345_1999" /jss2008

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz to bus ma wszystko co potrzeba.

Króciutki filmik

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A mi wywala błąd, że coś tam się nie zgadza z plikiem antrieb.osc :22 Annoyed:

[mod]wstaw screen błędu, bo to nic nie mówiący post[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko zainstalowałem poprawnie wedle instrukcji jss2008, autobus bez problemu działa i na pozór wszystko jest ok, ale... Damian, chyba zapomniałeś dołączyć skrypt, który odpowiada za kupno/sprzedaż biletów. Pasażer, chcąc kupić bilet nie kładzie pieniędzy na kasie tylko w powietrzu, mniej więcej na wysokości drugiego rzędu siedzeń. Tak samo my wydajemy bilet oraz resztę w tym samym miejscu. Byłbyś w stanie coś z tym zrobić? Strzelam, że wystarczy podmienić jakiś skrypt z tego modu od Graywolf.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Można jeszcze raz prosić o odświeżenie linku? Ten znowu nie działa :C

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Temat nieaktywny, brak linku, do archiwum
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten wątek został zaznaczony do usunięcia z powodu naruszenia regulaminu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.