turqus

Tworzenie linii na własnej mapce.

96 postów w tym temacie

Cześć.

Zacząłem robić własną mapkę i nie wiem w jaki sposób stworzyć własną linię. Czy ktoś mógłby mi z tym pomóc?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okej, ale w jaki sposób stworzyć ten plik z przystankami? Wyczytałem że trzeba się za to zabrać w edytorze, no ale jestem w tym temacie dość ciemny ;d. Znajdę tutaj gdzieś "poradnik" krok po kroku jak zrobić własną linię?

Teraz to już w ogóle jak wchodzę do editora i wczytuję mapkę to wyskakuje błąd: "Zugriffsverletzung bei Adresse 0053A6CD in Modul 'Omsi.exe'. Lesen von Adresse FFFFFFF8" - Poradziłem sobie już.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Próbuję zrobić mapkę swojego miasta, mam ochotę pojeździć na "swoim" terenie :D. Muszę ogarnąć te nieszczęsne linie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten błąd czasami wyskakuje wyłącz komputer i włącz raz jeszcze ;) ... Co do tych przystanków to musisz w edytorze stworzyć "linie" po której mają jeździć autobusy i w zakładce niżej tworzysz tam numer linie i klikasz na poszczegolne boxy przystanków.

To jest bardziej opszerny temat do wytłumaczenia ale na pewno było bo sam się o to kiedyś pytałem i dostałem odpowiedz na wszystko ;)

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wejdź w X:/m-r software/Omsi/maps/Grundorf/TTdata i kopiujesz plik 76.ttl

Kopiujesz go najlepiej na pulpit.i przerabiasz go według wzoru

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten błąd czasami wyskakuje wyłącz komputer i włącz raz jeszcze ;) ... Co do tych przystanków to musisz w edytorze stworzyć "linie" po której mają jeździć autobusy i w zakładce niżej tworzysz tam numer linie i klikasz na poszczegolne boxy przystanków.

To jest bardziej opszerny temat do wytłumaczenia ale na pewno było bo sam się o to kiedyś pytałem i dostałem odpowiedz na wszystko ;)

PZDR siroccoxp

Wiem, z błędem sobie już jakoś poradziłem. Byłby ktoś skłonny opisać to dokładniej? Spróbuję jeszcze sam coś wykombinować i dam znać.

A co do posta wyżej - nie rozumiem tego przerabiania ;p.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W "tracks" mam zaznaczyć też drogę którą porusza się autobus? A w "trips" przystanki?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaraz Dodam jeszcze raz bo zdjęcia sie nie otwierają ;D Sekunda :D

Witaj Turqus

Okay to zaczynamy.

Najlepiej się rozkład robi w edytorze ale można także w notatniku ale bardziej łatwo i szybciej w edytorze ;)

Zaczniemy od początku.

1.Uruchamiasz edytor i ładujesz własną mapkę.

2. Wchodzisz w zakładkę Tracks & Trips

24472853.th.jpg

3. Na samej górze są opcje MOD

a) Opcja Add Trackentry odpowiada za poruszanie sie autobusu.

B) Opcja Add Stadion Odpowiada ,za dodanie przystanków.

Zaznaczasz opcję Add Trackentry

-----------------------------------

4.Przechodzisz niżej do Tracks, klikasz Create , wpisujesz Name (Czyli nazwę np: 22_Dworzec-Skarpa lub inna nazwa, najlepiej taką jak ja napisałem ,żebyś mógł się połapać , oczywiście inna linia i inne kierunki.;))

10090032.th.jpg

--------------------------

5. Utworzyłeś juz nazwę trackera, teraz klikasz na ten znaczek < - > i następnie na ten brązowy pasek z napisem CAR , trasa zaznacza się na zółto.

39634312.th.jpg

---------------------------------

6. Następnie zaznaczasz następny odcinek. Zaznaczony odcinek staje się zółty a poprzedni czerwony.

UWAGA : Ważne ,żeby po kolei zaznaczać :)

i tak zaznaczasz aż do swojej pętli, gdzie autobus ma się zatrzymać.

31500775.th.jpg

P.S Tam gdzie Ci zaznaczyłem strzałką na zdjęciu pojawiają się tzn Trackery , inaczej ,którędy ma autobus kursować ;)

------------------------------

7. Dojechałeś już do swojej pętli, teraz aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku kliknij opcję w prawym górnym rogu Find Error , Gdy wyskoczy błąd:

46630180.th.jpg

oznacza to ,że pewnie ominąłeś ,lub źle zaznaczyłeś albo nawet podwójnie ten sam tracker. Należy kliknąć Ok , edytor automatycznie pokażę w jakim trackerze występuje błąd i go poprawić.

Gdy wyskoczy Informacja:

68952310.th.jpg

Oznacza to ,że wszystko zrobiłeś idealnie.

Uwaga : Robisz ten sam sposób w drugą stronę tzn. Dworzec-Skarpa(To już masz) i Skarpa-Dworzec . Przypominam ,że (Dworzec-Skarpa i na odwrót to fikcyjnie podane nazwy ;) Wpisujesz własne ;) )

------------------------------------------------

8. Tworzenie przystanków.

Przechodzisz do zakładki Trips ale przed tym na samą górę do opci MODE i zaznaczasz opcję Add Station, Wracasz do zakładki trips i klikasz na opcję Create new with act. Track... pojawia się okienko , w opcje Name wpisujesz nazwę najlepiej od pętli do pętli np: Dworzec-Skarpa.

48430375.th.jpg

a) w Terminus Wpisujesz na jaką pętle zmierzasz ja w tym przypadku wpisujemy SKARPA .

B) w Line wpisujesz numer własnej linii, ja w tym przypadku wpiszę linię nr 22

70048184.th.jpg

c) i przesuwasz się wzdłuż trasy szukając przystanków, (Przy przystanku powinna znajdować się czerwona kostka, jak jej nie masz to ją stwórz znajdziesz ją w zakładce Objects -> Utilites -> Bus Stop)

68473797.th.jpg

-------------------------------------

9. Okay klikasz na tą kostkę i pojawia Ci się nazwa przystanku z danymi.

84586285.th.jpg

Postępujesz tak samo jak z trackerami , tylko ,że klikasz na kostkę ;)

Może wyskoczyć błąd ,że klikasz na kostkę a ona przybiera nazwę pętli lub innego przystanku ,wtedy należy wyłączyć edytor i ponownie uruchomić.

Dodam jeszcze ,że w przeciwną stronę też musisz to zrobić ;)

Czyli zamiast wpisywać w Terminus Skarpa Wpiszesz Plac a numer linii ten sam ;)

-------------------------------

10. Gdy już udało się ogarnąć kostki wchodzisz w opcję Edit Profiles ,otwiera się okienko i klikasz opcję NEW

27177556.th.jpg

Zostawiasz name takie jakie jest. W tej opcji podajesz ile trwa twój kurs (ile minut) załóżmy ,że trwa u mnie 5 minut, w opcji Time to start Terminus wpisujemy 5.000 o klikamy enter. Zamykamy Okno

10ahp.th.jpg

----------------------------------------

11. Tworzenie rozkładu ;)

Wchodzimy w Opcję na samym dole , nazywa sie ona Edit Timetable

94760277.th.jpg

Pojawia sie nam okno tworzenia rozkładu ;)

a)Wchodzimy w opcję Create na samej górze po lewej stronie i wpisujemy Numer linii.

b)Schodzimy troche niżej to opci Tour tak samo jak wyżej, klikamy na opcję Create i wpisujemy 01 i klikamy Ok, Znowu klikamy w tą samą opcje i wpisujemy 02.

c)W opcji Al-Veh.Group Wybieramy opcję Busses

64911681.th.jpg

d) Opcja Conditons odpowiada w jakie dni ma autobus kursować . Mon,Tue,Wed,Thur,Fri,Sat,Sun,Holidays czyli Poniedziałek,Wtorek,Sroda..... itd i na końcu są Wakacje ;)

----------------------------------

12. Ustawiamy Tour na 01

i przechodzimy na sam dół czyli do zakładki Trip.Nr. #

Klikamy na opcję NEW ==>

77193973.th.jpg

i wpisujemy w:

a) Dep Time - O której autobus ma kurs . np: 5:2:0 i zatwierdzamy Enterem

B)Trip Wybieramy w jakim kierunku ma jechać autobus w moim przypadku jest to Skarpa

c) Time Profil ustawiamy na standard .

24143758.th.jpg

Ponownie klikamy Opcję NEW==> i ustawiamy w Dep Time ustawiamy godzinę . Najlepiej jak byś wiedział co ile ma twój autobus kursować. Ja sobie wybiorę ,ze ma kursować co 30 minut. Więc wpisuje 5:45:0 (do 15 dodałem 30 i wyszło 45 :P jbc ;) ) i zatwierdzam Enterem

Trip Wybieram przeciwny kierunek teraz to będzie Dworzec

a Time Profil Zostawiasz bez zmian ;)

88121789.th.jpg

I tak postępujesz dalej. :)

Pamiętaj ,że w Tour Robisz to samo ,możesz ustawić te same godziny lub różniące się 5-10-15... itd minut ;)

O to mój końcowy rezultat: :D;)

92656362.th.jpg

Na końcu Zapisujesz mapę i cieszysz się grą ;)

Myślę ,że przybliżyłem kilka opcji w map edytorze, za wszystkie błędy, które są przepraszam ,ale na szybkiego to pisałem ;)

Pzdr Podii ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam :)

Zrobiłem krok po kroku jak ty, a mimo to autobus nie widzi linii :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie, w końcu jest to przetłumaczone na nasz język. Bo generalnie wszystko jest opisane w SDK (właśnie krok po kroku) tyle że po "ingliszu".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ogromne dzięki za pomoc. Za chwilę będę się z tym bawił ;p.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ma ktoś jakiś pomysł co mogę z tym błędem zrobić? Dodam, że wczoraj wieczorem zainstalowałem jakiś dodatek na barierki i płoty, dodałem ich kilka, a potem wyłączyłem grę. Dziś wyskakuje "Zugriffsverletzung bei Adresse 00590EEC in Modul 'Omsi.exe'. Lesen von Adresse 00000194." przy uruchamianiu mapki w edytorze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuj wciskać enter aż do zniknięcia komunikatu.Jeśli to nie pomoże to odinstaluj dodatki

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po zamknięciu komunikatu edytor ciągle pokazuje "Wczytaj mapę ze scenariuszem" i nic się nie dzieje. Spróbuję wywalić jakieś rzeczy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Usunąłem to co wczoraj wieczorem zainstalowałem i teraz mam:

"Zugriffsverletzung bei Adresse 00567F74 in Modul 'Omsi.exe'. Lesen von Adresse 00000020."

Spróbować reinstalla całej gry? Zrobiłem już trochę na tej mapie, a nie chciałbym jej stracić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a spróbuj tą mapę"wytnij" i wklej do innego folderu i zobacz czy błąd jest

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, po tej operacji błąd nadal wyskakuje.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To pewnie wina dodatków które zainstalowałeś.Sprawdź czy w downloadzie był text "czytaj to" itp. i zobacz jakie są nazwy i miejsca docelowe tych dodatków.Może źle masz je pousuwane

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Installation

====================================

Den Ordner ADDON_gcW in den Ordner PfadzuOmsi/Sceneryobjects/ verschieben.

Sofern bereits das Schilder und Schrankenset installiert ist wird die Datei

wegweiser.tga bereits vorhanden sein. Es ist wichtig das diese überschrieben wird."

Zawartość obu folderów wrzuciłem do 'sceneryobjects'. Spróbuję usunąć jeszcze raz wszystkie pliki z tych dodatków.

@edit:

Usunąłem wszystkie pliki z tych dodatków jakie były, a błąd nadal występuje. Chyba jedynym wyjściem jest reinstall. Co mam skopiować oprócz folderu z mapką, żeby jej nie stracić?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta