turqus

Tworzenie linii na własnej mapce.

96 postów w tym temacie

Mam podobny problm jak kolega kilka stron wyżej. Stworzyłem mapkę. I gdy tworzę rozkład w zakładce EDIT PROFILES to wyskakuje błąd. Nie wiem co powoduje ten błąd. Dodam, że żaden "REPAIR" czy REINSTALL" nie działa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam! Stworzyłem nową linie na mapie Grundorf. Wykonałem wszystkie krokie, które są opisane w tym temacie (szczególne dzięki za to ,że dowiedziałem się tutaj,że trzeba zaznaczać przystanek z podświetlonym trackerem obok przystanku. Wcześniej autobus wogóle się nie zatrzymywał) Do sedna. Autobus dojeżdża do pętli wypuszcza ludzi i zamiast czekać na kurs w drugą stronę, rusza jak wariat po czym na skręcię w lewo znika.(Żadnych błędów w trasie nie ma). Co trzeba zrobić, żeby bus po dojechaniu na pętle zmienił kierunek (bo prawdopodbnie tu tkwi błąd). Oczywiście trasę mam porobioną w dwie strony tak jak w tutorialu. Byłbym wdzięczny za pomoc! Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dorobiłem, chyba nawet dobrze ale to nic nie pomogło. Autobus dojezdza do Krankenhaus wypuszcza ludzi, znika, po chwili pojawia się w na Baurnhof i grzeje bez przystanków do Krankenhaus (z wyswietlaczem kierunkowym na Baurnhof), dojeżdza tam ale się nie zatrzymuje. Potem dojezdza do świateł i znika, już na amen:) Juz kombinuje na różne sposoby ale coś cholerstwo nie chce działać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jako, że Projekt Szczecin, mimo, że mapka przednia to trochę się już przejadły trasy i postanowiłem stworzyć sobie nową fikcyjną linię Warszewo - Wiszesława. Wszystko zrobione tak jak zaplanowałem AI kursuje prawidłowo itd. Tylko niestety obywatele chyba nie zostali poinformowani o otwarciu nowej linii i nie bardzo chcą do niej wsiadać, więc całą trasę mam puste przebiegi. Czy coś jeszcze trzeba zrobić, co w tym poradniku nie zostało ujęte, czy gdzieś mam błąd?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście. Musisz odpowiednio ustawić tą linię w HOF'ie. Bez tego ani rusz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hofa oczywiście miałem zrobionego. Co ciekawe, otworzyłem edytorem tekstu, nie zmieniłem nic, i zapisalem na nowo i działa :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, Panowie, jak zrobić, żeby autobus na drodze wielopasmowej zmieniał pas? Tak, że od jednego skrzyżowania jedzie środkowym pasem, by potem go zmienić na lewy, żeby skręcił w lewo. Jak to zrobić?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj, Pawle.

Jeśli masz trackery ułożone obok siebie (lewy i prawy pas w tym samym kierunku), to zaznaczasz tracker najpierw po prawej,

a potem po lewej (dokładnie obok tego po prawej) i kontynuujesz zaznaczać trackery wzdłuż lewego pasa.

Ale uwaga!! Koniec a początek jednego trackera musi znajdować się w tym samym miejscu, jeśli ten po lewo zacznie

się później od tego po prawej, to Omsi pokaże Ci, że jest błąd.

Trackery muszą być po obu stronach równej długości.

Pozdrawiam, Oktix7x. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki bardzo za pomoc! :) Jednak z tworzeniem nowej mapy na razie chyba czas się wstrzymać do czasu wydania OMSI2... ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.A jak zrobić linie w OMSI 2.Jest tam troszkę inaczej rozwiązane.Dzięki

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Trip is completely invalid

Details:

Busstop Nr. XX unknown!"

Ja mam taki problem. Na mapie Szczecina zrobiłem nowy przystanek i w trakcie zaznaczania kolejno przystanków do nowej trasy i dotarciu do tego nowego przystanku wyskakuje coś takiego. BusStop w opcjach mam nazwany, podaną liczbę wchodzących i wychodzących, ale to akurat mniej istotne. I nie potrafię rozgryźć co zrobić żeby stała się "znany" dla edytora ten przystanek.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja mam taki problem że linii nie da się wybrać, linia w hof creatorze widoczna, przystanki dodane a w grze mi jej nie widzi

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Utworzyles dla niej rozkłady ? Jeśli tak to moze nie zaznaczyles czegoś w stylu "gracz może jezdzic na rej linii" w edytorze

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Częściowo pomogło, rzeczywiście opcja była odznaczona, teraz wchodząc do gry mam do wyboru tą linię ale nie moge wybrać trasy, przypuszczam że coś pochrzaniłem w rozkładach...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam! Stworzyłem nową linię do Szczecina. PO odpaleniu jej zobaczyłem autobusy Ai bez 

kierunku. Trasę i rozkład ułożyłem . Wpisałem potem w plik hof wszysko co

trzeba. DODAM jeszcze że zamiast czekać na kolejny kurs autobus AI jedzie nawet godzine przed

czasem. Co zrobiłem źle. PROSZĘ O POMOC !!!!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proszę o  pomoc.  Zrobiłem linię do mapy i po jej uruchomieniu autobusy AI nie zatrzymują się ani na pętli ani

na przystankach. AI jeżdżą bez kierunku. Co mam zrobić!!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.Mam problem z rozkładami w edytorze w OMSI2.Jak wiadomo można tam już bardziej w prosty sposób zrobić jakąs linie wybierając po drodze tylko przystanki na których ma się zatrzymywać autobus.Więc i ja tak zrobiłem.Stowrzyłem sobie fikcyjną linie , wybierając przystanki w obu kierunkach.Potem wlazłem w "edit profile" i tam poustawiałem sobie czasy przyjazdu/odjazdu dla oby dwóch kierunków.Następnie wlazłem w edit timeable" i stworzyłem numer lini dal której będzie tworzony rozkład jazdy.Zrobiłem takowy rozkład jazdy tylko dla jednego autobusu "tour1" bo więcej na lini nie potrzebuję.Zaznaczyłem opcję "user allowed..." , ale w grze nie mogę wybrać linii , tzn. jest widoczna tylko nie widać brygady.Co ciekawe jak ustawię w rozkładzie tylko jeden kurs , to po wejściu do gry mogę wybrać ten jeden kurs , niestety gdy dodam kurs powrotny nie ma co wybierać w grze.

Dzięki za pomoc i jakieś sugestie. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proszę o  pomoc.  Zrobiłem linię do mapy i po jej uruchomieniu autobusy AI nie zatrzymują się ani na pętli ani

na przystankach. AI jeżdżą bez kierunku. Co mam zrobić!!

Sciągnij Hof editor i tam se ustawisz kierunki itp.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Soryy za odkop roku :X

Mógłby mi ktoś pomóc z tabelką "Edit Timetable" , ponieważ nie wiem co jest tego przyczyną, ale w brygadzie którą ustawiłem aktualnie (czyli pierwszej, bo drugiej jeszcze nie robiłem w edytorze) jest tylko jeden kierunek, czyli na Krankenhaus, jak się przełącza rozkład, to czas do odjazdu z pierwszego przystanku się zmienia, lecz nazwa pierwszego przysanku się zmienia na taką, z której dopiero co przyjechałem xD

Pozdrawiam i czekam na pomoc

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta