Driver66

[wydzielono]Landkreis Glesien v2.0.1

51 postów w tym temacie

Słuchajcie, mapa jest kompatybilna (jak już ktoś zresztą zauważył) jedynie z wersją 1.04 symulatora. Ze względu na zmiany wprowadzone w Edytorze i w plikach .ttl oraz w składni pliku ailist.cfg, mapka nie będzie działać z wersją 1.01 dopóki nie dokona się pewnych przeróbek np. w Notatniku, co nawet średnio zaawansowanemu użytkownikowi zajmie góra 10 minut :D

Dostosowanie mapy do starszych wersji symulatora niż 1.04:

1. Otworzyć folder: Twoja ścieżka instalacji\m-r-software\Omsi\maps\Landkreis Glesien\TTData

2. Na wszelki wypadek skopiować sobie i gdzieś zapisać wszystkie pliki .ttl z tego folderu (które, dopóki się ich nie przerobi, są kompatybilne tylko z wersją 1.04).

3. Odpalamy po kolei np. w Notatniku wszystkie pliki .ttl i dokonujemy następujących modyfikacji:

Szukamy znacznika [newtour]. Poniżej mamy 3 linijki, np. w pliku Linie 763.ttl:

[newtour]
Umlauf 1
Linie 764
959

Zmieniamy to na:

[newtour]
1
Busses
959

Po prostu trzeba wszędzie pousuwać słowo kluczowe Umlauf (bo Omsi 1.01 nie rozpoznaje tego słowa) i zostawić tylko następującą po nim cyfrę/liczbę (w powyższym przykładzie było Umlauf 1, po skasowaniu słowa Umlauf i spacji po nim pozostaje tylko cyfra 1.

Kolejna linia potrzebna nam będzie do prawidłowego działania pliku ailist.cfg, po prostu wpisz tam Busses . (Uwaga! W plikach: Brodau_1.ttl oraz Broistedt_1.ttl w tej konkretnej linijce niczego nie zmieniamy, w tych dwóch plikach .ttl ma tam zostać słowo Trains). Uwaga 2! W niektórych plikach .ttl znacznik [newtour] występuje 2 lub nawet 3 razy, pamiętaj, żeby dokonać zmian przy każdym znaczniku, nie tylko przy pierwszym.

3. Kiedy się upewnisz, że masz już odpowiednio przerobione pliki .ttl, tworzysz w folderze z mapą nowy plik ailist.cfg, zgodny ze "starszą" wersją Omsi, np. o treści:

[ailist]
0
-1
15
vehicles\MAN_SD200\MAN_SD85.bus
vehicles\MAN_SD202\MAN_D89.bus
trains\transit.zug
vehicles\VW_Golf_2\AI_VW_Golf_2.bus
vehicles\MB_W123_230E\AI_mb_w123_230e.bus
vehicles\MAN_F90\AI_MAN_F90_Wechselbruecke.bus
vehicles\MB_W123_230E\AI_mb_w123_230e_cab.bus
vehicles\VW_T3\VW_T3_Van.ovh
vehicles\Opel_Manta_B\ai_opel_manta_b.ovh
vehicles\Citr_BX\BX.ovh
vehicles\Citr_BX\BX.ovh

[aigroup]
Trains
1
2

[aigroup]
Busses
2
0
1
Landkreis Glesien

Po dokonaniu tych zmian mapa powinna działać. Wyskakujący w trakcie ładowania Omsi błąd był związany z tym, że symulator w wersji 1.01 nie rozpoznaje nowego słowa kluczowego "Umlauf" w plikach .ttl ani "nie rozumie" nowej składni pliku ailist.cfg.

Błąd ten w ogóle nie jest związany z wczytywanym pociągiem. To co prezentowaliście w pliku logfile.txt to jest "ostrzeżenie" (bodajże o braku odpowiedniej tekstury) a nie "błąd". Różnica polega na tym, że ostrzeżenie (słowo Warning! w logu) pełni głównie rolę informacyjną (informuje Cię o braku jakiegoś pliku, zazwyczaj z teksturą) i nie przerwie wczytywania się symulatora, zaś błąd (Error!) przerywa wczytywanie omsi.

Szerokości!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie wszystko działa dobrze bez tych zmian a mam wersje 1.01 symulatora.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

IBIS:

Line 763, Route 01, Ziel 102 - do Glesien Schafsteich

Line 763, Route 02, Ziel 103 - do Glesiener Stausee

Line 764, Route 01, Ziel 105 - do Lengede Grenzpark

Line 764, Route 02, Ziel 104 - do Radefeld Friedhof

Line 765, Route 01, Ziel 108 - do Delitzsch, Flugplatz

Line 765, Route 02, Ziel 105 - do Lengede Grenzpark

Line 765, Route 03, Ziel 109 - do Brodau

Line 765, Route 04, Ziel 105 - do Lengede Grenzpark

Line 766, Route 02, Ziel 107 - do Delitzsch, Kreiskrankenhaus

Line 766, Route 01, Ziel 108 - do Delitzsch, Flugplatz

Line 901, Route 01, Ziel 106 - do Glesien Schafsteich1

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sory, że tak odkopuje, ale dręczy mnie jeden problem - otóż na owej mapie zamiast zwykłych autobusów AI jeżdżą po ulicach pociągi :22 Annoyed: Moje pytanie - w jaki sposób mam zniwelować ten problem tzn. podmienić jeżdżący pociąg na zwykły autobus, albo w ogóle wyłączyć ruch szynowy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A masz zainstalowaną wersję 1.04? Ja miałem taki sam problem, kiedy chciałem na siłę odpalić tę mapkę w niezaktualizowanej wersji Omsi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Problem w tym, że właśnie gram na wersji 1.01, bo ni cholery nie umiem na 1.04 zmienić :< W chwili obecnej wyłączyłem całkowicie ruch AI autobusów i pociągów nie ma.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ailist.cfg jest pisane pod wersję 1.04

[ailist]
0
-1
12
trains\flirt_kurz.zug
vehicles\MAN_F90\AI_MAN_F90_Wechselbruecke.bus
vehicles\MB_W123_230E\AI_mb_w123_230e_cab.bus
vehicles\VW_T3\VW_T3_Van.ovh
vehicles\Opel_Manta_B\ai_opel_manta_b.ovh
vehicles\Citr_BX\BX.ovh

[aigroup]
Busses
1
0
Landkreis Glesien

dopiero po tym są wpisy do grup AI z Mercem Juliana

Zmień trains\flirt_kurz.zug na zwykły bus

np. vehicles\MAN_SD202\MAN_D92.bus

lub inny i zobacz czy bus się pojawi

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapka ładnie wygląda, ale niestety miałam taki sam błąd jak użytkownik Kuba!.

Zrobiłam zmiany w notatniku tak jak polecił użytkownik PKS. (Mam wersję 1.01)

Tamten błąd zniknął, ale powstał nowy: http://img29.imageshack.us/img29/7370/b259.png

Mam wszystkie sceneryobjects i spliny.

Folder MAV z flirt też (nad A jest kreseczka).

Więc w czym błąd?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak, ale zrobiłam zmiany w notatniku tak by pasowało do wersji 1.01

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1.04 to jest patch do samego symulatora Omsi jeśli masz orginalną wersje programu warto go zainstalować większość map które prezentują koledzy na forum odpala bez problemu po spełnieniu tego warunku i poprawnej instalacji map.Omsi jest już w miare tanie nie warto kombinować a mapka Landkreis Glesien v2.0.1 podoba mi się fajny klimacik i na patchu 1.04 śmiga aż miło:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Popieram kolegę wyżej i dodam od siebie że prawdopodobnie większość kolejnych dodatków będzie już dostoswanych pod Patha 1.04 więc chyba lepiej uaktualnić

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Użytkownik Stefan Z. na oficjelu dodał do mapki

zrobione przez siebie zapowiedzi do wersji 2.0.1.

Do pobrania z linku poniżej:

Download

[mod]Dodałem do 1 postu/Omni[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziwne, że jeszcze nikt nie zauważył, że mapka na odcinku Dorfstrasse - Brodau (765) to zwyczajna zżynka (bądź zapożyczenie, nie wiem, może autorzy się dogadali) z mapy 'Freyfurt', a dokładniej linii '65'. Z początku myślałem, że mam deja vu, ale jednak nie, praktycznie wszystko (z wyjątkiem kilku budynków) się zgadza. A generalnie mapka fajna, szkoda tylko że w części nie jest wykonana przez autora...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja to zauważyłem wcześniej ale mi to nie przeszkadza .

@SL1488 też zrobił Fikcyjne Pomorze po którym kursując widać gdzieniegdzie Krainę ( nie zabijaj xD )

Przynajmniej już jesteśmy obeznani :D

Odnośnie odcinka - tu lepszy bo jest ...szerszy i nie trzeba sie przytulać przy mijaniu

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Mam problem gdyż po wyborze Mercedesa O405N2 nie mam zajezdnie pasującej do tej mapki. Co mam zrobić ??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Mam problem gdyż po wyborze Mercedesa O405N2 nie mam zajezdnie pasującej do tej mapki. Co mam zrobić ??

Musisz do folderu autobusu wgrać plik o rozszerzeniu .hof z nazwą mapy. Znajdziesz go w głównym folderze mapy' date=' albo w folderze [b']Vehicles/MAN_SD202[/b].

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W pierwszym poście jest napisane, żeby działała wersja 2.1 potrzebna jest 2.0. Tylko skąd pobrać wersje 2.0? Na forum m r software jest link tylko do wersji 2.1 :?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Konwert mapy Landkreis Glesien 2.01 do OMSI 2

kp3pkhj2njhj.png

LINK : http://hostuje.net/file.php?id=bcb3d96f6b17f34fc9d862302186b0b9

Główne foldery wypakować do Omsi 2. Podmieniłem zbiorowo spliny z Czmod na te zawarte w downloadzie w Splines. W niektórych miejscach moga te obiekty niekonieczne dobrze wyglądać na mapie, to była wyższa konieczność, aby konwert się udał

Hof znajduje się w folderze MANa

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podczas ładowania mapy wywala mi błąd There are is at one invalid track entry 765_BD-Cg, nr.6 i niema ludzi na przystankach i nie jeżdżą auta na ulicy ani autobusy i mam problem bo pisze że niemam screenobjects a map tools pokazuje że wszystko jest w porządku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdź maptoolsem czy są braki w zakładkach "Missing.. "

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.