oktix7x

Konin - Linia 59

Jak oceniasz projekt i czy jest on warty kontynuowania?   16 głosów

1. 1. Jak oceniasz projekt i czy jest on warty kontynuowania?

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

84 postów w tym temacie

Jestem z Konina i prawdę mówiąc narazie dobrze Ci idzie tylko te przystanki mogły by być większe i czerwone.

Tylko linia 59 Staromorzysławska-Zakładowa będzie czy jeszcze jakaś?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@busmaster - w takim razie w najbliższym czasie zamienię ten kiosk.

@Men of Man - Przystanki będą tej samej wielkości, z racji korzystania z gotowych obiektów.

Co do dalszych planów (wersja 2 i być może kolejne) to zamierzam rozwijać komunikację na nowym koninie.

W v2 powstałaby wtedy linia 64 (Poznańska - Staromorzysławska) i 52 (Poznańska - Grójecka).

Później być może powstanie także 65 (Poznańska - Kazimierska, Elektrownia).

Jakoże jesteś z Konina, to powiem także że przebieg liní będzie po nowootworzonym Wiadukcie Briańskim.

Mam też prośbę do Koninian i tych którzy z MZK Konin korzystają o nagranie zapowiedzi linii 59, ponieważ ja nieposiadam zbyt dobrego sprzętu.

Proszę o kontakt na PW.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam, Oktix.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Konin, skrz. Aleje 1-go Maja x Dworcowa.

post-2055-1461608744,0888_thumb.jpg

Konin, ul.Dworcowa (14:15)

post-2055-1461608744,1815_thumb.jpg

Pozdrawiam, Oktix7x

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Screeny wyglądają bardzo dobrze, ale mam pytanie: Czy ty robisz obydwie mapy czy ciągle zaczynasz nowe?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Solariskuba, tworzona jest z Konina tylko linia 59.

Pozdrawiam, Oktix7x.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@oktix7x możesz poprosić twórców ze Szczecina bo jeśli mnie słuch nie myli to oprócz dżwięku to zapowiedzi są takie same więc nie które przystanki jak np. Wyszyńskiego to może ci nagrają.

P.S. Jak postęp w pracy?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie.

W chwili obecnej zajmuje się modelowaniem Wieży Ciśnień przy Dworcu PKP.

Nie jest to łatwe, wiec tymczasem przedstawiam wam skrzyżowanie Dworcowa/Aleje od drugiej strony:

post-2055-1461608746,3828_thumb.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich.

W dniu dzisiejszym częściowo zostało wykonane rondo Firemona (brakuje jeszcze asfaltu i trzeba drobnych poprawek), przystanki przy Dworcu PKP (brakuje Wieży Ciśnień i asfaltu).

Ukończono z kolei malowanie budynku Dworca PKP, co prezentuje na poniższym zdjęciu:

post-2055-1461608746,4723_thumb.jpg

Pozdrawiam, Oktix7x ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W dniu dzisiejszym wykonano w pełni udany konwert mapy do OMSI 2.

Mapka będzie więc dostępna na obie wersje OMSI.

Na potwierdzenie moich słow pokazuje MAN-ika NG na ul. 11 Listopada:

post-2055-1461608748,0815_thumb.jpg

Pozdrawiam, Oktix7x;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W dniu dzisiejszym udało dociągnąć mi się Aleje 1-go Maja do końca.

Dwa zdjęcia :

post-2055-1461608748,5672_thumb.jpg

post-2055-1461608748,6793_thumb.jpg

W chwili obecnej pracuję nad skrzyżowaniem Aleje1-Go Maja/Kleczewska/Kleczewska (Wiadukt Briański)/Spółdzielców, a także przebudowuję skrzyżowanie Wyzwolenia/Zakole/11-Go Listopada (ostatnio powstało tam rondo).

Informacja dla znających teren : Będziemy jeźdźić wiaduktem po remoncie.

Pozdrawiam, Oktix7x

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoje projekty są w stylu budowania autostrad w Polsce. Biorą się za budowę założmy trzech na raz i nigdy niestety ich nie kończą... Lecz nie krytukję twojej pracy i techniki robienia map , bo są warte docenienia. Zastawiam się tylko czy kiedyś ukończysz dowolny projekt.

Z mojej strony to wszystko . Viel Gluck !

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ja dobrze widzę, że ten walcowaty budyneczek na środku ma z 3000 trójkątów?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, jest dość dużo tych elementów, ale FPS-y są na dość dobrym poziomie (czysta - 30FPS, Jelcz M121MB - 24 FPS). Ja postaram się jeszcze wymienić ten dach, na mniej skomplikowany.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie.

W związku z tym, że mam dużo wolnego czasu (Weekend majowy, potem w szkole piszą matury) to prace posuwają się bardzo szybko do przodu.

Mam dla was dzisiaj dwa zdjęcia oraz plan, przedstawiający, stan prac nad mapą.

Konin, ul. Sosnowa :

post-2055-1461608749,6663_thumb.jpg

Konin, Nowe rondo na skrzyżowaniu Zakole/11-go Listopada/Wyzwolenia:

post-2055-1461608751,1358_thumb.jpg

A to rzeczony plan (Legenda kolorami na mapie):

post-2055-1461608751,2744_thumb.jpg

Pozdrawiam, Oktix7x

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj wykonałem kolejny kawałek ulicy 11-go Listopada.

post-2055-1461608758,1758_thumb.jpg

Obecnie trwają prace nad "Ślimakiem" Przemysłowa/11-Go Listopada/Kolejowa i mostem na Przemysłowej.

Pozdrawiam, Oktix7x ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po co tyle strzałek dla różnych linii robisz, skoro będzie tylko linia 59? To wprowadzi nie potrzebny zamęt.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie popieram kube< bez potrzeby strzałki dla innych linii jak jest tylko lnia 59 której nie lubie :C wolałbym 54 :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niepotrzebne strzałki (Bo to i pewnie FPS-y trochę spadną) zostaną usunięte.

Dziękuję za sugestię.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W niektórych miejscach na mapie zostały już zakończone drobne poprawki, dlatego mogę już pokazać kilka miejsc ukończonych w 95-100%.

1)11-Go listopada/Przyjaźni:

post-2055-1461608767,4312_thumb.jpg

2)Przyjaźni:

post-2055-1461608767,529_thumb.jpg

3)11-Go Listopada:

post-2055-1461608767,6065_thumb.jpg

4)11-Go Listopada:

post-2055-1461608767,8853_thumb.jpg

5)Wyszyńskiego:

post-2055-1461608767,6883_thumb.jpg

6)Aleje 1-Go Maja (skrz. z Broniewskiego i Traugutta):

post-2055-1461608767,783_thumb.jpg

Obecnie kończę pracę nad Ślimakiem Przemysłowa/Kolejowa/11-Go Listopada. Pozostał tylko ruch samochodów AI oraz drobne obiekty typu znaki, latarnie).

Rozpoczynam natomiast powoli pracę nad Wiaduktem Briańskim (jest zrobiony do torów oraz sam układ torowy) oraz nowowybudowanym z okazji przebudowy w/w wiaduktu rondem im. Lecha i Mari Kaczyńskich). Najpóźniej do końca tygodnia powinny pojawić się zdjęcia.

Pozdrawiam, Oktix7x ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie.

Zanim pokaże nowe zdjęcia (i kilka, ze starych terenów, z których zdjęć jeszcze tu nie było) opracowałem już mniej więcej końcowy wygląd mapy.

A więc tak : na dziś mamy zrobione te odcinki mapy (patrz mapa:

post-2055-1461608768,4427_thumb.jpg )

Na mapie będzie, już wcześniej zapowiadana linia 59 (patrz mapa:

post-2055-1461608768,7157_thumb.jpg )

Czas przejazdu tą linią wynosi ok. 30 min. Linia obsługiwana jest taborem niskopodłogowym (od kilku lat zresztą w koninie 100% autobusów to autobusy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych), klasy MAXI (12m) w DP, a W DŚ MAXI lub MIDI (12m lub 10m), za wyjątkiem 1 i 2.11, kiedy to na linię wysyłany jest tabor MEGA (15m lub przegubowe, 18m).

Oprócz tej lini na mapie będzie także linia darmowa KAUFLAND na tej trasie (

patrz mapa : post-2055-1461608768,8926_thumb.jpg ).

Linia istniała od października 2012r. do maja 2013r.) (chyba?), i była obsługiwana autobusem MAN NL223, w malowaniu KAUFLAND-u. Jeżeli uda się, to przy użyciu funkcji czasu OMSI 2, być może ta linia będzie kursować tylko wtedy, jeśli ustawimy odpowiednią datę.

Czas przejazdu wynosi ok. 25-27 minut.

A teraz czas na zdjęcia z Dworca PKP i z Ul. Kolejowej:

post-2055-1461608770,0519_thumb.jpg

post-2055-1461608770,3479_thumb.jpg

post-2055-1461608770,1351_thumb.jpg

post-2055-1461608770,2318_thumb.jpg

Dziękuję za wszystkie opinie i uwagi i zachęcam do komentowania.

Pozdrawiam, Oktix7x ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze to nie jest wcale tak źle. Jest nawet estetycznie i ładnie z czego się cieszę. A teraz mam do Ciebie dwa podstawowe pytania: Pierwsze jest takie - Jak wygląda sprawa z FPSami? Mam nadzieję, że dość dobrze, ponieważ bez wysokich FPSów Twoja mapa nie będzie miała dużej popularności. Drugie pytanie to coś bardzo ważnego przy każdej realnej (ale także fikcyjnej) mapie: Czy będą oryginalne zapowiedzi przystankowe? Jeżeli nie, to Twoja mapa będzie miała na wstępie wielki minus. Poza tym cieszę się, że będzie kolejna realna mapa w OMSI. Mam nadzieję, że Poznania też się doczekamy. ;) Poza tym planujesz potem rozbudowywać jeszcze mapę? :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w pracach,

solariskuba. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@solariskuba

Witaj.

Jeżeli chodzi o FPS-y to na moim komputerze, który jest (jego podzespoły) z ok. 2009r. średniej klasy komputer, to sprawa wygląda następująco, przy założeniu, że limit wynosi 50

1)Na "czysto" - FPS-y wahają się od 50 do 35, w zależności od złożoności miejsca.

2)SU10, SU15 - od ok. 47-33 FPS

3)MAN NG - od ok. 43 do 28 FPS

4)Jelcz M121M - od ok. 40 do 23 FPS.

Zapowiedzi będą oryginalne, mam już nagrane kilka przystanków, choć - ze względu na jakość nagrania - nagram je jeszcze raz, dużo lepszym sprzętem (profesjonalnym dyktafonem). Mamy PIXEL'a, więc zapowiedzi zapowiada ta sama pani, co w Szczecinie, choć istnieje kilka wyjątków.

O rozbudowie mapy, tak jak pisałem wcześniej - po tej wersji wyjdzie v2, gdzie dojdą kolejne linie, a mianowice 52, 64, 65 i nie wykluczam, że także linie pracownicze obslugiwane przez prywatne firmy na zlecenie np. KWB Konin, czy Elektrowni PAK, ponieważ linia 65 przejeźdża m.in. obok elektrowni w dzielnicy Gosławice i Pątnów). Trzeba tylko czekać na jakąś H9-kę ;) .

Dziękuję za opinię, Pozdrawiam, Oktix7x ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Cieszę się, że FPSy są na przyzwoitym poziomie i że będą zapowiedzi z PIXELa. :) Jak już pisałem powodzenia w dalszych pracach! :)

Pozdrawiam serdecznie,

solariskuba. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Analizując trasę i przystanki linii 59, mogę już powiedzieć, że na tej mapie przystanki bedzie zapowiadać wszystkich 3 lektorów PIXELa (Alina (standard), Magda (od "Chopina-Szeligowskiego", nie moge sie już doczekać) i obecny lektor Agnieszka (od np.: "Wyszyńskiego-Szpital").

Mam oryginalną paczkę zapowiedzi, niestety nie mogę ich udostępniać. Przystanek "Chopina-Szeligowskiego" zapowiada moja ulubiona lektorka z Pixela "Magda", która zapowiadała wszystkie przystanki w moim mieście :D Już nie mogę się doczekać! :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta