michaleczek55

Projekt DK1

19 postów w tym temacie

Hejka! Witam Was z powrotem po dość długiej przerwie, podczas której doskonaliłem swoje umiejętności z edytorem map. Postanowiłem zabrać się do tworzenia mapy drogi DK1. Będzie to pierwsza tak długa trasa w OMSI. Dodam jeszcze, że korzystam z paczki polskich znaków drogowych, Simple Streets oraz Mega Polish Pack. Aktualny stan prac będzie prezentowany w moim podpisie. Oczywiście wyrażajcie swoje opinie i uwagi co do mapki. To bardzo pomoże ;).

Łapcie parę screenów:

http://imageshack.us/photo/my-images/14/kkyx.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/823/q7gi.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/802/vj7z.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po tym co widze na starcie twój talent do tworzenia map raczej mizerny.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli widzicie jakieś błędy czy wiecie jak lepiej pewną część zrobić to piszcie :)

P.S. Moglibyście dać linka do ekranów akustycznych? Nie mogę go jakoś znaleźć :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tu masz ekrany akustyczne http://www.3dtranstudio.net/omsi/objects_road.php , a jeżeli chodzi o mapę to za szerokie drogi i cała reszta , teraz musiał byś z własnych splinów robić trasę żeby kogoś zaskoczyć , niemniej jednak trzymam kciuki za ten projekt.

Na drugim screenie jest małe niedociągnięcie przy skrzyżowaniu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma to jak porywać się z motyką na słońce. Przecież wykonanie 600km drogi wraz z otoczeniem w edytorze map zajmie ci spokojnie kilka lat. Chyba, że chcesz stworzyć tylko jakiś jej fragment.

To nie jest tak, że nie życzę ci powodzenia. Skoro chcesz robić - rób, ale osobiście w ogóle tego nie widzę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Staraj się ograniczać obiekty z Mega Polish Pack zabierają fpsy. Te drogi rzeczywiście są strasznie szerokie, może dałoby się jakoś to poprawić .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Latarnie przy Biedronce nie są za blisko siebie?

A to co widzimy na 3 screenie tzn. drogę z latarniami - udekorujesz czymś ciekawym (jakieś pola, ciągnik gdzieś czy domek jakiś)?

Życzę powodzenia, bo to co widzimy zapowiada się bardzo okazale, ale wymaga wiele pracy i ciekawi mnie ile taka mapka by ważyła ;).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście postaram się jak mogę, żeby mapa była mało fpso-żerna oraz mało ważyła. Na początku planuję wersję 1.0.0 z trasą Cieszyn-Skoczów. Później mapa będzie stopniowo rozwijana do wersji 2.0.0 itd. gdzie stopniowo będą dodawane nowe odcinki trasy :). Pozdrawiam ;)

P.S. Mam też prośbę. Czy ktoś mógłby mi podać linka, jeśli jest lub zrobić dla mnie pola uprawne?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Patrząc po screenach - nieciekawie to wygląda, a 18km jeszcze przed Tobą, także oczywiście życzę powodzenia i trzymam kciuki jak za każdy projekt i jak za każdą osobę, która stara się coś robić, ale porywasz się z motyką na słońce. Moim zdaniem powinieneś najpierw doszlifować umiejętności w edytorze lub stworzyć sobie małą mapę fikcyjną, chociaż oczywiście nie będę Ci nic narzucał, robisz co uważasz, niemniej moja opinia na dzień dzisiejszy względem Projektu DK1 nie jest zbyt pozytywna.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakby ktoś był chętny na pomoc to proszę pisać na PW. Ten kto troszkę się zna mógłby mi pomóc bardziej urozmaicić mapkę i troszkę ją zmienić (na lepsze) :). Właśnie poprawiam zjazd na S1 :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałem jeszcze dodać taką mała informację dla ciebie , czy wziąłeś może pod uwagę ilość spędzonego czasu przed komputerem na tej trasie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście. Będę się starał :)

Sorki, chyba nie o to ci chodziło :). Sama trasa będzie podzielona na odcinki, które będą zajmować mniej więcej 30 minut. Będzie mniej więcej "odcinek"-postój-"odcinek" itd. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obecnie biorę się za całkowite przekształcenie mapy na własne spline i te z innych map :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moja rada: Właśnie napisałeś 5 post z rzędu. Ogranicz jednozdaniowe informacje nt. mapy oraz wrzucaj screeny gdzie w dużym stopniu ukończyłeś dany odcinek, zamiast codziennie wrzucać mizerne efekty.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie nie przedstawia się to zbyt obiecująco. Wydaje mi się, że jeszcze nie jesteś gotowy na dobre mapy do OMSI. W żadnym wypadku nie jest to obelga, tylko informacja ponieważ uważam, że na razie nie masz co pokazywać. Mimo wszystko trzymam dalej kciuki! :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ze wzgledu na zaprzestanie prac nad mapa realna prosze administratorow o tymczasowe zamkniecie tematu.

[mod]Jeśli tylko będziesz chciał by został otworzony to czekamy na informacje :) / SL[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.