michaleczek55

Projekt Warszawa (149)

87 postów w tym temacie

Witam was po mało udanym projekcie DK1. Postanowiłem porządnie nauczyć się obsługi edytora i uzyskać obiekty potrzebne do stworzenia mapki Warszawy. Zacząłem od linii 105 od pętli Osiedle Górczewska.

Oto screeny:

http://imageshack.us/photo/my-images/441/r67s.jpg/ - Pętla Os.Górczewska (jeszcze nie dokończona)

http://imageshack.us/photo/my-images/560/m7m3.jpg/ - Widok z góry na pętlę Os.Górczewska (jeszcze nie dokończoną)

UWAGA! Informacja:

Prace tak naprawdę będą trwały od następnego miesiąca, ponieważ urlop mi uniemożliwił prace w tym miesiącu :)

Oczywiście każda pomoc mile widziana ;) Zainteresowani piszcie na PW!

EDIT: Aktualny postęp prac (aktualizowany na bieżąco):

GŁÓWNY SPLINE: 4,5/4,5km (100%)

BOCZNY SPLINE: 2km/2km (100%)

OBIEKTY: szac. 20%

OŚWIETLENIE: szac. 100%

ZNAKI I SYGNALIZACJA: szac. 25%

RUCH AI:

* PIESI: 100%

* SAMOCHODY: 100%

KOSTKI RUCHU: 100% (bez dwóch ostatnich)

ŁĄCZNIE: 80,6%

[Ostatnia edycja: 20 czerwca 2015 r. - 12:28]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na drugim screenie za dużo strzałek w lewo. A w ogóle nie mów, że malujesz asfalt? ;x

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli ktoś nie potrafi modelować to wiadomo, że będzie kładł asfalt, proste. To samo będzie na mojej mapie. Nie widzę w tym nic dziwnego, zdecydowanie lepszy to zabieg niż ładowanie na mapie podstawowych splinów i krzyżówek. To samo masz chociażby w mapie Warszawy oraz w Potocku więc tym bardziej dziwię się Twojemu zdziwieniu :P

Co do tego projektu, to póki co wstrzymam się z wyrokowaniem jego przyszłości. W każdym razie to co wrzuciłeś prezentuje się nieźle i jakościowo na pewno jest to wyższy poziom jeżeli chodzi o budowę drogi niż w projekcie DK1. Życzę powodzenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SL1488 - chodzi mi o to, że to wyglądało jak tekstura asfaltu którą maluje on teren. :) Ale źle się przyjrzałem mój błąd.

A co do mapki. To każda mapa realna jest ciężka do zrobienia. Lecz ja też zaczynałem z małymi umiejętnościami a proszę wkręciłem się :D Powodzenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem pętla jest ciut przy duża, reszta okej. A tak jak wyżej powiedział kolega, za dużo strzałek, usuń co 2.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Popraw tę zatoczkę, jest za duża. Nie lepiej zacząć od jakieś krótszej linii? Mam nadzieję ,że wydasz tę mapę .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam was prawdopodobnie po raz ostatni w tym miesiącu 8). Dzisiaj rano troszkę popracowałem nad mapką i wyszło mi coś takiego:

Przebieg ulicy Lazurowej (na razie do przystanku Szobera) : http://imageshack.us/photo/my-images/521/f3mo.jpg/

Na razie do zobaczenia za ok. miesiąc! Oczywiście komentujcie :)

P.S. Prosiłbym o zmianę nazwy tematu na następującą - Projekt Warszawa (105,174,509,E-6)

[mod]zrobione/jss2008[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po screenach widzę, że mapka nawet spoko;). Jestem ciekawy co do ilości FPSów na mapie:25 Not guilty:. Mam nadzieję, że Ci się uda wydać tą mapkę jeszcze w tym roku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta linia przechodzi przez śródmieście, więc może być fps-o żerna.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapka zapowiada się na ok tylko według mnie nie widzę sensu robienia linii E-6 jeśli już mamy taką mapę jak Warszawa Białołęka, linia 509 to też długa linia więc mapka będzie FPS-o żerna, na początek mapy wydaj linie 105 oraz 174 to już i tak będzie dobrze. Po drugie linie E-6 i 509 nie mają wspólnego przystanku co do linii 105 i 174. Możesz zrobić jak uważasz, ja daję ci tylko dobrą radę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie :). Aktualnie jestem na urlopie, więc nie mam jak kontynuować mapki. Jak tylko wrócę to kontynuuję prace nad mapą.

P.S. Sorki za tak częste zmiany tematu ale powyższy komentarz zmusił mnie do zmienienia lini przejeżdżających przez mapkę.

Proszę o zmianę tematu na: Projekt Warszawa ( 105,158,174,178 )

Uwaga: Informuję, że w wersji BETA v.1 będzie tylko linia 105.

W wersji BETA v.2 będą linie 105,174.

W wersji BETA v.3 będą linia 105,174,158.

W wersji BETA v.4 będą linie 105,174,158,178.

Mapka będzie nieustannie rozwijana i powiększana o kolejne linie. Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam z powrotem. Postanowiłem poszukać pomocnika do mojej mapy Warszawy, pomimo to, że jestem na urlopie. I udało się. Moim nowym wspólnikiem w tworzeniu mapy jest... nicer34567! Będziemy dzielić się pracą. Screeny będą wstawiane równomiernie co 10 godzin. Czyli możecie się spodziewać screenów codziennie o godzinie 10 oraz 20. Wiele pracy przed nami, ale myślę, że wyjdzie OK.

Pozdrowienia od michaleczek55 oraz nicer34567 :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś mi się zdaję, że nie wytrzymacie długo w takim planie. Ale obym się mylił. A no i od kiedy od 20 do 10 jest 10 godzin? ;) No chyba, że ja czegoś nie zrozumiałem. Powodzenia w dalszych pracach, na razie jest nieźle.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sorki, nie moge edytować postu. Chciałem powiedzieć, że screeny dwa razy na dzień ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wstawiajcie screeny dopiero wtedy gdy macie ukończony w pełni jakiś odcinek albo w dużej mierze jest on wykonany, bo nie wyobrażam sobie sytuacji żebyście dwa razy dziennie wrzucali screeny z nikłymi efektami. Przez taki zabieg, temat będzie zaśmiecany, a tego nie chcemy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SL nie martw się. Nikłych efektów nie będzie. Przecież 10 godzin pracy to dość dużo aby ukończyć odcinek nie? :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zobaczymy. W każdym razie tak czy siak zrobi się śmietnik, a nie o to nam chodzi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja w 10 godzin robię 20 m i parę drzew, więc jakie efekty?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uwaga! Wreszcie wróciłem z urlopu. Tylko jest pewien problem, ale znikomy, z którym łatwo sobie poradzimy. Mianowicie mapa mi się z komputera usunęła i trzeba będzie wszystko robić od nowa. Bez obaw. Będzie jeszcze lepiej niż było. Pozdrawiam :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No więc tak. Pewna osoba natchnęła mnie z powrotem do tworzenia mapki Warszawy:38 Why thank you:. Postanowiłem jednak, że dla wprawy, na początek zrobię linię 149. Dlatego też proszę o zmianę nazwy tematu na Projekt Warszawa (149). Dziękuję z góry :).

Muszę jednak wszystko tworzyć od nowa. Zabrałem się do pracy i oto co mi do tej pory wyszło:

Nowa pętla Os. Górczewska. ( troszkę mniejsza niż jej poprzedniczka :) )

axln54.png

Oraz obrazek poglądowy ze Street View (nie jest może perfekcyjnie odwzorowane, ale to już pozostawiam waszej ocenie):

23tlf6w.png'

Zapraszam do komentowania :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta