Gość Matej

MAN NG 272 (ogólne informacje, screeny, newsy, dyskusje)

87 postów w tym temacie

O raju' date=' raju :(.

I stało się. Mój wczesny zachwyt i niesamowite uradowanie wyciekło po tym filmiku jak dym.

Podczas skręcania zerowy realizm :(. Strasznie szybko się wszystko odbywa, zero majestatu.

Może, to kwestia jazdy na kierownicy, czy czymkolwiek innym, ale, póki co jest średnio.

Dźwięków za dużo nie słychać. Wnętrze wygląda super, pulpit też. Była z zewnątrz dopełnia wszystkiego.

Ogółem

6/10

[/quote']

Niestety, muszę się z tym zgodzić. Tylko czekam jeszcze na działanie przegubu w śniegu, to wtedy ocenię ten przegub. Brakuje mi takiego bujania przegubem w górę i w dół. Ja to zauważam we wszystkich przegubach w moim mieście, nawet tych nowych we Wrocławiu. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OmniWin: Jak możesz wystawiać ocenę modelu po jednym jedynym filmie? I powiedz jak mogłeś określić wygląd bryły (dokładnie) po zaledwie 8s filmu (moment gdzie gracz ustawia wyświetlacz)?

Według mnie jakość filmu jak nie pozwala określić jak będzie wyglądał NG272 w OMSI. Możemy się domyślać, że to co zobaczyć można w kolonii to jedynie wersja alpha i wiele może ulec zmianom. Warto wziąć również poprawkę na pogodę jaka panuje w grze, jazda po mokrej nawierzchni może być jeszcze nie do końca oskryptowana. Dla mnie ten filmik to niezły smaczek, i biorąc poprawkę na zachowanie przegubu w vBusie, można śmiało stwierdzić, że i tak jest o niebo lepiej :P

P.S. Adamek, jak przegub ma ci się bujać na równej nawierzchni? xD

[mod]Mogłem oceniać bo widziałem masę zdjęć tegoż wozu.../Omni[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko się odbywa raptownie, dlatego, że osoba, która jechała ma agresywny styl jazdy i momentalnie wyprostowała pojazd po wejściu w zakręt, stąd tak to wygląda na filmiku. Dla mnie prezentuje się elegancko i nie mogę się doczekać aż zasiądę za kółkiem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie autobus jak i działanie przegubu jest cudowne:31 In love: ten autobus będzie niezłą rewolucją ;) czekam z niecierpliwością. Dla mnie jak na razie 10/10.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widać, że prowadzący z gazem wciśniętym w podłodze wszedł w ten zakręt i dlatego to wszystko tak dynamicznie wyglądało. Dla mnie przegub wygląda naprawdę super i nie mogę się doczekać kiedy zasiądę za jego sterami. Gdy się przyjrzeć to oprócz drżenia kamery widać pomimo równej nawierzchni delikatne kolebanie się przegubu i członów w górę i w dół

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem nie będzie dalej aż takiego realizmu, w Omsi nie widać działania grawitacji i sił odśrodkowych, pojazdy zachowują się tak, jakby miały niewielką wagę. W realu przy szybkim skręcie przegub wciska i przechyla na zewnątrz, tu (na filmie) takiego wrażenia nie ma.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I to chyba jest już OMSI 2 :)

ofz6e5.jpg

Ciekaw jestem czy Man zadziała w wersji pierwszej symulatora.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Brawo... Tak, to OMSI 2, od początku twórcy zaznaczali, że przegubowca w OMSI 1 nie da się stworzyć.

A dla sceptyków: przegub buja się w górę i w dół, może nie tak efektownie jak byśmy sobie tego życzyli, ale tak, jak to ma miejsce na równej drodze w rzeczywistości. Warto uważnie przyjrzeć się temu, co widzimy i nie zwracać uwagi na Latającą Rękę Kamerzysty, a na to, że jednak ten autobus się poziomuje, a I człon względem II się przemieszcza pod kątem.

Jechałem w Gdańsku trupiastymi NG272 i żaden nie bujał się tak jak chociażby Jelcz M181M. Bujały się tak, jak ten MAN w OMSI. Warto poczekać na kolejne filmiki, ale jak dla mnie - zapowiada się obiecująco.

[mod]Nie cwaniaku, dobrze ? Kto wie czy nie będzie możliwe./Omni[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo tym filmiku mam mieszane uczucia. Od zewnątrz przegub nie działa prawidłowo, ale jak kamera była w przedziale pasażerskim to wyglądało to elegancko. Jak przedmówcy zauważyli przegub może wyglądać na nie poprawnie działający ze względu na sposób jazdy gracz, a przede wszystkim słabą jakością filmu, który był kręcony pod jakimś kątem. Żeby ocenić poprawność działania skrypt na przegub musimy poczekać na filmik od Marcela.

Edit. Jeszcze raz dokładnie przeanalizowałem filmik i stwierdzam, że przegub działa bardzo dobrze, a te wszystkie wątpliwości są związane tylko z bardzo agresywnym sposobem jazdy. A po za tym to jest wersja DEMO, więc jeszcze się dużo zmieni, ale jest dobrze, bardzo dobrze. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A po za tym to jest wersja DEMO' date=' więc jeszcze się dużo zmieni, ale jest dobrze, bardzo dobrze. :)

[/quote']

Mylisz pojęcia. Demo jest to wersja demonstracyjna produktu ukończonego, mającego zaprezentować wynik produktu końcowego. A OMSI 2 nie jest skończone, jak na razie jest to wersja alpha/beta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może, z tego filmiku nie widać zbyt dużo przegubu, ale system alarmowy widać, że działa. Ale co to za akcja z tymi AI to pojęcia nie mam xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na tym pierwszym filmiku widać jak fajnie opuszcza się przód Mańka, po zwolnieniu hamulca przystankowego. Dla mnie plus. Widać, że autorzy się postarali o wiele szczegółów. Co do pracy samego przegubu, nie byłbym tak sceptycznie nastawiony. Fizyka jest odwzorowana bardzo dobrze, jak już ktoś zauważył człony między sobą lekko się bujają, także póki co nie ma co narzekać. System alarmowy przegubu działa. Poczekałbym tylko na jakiś filmik pokazujący trochę więcej niż te dwuminutowe. Ciekaw jestem tylko jak zachowywać się będzie przegub w zimie lub na oblodzonej nawierzchni. Ogólnie czekam na wydanie z niecierpliwością.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda obiecująco. To znaczy do fotela mnie z wrażenia nie wgniotło, ale podoba mi się. Nie działa to wszystko jeszcze idealnie, ale wciąż jest to wersja deweloperska, więc można wciąż liczyć na to, że przegub zostanie jeszcze troszkę usprawniony. Chociaż w sumie, gdyby fizyka przegubu byłaby taka jak jest teraz, nie byłoby źle.

Ostatecznie - i tak nie mogę się doczekać!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

7jyhzo.jpg

Twórcy OMSI 2 chyba zapomnieli się pochwalić tym, że będzie nowy pojazd AI :P

A co do samego filmiku, szkoda, że prowadzący w żadnej sekundzie filmu nie pokazał działającego przegubu :/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Optymalizacja nie napawa optymizmem. Koleś na 20 minutowym filmiku wspomina o dropach FPS'a, a na gamescomie są mocne pecety. Niestety, ale nie oszukujmy się. Omsi 2 powinno być patchem do jedynki, bo niestety za mało zmian tu widzę. Te same bugi, te same problemy Ai, to samo wysypywanie się gry czasami losowymi błędami, zero nowości poza przegubem i paroma innymi drobiazgami, które równie dobrze można by było wsadzić jako łatka. Pogodziłem się już dawno że OMSI 2 to będzie niewypał który mimo wszystko zastąpi jedynkę bo będzie miał więcej możliwości oraz przegubowe autobusy. Od początku wiedziałem że nie należy się napalać, bo widać wyraźnie że OMSI 2 to dokładnie ta sama gra w której jedyną rewolucją jest przeguub i parę rzeczy edytora.

Podsumujmy:

- Ai dalej głupie jak but, wjeżdża w gracza

- Losowe wysypywanie się gry (po czym można kontynuować grę)

- Ai dalej się zawiesza

- optymalizacja będzie na 90% podobna do OMSI 1, bo PC'ty na gamescomie to mocne maszyny na których raczej taka gra nie powinna się ciąć

- Sekcja B NG272 wskoczyła na chodnik

- Długie ładowanie map

- Kamera zewnętrzna NG272 skupiona na sekcji A, gdy powinna być po środku

Na plus można zaliczyć ładowanie tekstur i ładny MAN NG272. Ale poza tym to stare, niezoptymalizowane, źle napisane OMSI. Dziwię im się. Zarobili na jedynce, to czemu ludzi nie zatrudnili? Argument że dwóch ludzi robiło tą grę jest śmieszny bo były gry robione przez JEDNEGO człowieka i były o wiele lepsze niż to co tu zaprezentowali.

Nie wiem czy to kupię. To raczej powinno być jako patch. Za mało zmian żeby płacić pełną cenę, ale kto wie? Może to tylko błędy wersji alfa?

Ja się pytam: co oni robili od premiery OMSI? Przecież TU NIE MA NIC nowego, gra powiela błędy poprzednika!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Komputery mogą być mocne aczkolwiek niekoniecznie widać po teksturach np jezdni, że są załadowane tekstury słabej jakości. CO do filmu 20 minut ogladania kabiny, kilka opcji ładowania pory dnia i warunków pogodowych. Widać, że spaliny "uciekają" z końca busa a nie z pierwszego członu i zmieniają kierunek w zależności od kierunku doczepy. Ogólnie przegub nie zachowuje się tragicznie jest ok. CO do tej przełomowej optymalizacji fakt jest taki, że płynność była przyzwoita, widać było doczytywanie się segmentów ale to na najcięższym miejscu (Ratusz) w innych miejscach dystans widzialności jest spory.Możliwe, że poprostu na targi dali przegub swoje modyfikacje ale to wciąż wersja alpha nad którą pracują tak więc oceńmy finalny produkt. Ja się nie zrażam i i tak kupię 2ke

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Optymalizacja nie napawa optymizmem. Koleś na 20 minutowym filmiku wspomina o dropach FPS'a' date=' a na gamescomie są mocne pecety. Niestety, ale nie oszukujmy się. Omsi 2 powinno być patchem do jedynki, bo niestety za mało zmian tu widzę.[/quote']

Ej, przecież są nowe funkcje, których nie ma załączonych w grze ;)

Te same bugi, te same problemy Ai, to samo wysypywanie się gry czasami losowymi błędami

Po pierwsze - czy to są błędy? Po drugie - to jest dopiero alpha!!

zero nowości poza przegubem i paroma innymi drobiazgami, które równie dobrze można by było wsadzić jako łatka.

Chcesz walczyć z 1 GB patchem? Ja nie chciałbym.

Pogodziłem się już dawno że OMSI 2 to będzie niewypał który mimo wszystko zastąpi jedynkę bo będzie miał więcej możliwości oraz przegubowe autobusy.

Więc OMSI 1 to wielki niewypal, który nie ma dużo możliwości i nie ma przegubowych autobusów.

Od początku wiedziałem że nie należy się napalać, bo widać wyraźnie że OMSI 2 to dokładnie ta sama gra w której jedyną rewolucją jest przeguub i parę rzeczy edytora.

Te parę rzeczy w edytorze może spowodować, że mapy będzie zupełnie inne, LEPSZE!! Ja nie rozumiem, takiego reagowania...

Podsumujmy:

- Ai dalej głupie jak but, wjeżdża w gracza

Powtórzmy, że to wczesna wersja...

- Losowe wysypywanie się gry (po czym można kontynuować grę)

Ludzie to wczesna wersja :facepalm: . Zachowujecie się jakby była to pełna wersja.

- Ai dalej się zawiesza

Zawiesza się, straszne...

- optymalizacja będzie na 90% podobna do OMSI 1, bo PC'ty na gamescomie to mocne maszyny na których raczej taka gra nie powinna się ciąć

Zawsze kilka FPS do góry.

- Sekcja B NG272 wskoczyła na chodnik

To już nie może? Gratulacje :)

- Długie ładowanie map

Czy znasz coś takiego jak OMSI 1.04 lub 1.06?

- Kamera zewnętrzna NG272 skupiona na sekcji A, gdy powinna być po środku

Przecież można zmienić

Na plus można zaliczyć ładowanie tekstur i ładny MAN NG272. Ale poza tym to stare, niezoptymalizowane, źle napisane OMSI.

Z tym ostatnim zdaniem się zgodzę. Niestety. Ale jednak kilka FPS w górę będzie ;) .

Dziwię im się. Zarobili na jedynce, to czemu ludzi nie zatrudnili? Argument że dwóch ludzi robiło tą grę jest śmieszny bo były gry robione przez JEDNEGO człowieka i były o wiele lepsze niż to co tu zaprezentowali.

Śmieszne?? Śmieszne?? Spróbuj zachęcić jakąś firmę do "kiepskiej gry z autobusami"... A taka jedna osoba ma najczęściej wsparcie od jakiejś firmy. OMSI jest robione od podstaw i bez pomocy żadnej firmy! Spróbuj sam zrobić lepszą grę ;) .

Nie wiem czy to kupię. To raczej powinno być jako patch. Za mało zmian żeby płacić pełną cenę, ale kto wie? Może to tylko błędy wersji alfa?

Walnąć focha, bo widać za mało zmian. Facet, to dopiero alfa, a ty "za mało zmian żeby płacić pełną cenę". Nie kupuj jak nie chcesz.

Ja się pytam: co oni robili od premiery OMSI? Przecież TU NIE MA NIC nowego, gra powiela błędy poprzednika!

Przepraszam, czy wiesz co oznacza wersja alfa/beta? Nie wszystko jest wykonane. Poprawne zrobienie AI jest pewnie na koniec, a nie teraz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego Eggtooth, muszę ci przyznać rację w wielu kwestiach - faktycznie, OMSI 2 powinno być patchem, bo za dużo w nim innowacji tak czy siak nie będzie. Przegub, nowa linia, więcej samochodów AI, niewielkie zmiany w skryptach i optymalizacji... brzmi jak duży patch, a nie jak nowa gra. Ale nie mam zamiaru robić wywodu na temat co jest lepsze - nowa gra czy patch. W swojej wypowiedzi zapomniałeś o jednej kwestii - to jest jeszcze dość wczesna wersja gry. OMSI 2 nie zostanie wydana jutro - tylko za jakieś 3-4 miesiące. Przegub już w sumie jest gotowy, wygląda na to, że mapa też, więc myślę, że teraz autorzy dopiero zabiorą się za optymalizację i dopieszczanie tego wszystkiego przed wydaniem. Krótko mówiąc, ktoś kto się spodziewa olbrzymich innowacji, zawiedzie się, ale kilka FPSów w górę, nowe autobusy, nowa mapa - to wszystko co dostaniemy ;). Ale według mnie i tak warto czekać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tez kiedy dowiedzialem sie o OMSI 2 wydawalo mi sie ze ta dwojka oznacza dosc pokazne zmiany. Ale tak jak pisze poprzednik - to rzeczywiscie powinno wyjsc jako latka. Zauwazylem z wielkich nowosci to, ze przyciski w podmenu sa w stylu Aero, ze w ustawieniach czasu sa przyciski odnosnie ustawienia aktualnej daty/czasu, kamera na zakretach przechyla sie w lewo/prawo. A odnosnie wyskakujacych komunikatow - nie byly to bledy a informacje o wypadku/kolizji, a bylo ich duzo bo gracz jezdzil jak nie powiem kto. Ja dosc mocno wyczekiwalem na OMSI 2, ale teraz powiedzmy ze "moje podniecenie opadlo". Kiedys nawet patrzac w jakies skrypty z OMSI natknalem sie na linijke "overtaking (not implemented yet)" oznaczajaca mozliwosc wyprzedzania przez AI. Myslalem zatem ze wkrotce to zaimplementuja, ale widzialem nawet na liscie rzeczy do zrobienia ze nic z tego nie bedzie.

Przepraszam za brak polskich znakow.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
- wywiad z Marcelem oraz krótki przejazd NG272 wraz z pasażerami!
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pozwolicie, że teraz ja się wypowiem. Zacznę od kwestii, która dla polaków jest przysłowiowym "bulem dupy" czyli pieniędzy. Powoli z waszych opinii na temat OMSI 2 można wywnioskować, że nie kupicie tej gry bo nie wprowadza za dużo zmian. Dla tych wszystkich mam jedno do powiedzenia: poświęćcie dla gry pół roku bez przerwy, i nie żądajcie za to pieniędzy, a będzie dla was szacun.

Teraz przejdę znowu do kwestii skryptów i nazewnictwa tegoż "OMSI 2" ale z innej strony. Jeżeli twierdzicie, że OMSI 2 będzie posiadać za mało "nowinek" to proszę zróbcie mi w OMSI 1 (że tak to ujmę) przegub, nie da się? Brawo. Patch według mnie (z racjii definicji: KLIK) powinien wprowadzać tylko lekkie usprawnienia, typu: poprawiona bryła czegoś tam; usprawnienia systemu AI, bądź optymalizacja (np. lusterek jaka to miała miejsce w 1.04/06). Ale jeżeli w dotychczasowej grze zaimplementować "gelenk busów" nie można to znaczy, że jednak "silnik gry" (zwał jak zwał) musiał być napisany na nowo bądź mocno przerobiony.

3. rzecz moim wywodzie to poruszane przez każdego zrozumienie wersji ALPHA. Dla chętnych mały opis tejże nazwy: Kliknij, może pojmiesz myślę, że to wystarczy ;).

Po czwarte przejdę do kwestii "Gamescomu". Osobiście nie jestem pewien, czy autorzy 3 miesiące temu planowali wystąpić na tych targach. Można się jedynie, domyślać, że plany te doszły na miesiąc przed. Reasumując panowie z M&R software postanowili sobie za zadnie w miesiąc przygotować w miarę grywalną grę, którą można pokazać światu. I tu wydaję mi się, że popełnili największy błąd, gra nie posiada, aż takiego grona potencjalnych odbiorców, aby trzeba ją było pokazywać. To nie jest ETS2, który to jest połączenie gry zręcznościowej z symulatorem. OMSI to symulator z życia wzięty, a nie każdy będzie spędzał na jeździe z pętli do pętli godzin. Osobiście panowie z M&R mogli dać sobie spokój z Gamescomem i spokojnie dalej dopracowywać grę w swoich domach :P

Myślę, że to będzie ostatni minitemat. DO WSZYSTKICH, jeżeli nie chcesz nie kupuj nikt cię nie zmusza, a jeżeli OMSI 1 też dla cb jest nie grywalne z powodu masy błędów, odinstaluj. "Ale" pamiętaj, że znaleźć inny 'LEPSZY" symulator będzie (wydaję mi się) trudno, bądź będzie to po prostu nie możliwe. Puentując na koniec: ]b]"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma"[/b]

P.S. panie Eggtooth, postaraj się pan o mniej powtórzeń w swoich postach, bo każdy wers pana tekstu mówi o tym samym, podsumowanie jak i cały wstęp itp.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiecie co, z waszych słów wynika iż za płatny dodatek typu Wiedeń, czy Mercedes 0305, grube pieniądze płacić można, a za dużo lepszą i bardziej optymalną mapę, autobus, nowe pojazdy AI, nowe skrypty już nie?

PS. Tak wogóle jest to wątek dotyczący modelu nie naszych wywodów o OMSI 2.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Albo mi się wydaje, albo w tym ostatnim filmiku, gdy MAN rusza ze skrzyżowania poduszki się opuszczają ?? Czy to oznacza, że bęzie skrypt na poprawne działanie poduszek ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta