Gość nicer34567

Zmiany przewoźników na liniach KZK GOP

26 postów w tym temacie

Tutaj możemy informować o zmianach przewoźników na liniach KZK GOP.

Osobiście mogę powiedzieć, że od 1 lipca na 860 i prawdopodobnie 96 jeździ LZ Zendek, z tym, że na 860 nie zdążyl ściągnąć busów i 2 kursy nadal obsluguje gliwicki PKM.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dnia 31 sierpnia kończy sie pozwolenie PKM'owi Gliwice na 81. Ale myślę że znów dostanie pozwolenie prawie tej linii jak i 617 im nie odbiorą ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprostowanie:

Jako że nie mogę edytować I postu, napiszę tutaj.

Otóż na 96 nie zagości Lazar, będzie nadal jeździć Aśka, z tym że częściej powinny pojawiać się MAZy 203

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

KZK GOP chce zakończyć pracę z prywaciakami.

http://www.wpk.katowice.pl/?itemid=2209

Najprawdopodobniej przetarg będzie podzielony na rejony. Z tego na niektórych liniach obowiązkowo klimatyzacja. Niewiadomo jednak co będzie z Bytomiem.. Bo on swojego PKMu nie ma, Świerklaniec nie może obsługiwać też wszystkiego..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby tylko nie było potem tak że Świerkol ściągnie ze 168 oba Lions'y ex.Oslo bo one w sumie są najlepszymi busami jakie na tej linii jeżdżą, swoją drogą nie obrażę się jeśli zostaną same PKM-y :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nawet sie uciesze :D tylko brakuje dawnego PKMu Bytom..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

TO co teraz jezdzi po Bielszowicach to woła o pomstę do nieba... 155, stary ikarus na 7, jelcz na 23.. nie dają rady wyjechać pod czarny Las :D Ogólnie co to za wynalazek jeździ jako autobus 155.. Volvo ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja ci dam stary Ikarus na "7" :D

Ma Rabę D10 , odpicowany w środku że aż wstyd robi tym delikatesom - Proszę cię

Na 23 tez widzę że z Zabrza odjeżdżają MANy także skąd ten Jelcz ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie GOPowscy prywaciarze to totalna porażka. Może i fajnie dla fana komunikacji miejskiej - często pojawiają się na liniach fajne rodzynki - a to mało znany autobus, a to jakiś klasyk, tylko co z tego. Porobi się zdjęcia, nacieszy się, i nagle okazuje się, że tu śmierdzi, tam niewygodnie, a ten znowu się spóźnił. Niestety, linia obsługiwana przez prywaciarza niemal zawsze oznacza dużo niższą jakość usług. Weźmy jeszcze pod uwagę, że tylko niewielki ułamek pasażerów w ogóle obchodzi, że wsiada do jakiegoś rzadkiego klasyka. Jest niewygodnie - są niezadowoleni. I mają gdzieś, że to jakiś unikat. A PKMy są w stanie zapewnić jako-taki komfort jazdy i przede wszystkim solidność wykonywanych usług. Ale wiadomo, 3 podmioty nie są w stanie obsłużyć wszystkich linii KZK GOP w obecnej sytuacji. A szkoda, wg. mnie wszystko zmieniłoby się na lepsze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz rację @omega44 ja też miałem nie raz problemy jak prywaciak wyleciał z kursu , ale jak ma sie znajomości w postaci kierowcy u prywaciaka to na trasach można niezłe sytuacje przeżyć xD . Co do "zapachów" i innych "problemów" niektórzy są sami winni bo na nocnych liniach można wszystko : od meneli którzy jak sie obalą i dobrze zamaskują na siedzeniu to i rano się ich jeszcze znajdzie po patologię imprezową którzy dają jeszcze popis przed "swoimi" pięknymi koleżankami że co on to nie jest i mu wszystko wolno , a jak kierowca zwróci uwagę to albo dostanie nowe przydomki w swoją stronę albo nawet nóż w plecy . Potem wychodzi tak jak powiedziałeś - jedzie kontuzjowany autobus , jak już podjedzie to później trzeba sie zastanowić czy przynajmniej dojedzie tam gdzie ty chcesz .

U mnie kursuje PKS Gliwice , w posiadaniu Lionsik made in przewoźnik z Gdańska , ładny , czyściutki i cichy - parę kursów i już na tylnej kanapie brakuje ....siedzeń - witamy w Polsce xD Wszystkie Linie pod banderą KZK GOP ?

Nie wiem czy te Solarisy 15 by u mnie przeżyły (jak w ogóle by je dali do mnie , są dwa odcinki na linii gdzie ciężko nawet "maluchowi" ) , chyba że desygnowali by DABy krótkie bo by w sam raz były .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 860 jeździ Lion's G z Gdańska i już np. na ściance przed przegubem jest dziura, w świerklanieckich solówkach krzesła latają. Najbardziej boję się o prototypowego Autosana M18LF bo jest podobno w ramach leasingu u Aski, wypożyczony do Lazara.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ej z tego co ja zrozumiałem z tego artykułu to ten krok to nie cios w prywaciaki. Wszystkie te linie które będą w przetargu obsługuje PKM Sosnowiec,PKM Gliwice i PKM Katowice, więc jeśli tyle linii ma iść na przetarg to właśnie jest to cios wymierzony w PKMy. Ponieważ tylko jeden będzie zwycięzcą a reszta straci swoje linie co oznacza zwolnienia i kto wie może bankructwo. Jak dla mnie bardzo dziwne zachowanie.

A co do PKM Bytom, mi pasuje jak jest. A w razie czego Bytomiem mogą podzielić się PKMy z innych miast. Dali by radę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie ja mam wrażenie że na odwrót, bo do pakietu są włączone np. linie Sebzdy z tego co widzę, a będą trzy rejony, po 1 dla każdego PKM-u.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja z tego artykułu wywnioskowałem jedno: robią przetarg, dzielą KZK GOP na 3 strefy dla 3 przewoźników... i do tej pory wszystko jest ok, ale przetarg dotyczy tylko tych linii, które są już obsługiwane przez Sosnowiec, Katowice i Gliwice. Więc co niby ma się zmienić? Wiadomo, że każde z wyżej wymienionych przedsiębiorstw wygra przetarg w swojej strefie, bo nie ma chyba prywaciarza, który mógłby się z nimi równać. Jedyne co się może zmienić to fakt, że warunki przetargu może zmuszą PKMy do niewielkiej modernizacji taboru (co zresztą jest już faktem).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

http://gliwice.gazeta.pl/gazetagliwice/1,95519,14425118,Takiego_przetargu_dotad_nie_bylo__Klimatyzacja_zbedna.html?pelna=tak

Niby wszystko ładnie i pięknie ale koniec Ikarusów w 2016? :C Przesadzili chyba.. Fajnie że wymóg to klimatyzacja bo w nowych Solarisach które mają przyjść do Gliwic można sie spodziewadz jej..

@omega jedyne co sie zmieni ze pozwolenie będzie na 8lat a wcześniej było tylko na 4 ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ich chyba straszy 8), wycofując Ikarusy jeszcze bardziej sie pogrążają ,później będą żałować że je skreślili bo wątpię że te Delikatesy będą BEZAWARYJNE

Ciekawi mnie to :

" ... ale KZK GOP nie żąda, by były to najnowsze z możliwych pojazdy "- no to ja sie pytam ile one lat będą mieć ?

Jeżeli chodzi o klimatyzację w autobusach to niech podadzą że jest albo będzie w CAŁYM autobusie , a nie tylko w szoferce tak jak w niektórych Solarisach 15

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli prywaciaki przetrwają to pewnie zrobią tak że jako datę produkcji dadzą NG takiego Ikarka i pokombinują tak, że będzie niska podłoga, w końcu w GOP-ie wszystko możliwe :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ja ci dam stary Ikarus na "7" 02 Laugh

Ma Rabę D10 , odpicowany w środku że aż wstyd robi tym delikatesom - Proszę cię

Na 23 tez widzę że z Zabrza odjeżdżają MANy także skąd ten Jelcz ?

No słowo daje... bodajże w tamten piątek Jelcz M121 człapał pod Czarny Las... "kosy" od środka nie widziałam :) jeszcze w weekendy jeździ na 23 jakiś wynalazek.. chyba Iveco ale nie ma żadnych znaków firmowych (edit: Logo kółko z mewą ? Moja tak twierdzi ) :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeszcze w weekendy jeździ na 23 jakiś wynalazek.. chyba Iveco ale nie ma żadnych znaków firmowych (edit: Logo kółko z mewą ? Moja tak twierdzi ) :P

Na 23 stały przydział mają dwa Irisbusy Crossway LE z Meteorexu. A ten Jelcz to mógł być w zastępstwie za jednego z nich.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na "Kosach" też w weekendy jakieś zastępstwa się pojawiają bo w tydniu latają Ikary 280 z Rabą D10 - przeważnie mają drzwi płatowe

Niekiedy można spotkać ...Solarę albo wspomnianego Jelcza

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

GOP spada na psy.. Niech jeżdżą same PKMy i będzie wreszcie święty spokój.. A bez komentarza pozostawie to co jeździ na T3 czy T1...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Irisbusy Crossway własnie o ten wynalazek mi chodziło... to nie mewa to delfin ;D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Irisbusy jeżdżą u mnie po osiedlu Kopernika na Liniach 86 , 720 :D

Niekiedy można też spotkać je na 111

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A na 860 pojawił sie Autosan SM18 :D Dziś widziany ;) Ale Gliwice nadal tam widać :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O 860 to pisałem dawno, po prostu Lazar przejął linie, "wypożyczył" od Aśki Autosana, z gdańskiegoo PKS-u bodaj Mana Lion's City, a Gliwice, dopóki Lazar nie dostanie przerobionych już 4 Lionsów, są o ile dobrze pamiętam, podwykonawcą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta