kazik2000

Autosan Sancity M12LF

33 postów w tym temacie

Bardzo ładny i nowoczesny autobus,tylko siedzenia nie wygodne ma.W Warszawie Mza i Its Michalczewski miało po jednym egzemplarzu na testach.Raz mi się zdarzyło nim jechać na linii 126 i widziałem że miał kamerki a kierowca wyświetlacz i widział co się dziej w całym autobusie.To jakieś dodatkowe wyposażenie? czy normalnie montują?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się, że to według upodobania zamawiającego.

A siedzenia są wygodne w porównaniu do "taboretów" w Solarisach

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Klient-nasz pan" jak by np. Mobilis zamówił Sancity lub Urbino z jedną parą drzwi to by takowego wykonali. ;)

P.s

Ja wole taborety w Solarisach, bo są lepiej wyprofilowane :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W tej chwili w Lublinie mamy 28 autosanów, a nieoficjalnie słyszałem że lada dzień ma ich byc już 32 sztuki. :D

Ogólnie plusem autobusu jest bardzo ładna sylwetka, kształt, itd. Silnik i skrzynia biegów pracują bardzo cicho i płynnie. Z zewnątrz prezentuje się bardzo dobrze, natomiast wewnątrz jest już dużo gorzej. Autobus wpada w mocne wibracje na postojach, podczas jazdy nawet po ( w miare ) równej drodze wszystko strasznie się trzęsie a hałas naprawde dokucza. Oprócz tego tragiczny sygnał zamykania drzwi i głośne ogrzewanie - ogółem:

Ocena wyglądu z zewnątrz - 9/10

Ocena wnątrza - 3/10

Teraz tylko życzyc Autosanowi, żeby poprawił troszke jakośc swoich wyrobów i może wtedy rywalizowac z Solarisem i jakimiś innymi nawet zachodnimi konstrukcjami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziwne, bo w tych Sancity, które zostały w rodzimym mieście nic takiego nie da się zaobserwować... Jak na autobus jest w miare cichy nawet na dosyć nierównej drodze. Ostatnio czekałem na pętli doosyć chwile i nie było żadnych wibracji z silnika. Co ty chcesz od dźwięku drzwi? Wolisz ikarusowy dzwonek? ;>

A kwestia sposobu działania drzwi zależy w 100% od zamawiającego i jego upodobań wydaje mi się...u mnie dźwięk słychać około 2s i sie zamykają.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Będzie masowy przegląd szyb we wszystkich używanych w Lublinie 12-metrowych autobusach marki Autosan. O taką kontrolę wystąpi do producenta autobusów Zarząd Transportu Miejskiego po tym, jak z jednego z pojazdów odpadła szyba.

LINK

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Heh, czytałem. też zauwazylem że w Autosanie szyby się jakoś dziwnie się telepią. Jedna przynajmniej ostro latała. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta