EdiX

Czy da się wywołać efekt "szarpania" przy gwałtownym dodaniu gazu?

5 postów w tym temacie

Witam,

jak zapewne wszyscy dobrze wiedzą, podczas jazdy autobusem i ogólnie samochodem, po gwałtownym dodaniu gazu, bądź jego gwałownym odpuszczeniu można zaobserwować efekt krótkotrwałego szarpania, skakania wskutek tego działania. W OMSI niestety tego nie zaobserwowałem, nieważne jak szybko wcisnę gaz, jak szybko go odpuszczę, nie ma tego efektu "galarety". I w związku z tym mam pytanie - czy rozumiecie o co mi chodzi i czy jest coś takiego możliwe do zrobienia? ;) To naprawdę dodałoby realizmu ukazując niedoskonałość realnych pojazdów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skryptowo da się to pewnie zrobić natomiast jak dokładnie to Ci nie powiem. Poza tym to jakoś jeżdżąc autobusem nie zauważam żadnego szarpania po odpuszczeniu gazu, przy dodawaniu to w zależności od tego jak bardzo zużyta jest skrzynia bo ogólnie rzecz biorąc nie powinno być tego szarpania ;) Powoduje to obecność sprzęgła hydrokinetycznego montowanego w autobusach, natomiast gdybyś znał język skryptowy OMSI to da się to "upośledzić" no i efekt będzie taki jakiego oczekujesz. W manualach natomiast ten efekt występuje (np. Ik260 KZNS)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdziłem każdego Ikarusa 260KZNS i niestety w żadnym nie znalazłem tego efektu...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to rusz z jedynki i cała rura :D. Zadziała, ale na innych biegach już nie...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi mi jednak o coś troszeczkę innego ;). Ale rację masz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta